10 moduri simple de a distruge teama când te atacă

10 moduri simple de a distruge teama când te atacă

De când nenorocitul nu e prietenul tău. Teama, probabil, mai mult decât orice altceva fură soarta oamenilor. Întrebați-vă ce ați face dacă ați fi de zece ori mai curajoși. Dacă răspunsul tău este diferit de ceea ce faci în prezent, atunci teama îți limitează deja destinul!







Persoanele îndrăznețe nu sunt neînfricate, dar sunt aceia care refuză să le dicteze ce să facă. Frica de multe ori ne ține de ceea ce apreciem și protejăm în mod deosebit, precum și de destinul divin! Frica este un spirit al cărui misiune este să-și demoralizeze în mod strategic victimele și să-i sperie de îndeplinirea scopului lui Dumnezeu.

Iată 10 lucruri pe care le puteți face atunci când vă temeți:

Portalul nostru Facebook:

1 Ioan 4:18 "Nu este teamă în iubire, dar iubirea desăvârșită aruncă în cale frica, căci în frică există tortură. Cel care se teme nu este desăvârșit în dragoste. "

  1. Țineți aminte de mărturiile voastre (acestea sunt arme ale războiului spiritual).

Psalmul 77: 9-11, „Copiii lui Efraim, înarmați și care transportă arcuri, se întoarse înapoi în ziua luptei: Ei nu au ținut legământul lui Dumnezeu și a refuzat să meargă în legea lui; și-au uitat lucrările și minunile pe care le-a arătat.

Neemia 6: 3 "Dar i-am trimes soli să le zică: Sunt foarte ocupat, nu pot să cobor; problema ar înceta dacă am părăsit-o și am venit la voi. "







Neemia 6:11 "Dar eu am spus: poate un om ca mine să scape? Poate cineva ca mine să intre în templu să rămână în viață? Nu voi pleca.

Iuda 24-25, „este în măsură să vă păzească de cădere și să vă pun înaintea slavei Lui, fără cusur, în bucurie, singurului Dumnezeu înțelept Mântuitorul nostru, prin Isus Hristos, Domnul nostru, să fie slavă, măreție, putere și stăpânire, înainte de toate vârstele, acum și pentru totdeauna. Amin. "

2 Corinteni 12: 9-10 "Dar Domnul mi-a zis:" Harul Meu îți este de ajuns, pentru că puterea Mea este perfectă în slăbiciune ". De aceea, mă voi multumi cu multă voie în slăbiciunile mele, pentru ca puterea lui Hristos să locuiască în mine. De aceea sunt binecuvântat de slăbiciuni, resentimente, nevoi, persecuții, opresiune pentru Hristos, căci când sunt slab, atunci este puternic ".

Philippians 1:28 "Nu vă temeți de vrăjmașii voștri; acesta este un semn de nimicire, ci pentru voi mântuire. Și acesta este de la Dumnezeu. "

Isaia 54:14 "Vei fi stabilit în neprihănire, vei fi departe de opresiune, căci nu te vei teme de nimic și de spaimă, căci nu se va apropia de tine".

Iosua 1: 6-9 "Fiți tari și curajoși; căci veți da poporului acesta posesia țării pe care am jurat părinților lor ca să le dau; Doar fiți tari și foarte curajoși și păstrați cu grijă toată legea pe care mi-a dat-o Moise, robul Meu; Nu vă îndepărtați de la el, nici la dreapta, nici la stânga, pentru a acționa cu înțelepciune în toate întreprinderile voastre. Nu lăsați această carte să nu se îndepărteze de la gura voastră; ci meditați în ea zi și noapte, pentru a face exact ceea ce este scris în ea: atunci veți avea succes în căile voastre și veți acționa cu înțelepciune. Iată, vă poruncesc: fiți tari și curajoși, nu vă temeți și nu vă înspăimântați; căci Domnul, Dumnezeul tău, este cu tine oriunde vei merge. "

2 Timotei 1: 7 "Căci Dumnezeu nu ne-a dat un duh de teamă, ci de putere, dragoste și castitate."

Misiunea ta

Misiunea ta este de a fi în siguranță cine sunteți meniți să fie, pentru a merge în cazul în care nimeni nu a mers chiar piciorul, cu curaj reflectă atacurile răului și asigurați-vă că nu ați făcut înainte. Lumea se așteaptă să te vadă pe deplin activă și în viață! Este adevărat, ei sunt dornici să beneficieze de darul pe care îl aveți pentru acest pământ.

Noi, la Telegram, abonați:






Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: