10 motive pentru a iubi primăvara

De fapt, iubesc primavara incredibil. Acest timp însorit al anului este treptat transformat în vară, pe care nu-l ador. Permiteți ca totul să înceapă să se topească și să provoace periodic aspectul murdăriei, în opinia mea, acesta este cel mai proaspăt și mai frumos moment al anului. Toate aceste frunze înfloritoare, precum și prima iarbă care izbucnește din pământ și primele flori nu pot decât să ridice starea de spirit. Păi, te-ai îndrăgostit deja de primăvară? Dacă nu, atunci uita-te la lista mea de motive principale de a iubi acest moment al anului! Mai ales pentru tine, am adunat 10 motive pentru care primavara este un moment minunat!







10 motive pentru a iubi primăvara

1. Haine mai mici - mai puține probleme

Te-ai gandit vreodata de ce primavara este un timp foarte placut si proaspat? Practic, acest lucru se datorează faptului că nu trebuie să vă faceți griji prea multe despre cum să umpleți corespunzător toate hainele dvs. acolo unde este necesar, eșarfe corecte, pălării, vă faceți griji că fără mănușile tale mâinile tale foarte amorțite. Mai ales, această problemă se manifestă atunci când este vorba, îmi pare rău, pentru a face față necesităților pentru toaletele publice. Uh, vedeți, în timpul iernii acest proces se transformă într-o adevărată pedeapsă!







2. Pantofi pentru suede

Cel mai frumos lucru din primăvară este că acum puteți purta gratuit pantofi din țesături de piele de căprioară, deoarece datorită faptului că zăpada coboară, atunci nu vor mai exista produse chimice care să vă permită să nu alunecați pe gheață. Nu mai există divorțe albe pe pantofi și alte pantofi! În special mă bucur că temperatura nu va scădea sub zero, ceea ce înseamnă că există doar căldură și nu există zăpadă înainte.

4. Lumina soarelui

Prin ceață, nori și zăpadă de zăpadă, soarele sa îndreptat în cele din urmă spre posesiunile sale, iar acum ne putem bucura de căldura și de vitamina D, pe care noi nu am avut-o niciodată în lunile reci. Piei frumoase și fericite momente însorite, cum să nu iubești primăvara?

5. Culori strălucitoare în jurul valorii

Crocusuri, pantaloni, haine și pantofi strălucitori! Noi înșine putem decora lumea noastră, dar nimeni nu o va face mai bine decât natura!

Și vă plac toate aceste bunătăți care de obicei însoțesc săptămâna Pancake și Paștele? Personal, sunt extrem de entuziasmat de aceste vacanțe de primăvară! Printre altele, în acest moment există atât de multe târguri și festivaluri diferite, în opinia mea, acest lucru este incredibil de mare! Ce crezi?

8. Haine ușoare

9. Seara amuzanta

În timp ce fereastra era iarna, la ora 18.00 se petrecea deja o seară profundă și târzie, treptat evolvingă în noapte. Nu am vrut să fac nimic după lucru, se părea că singurul lucru pe care îl poți face în seara aceea este să stai în fața televizorului, înfășurat într-o pătură caldă și să uiți de energie. Acum, puteți începe în siguranță să faceți planuri pentru perioada de după 6 sau chiar 7 pm, undeva să mergeți cu prietenii și să nu vă gândiți la ceea ce este deja prea târziu.

10. Abordarea vara







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: