Călărie frumos! Sportivii! Medaliat!

Echipa de capital rus a câștigat competiția de echipă de concursuri ecvestre, care sa încheiat la Moscova Bitsa KSC. În drenaj toate cele trei medalii au fost câștigate de tinerii moscoviți

Parada campionilor de moscoviți: Ekaterina Dubrovina, Anastasia Ivanova și Valery Doinikova (de la dreapta la stânga). Foto: Igor ZETILOV

Complexul sportiv de echitație "Bitza" grevă în dimensiune. Aici, acum 37 de ani, au jucat medaliile Jocurilor Olimpice-80. O mare parte, cu toate acestea, a căzut în stare proastă, dar complexul este singurul care poate dura mai mult de 200 de participanți și formatori oferi un grajduri de cai confortabile, precum și pentru a efectua toate tipurile de concurență - dresaj, sărituri și Eventing.

Dresajul a fost dominat de moscoviți. Ekaterina Dubrovina, Anastasia Ivanova și Valeria Doinikova au decis că doar ei vor sta pe piedestal. Firește, cu caii lor credincioși. După ceremonia de premiere (fete - diplome și medalii, cal - Capcanele și soclu cu inscripția „câștigător al Jocurilor de Vară VIII de elevi din Rusia“), Catherine a recunoscut: „Calul meu Pikerau astăzi va fi o cină de gală - morcovi și mere. A meritat foarte mult. " Picerau, în timpul conversației, sa străduit să-și mestece punga și tricoul, iar amanta lui a zâmbit: "Nu vă temeți. Este calm.

Dubrovina și Doinikova au câștigat la rândul lor medalii de aur. Și Anastasia Ivanova a câștigat cu aceiași prieteni în competiții de echipă. Dar ea nu a fost deloc deranjată: "Al doilea loc este de asemenea bun", fata zâmbește. - Noi (la fel ca noi, împreună cu Dunărea -07) am acționat cu demnitate și am căzut în urmă destul de puțin. Astăzi a fost foarte înțepenit și noi - știm - în paradă completă. Cum m-am implicat în călărie? La vârsta de nouă ani am călătorit cu un ponei în parc și i-am spus părinților că era al meu! Ei au fost chiar încântați, pentru că înainte de asta, în loc de păpuși a cerut să cumpere cai. "

"Nici măcar nu știu ce are visul meu Boy-07 în contul unei pături", râde Valeria Doinikova. - Acum a fost înlăturată, deoarece calul ar trebui spălat. A fugit, transpirând. Nu l-am certat niciodată. Dacă acționați prost, împărțiți responsabilitatea în jumătate. Atunci incepe sa se comporte prost, trebuie sa ameninte - el intelege totul. "

În sărituri și triatlon la Moscova - nu atât de strălucitoare rezultate, dar punctele înscrise în drenaj au fost suficiente pentru o victorie generală a echipei.

În plus, moscoviți au ocupat primul loc în turneul de baseball, care sa încheiat cu Khimki (al doilea loc în regiunea Moscovei, al treilea la St. Petersburg). Dar în competițiile în canoe și canoe în Krasnodar a devenit regiunea Tver, Moscova și regiunea Krasnodar.

Dresajul. Concursuri personale. 1. Dubrovina Catherine. 2. Ivanova Anastasia. 3. Doinikova Valeria (tot - Moscova). Concursuri de echipe. 1. Moscova. 2. Regiunea Moscovei. 3. Regiunea Yaroslavl.

Jumping. Concursuri personale. 1.Budyak Vyacheslav (Teritoriul Krasnodar). 2. Khayrulina Ksenia (regiunea Sverdlovsk). 3. Anna Gromzina (Sankt Petersburg). Concursuri de echipe. 1. Moscova. 2. Regiunea Moscovei. 3. Regiunea Leningrad.