Anji nu a putut să bată pe Alanya

Rezidenții Makhachkala și-au pierdut următorii ochelari.

Oamenii din Vladikavkaz se înrăutățește și se agravează de la meci până la meci. După două remize fără goluri la intersecția celor două părți ale turneului, echipa lui Valeri Gazzăev a pierdut cu Amkar și CSKA cu un scor total de 1: 9. Decalajul din zona play-off-urilor în ajunul turului a fost de cinci puncte, de la locul unsprezece la cel de-al șaptelea - până la 12 puncte. Și nici măcar nu pot auzi discursurile de încredere ale antrenorului principal că poporul Vladikavkaz va rămâne cu siguranță în elită ...

Inițial, oaspeții au jucat pe picior de egalitate cu rivalul, dar avantajul locuitorilor din Makhachkala a devenit în curând evident. Momentele au început să apară numai la o poartă. Cu un shot Bussuf în minutul 4 Dzhanaev manipulate, apoi portarul jucat strălucit și după ce a lovit Traore din apropiere. Vladikavkaztsy a controlat bine mingea, dar numai primele cincisprezece minute. Apoi, inițiativa a fost complet transferată proprietarilor. Ei au asediat pedeapsa adversarului, dar au încercat să o ia mai mult printr-o măsură decât prin taunțe constante. Apărarea "Alania", deși nu se poate lăuda cu fiabilitate, dar la viteze reduse și în jocul pozițional sa confruntat cu sarcinile sale.

Serdarov a fost activ, care și-a luat șansa în această întâlnire. El a fost adesea în fruntea atacului, dar atacantul a fost ghinionist - a trimis apoi mingea după gol, apoi în drum spre poartă a primit portarul. Nu fără succes: Vladikavkaz în prima repriză a ajutat de două ori barul. Primul Spahic a lovit capul după baldachinul Bussuf și mai aproape de pauză, iar Mubarak însuși a fost marcat de o lovitură la postul de poartă. Cu toate acestea, a existat o șansă de a deschide un cont și de oaspeți. În minutul 43, un atac prelungit sa încheiat cu un balon din flancul drept, Pass Drenthe pe Khozin și o lovitură de la Vladimir de la pedeapsa, dar lângă postul de poartă.

Hiddink nu a ezitat de schimbări, iar după pauză, Ahmedov a apărut pe teren și la întoarcerea orelor de joc - Willian. Locuitorii din Makhachkala au luat ceva timp după pauză, pentru a face din nou turnurile necesare și pentru a apăsa adversarul spre țintă. Dar dacă defencistii invitaților s-au prăbușit ocazional și l-au lăsat lovituri la porțile de la distanță, atunci Dzhanaev nu a vrut să-și piardă dorința. Cu impactul lui Willian în legătură, el a reușit, mai târziu portarul a fost în vigoare și după greva lui Eto'o. Apropo, ieșirea camerunianului, ca și apariția lui Smolov, nu a fost prezisă, pentru că erau enumerați printre traumatizanți. Cu toate acestea, călărețul olandez "Anji" a aruncat toate cele mai bune forțe în luptă pentru a întrerupe seria fără victorii.

La minutul 72 al vizitatorilor, pentru a treia oară în joc, a ajutat la rama porții. Eto'o la găsit pe Ahmedov cu o pasă excelentă pe orizontală, a lovit de la o distanță medie, dar în traversă. Două minute mai târziu, Smolov a trimis mingea în plasă, dar din afară. Rezidenții Makhachkala și-au meritat scopul, dar nu l-au putut înscrie. Scăderea seriei echipei Hiddink a continuat și, astfel, este mai departe de locul doi și de zona Ligii Campionilor.

Tabela de turnee, statisticile și știrile din campionatul rusesc sunt disponibile aici.

Jocurile directe de difuzare de text ale campionatului din Rusia se desfășoară pe LiveResult.Ru!

E în regulă. Anji este doar la începutul drumului. Pentru două sezoane incomplete echipa a făcut un salt mare. Nu se întâmplă o dată. Bronz. dacă este, este, de asemenea, o mare realizare. Zenith nu se poate prinde oricum. Gazprom sponsorizează Liga Campionilor, echipa lor este obligată să joace acolo.
Declinul echipei. după o întindere foarte dificilă, luptând pe trei fronturi. Am început cu a treia rundă de calificare a LE și am ajuns la 1/8. Acum ei au nevoie de sprijinul nostru mai mult ca niciodată. Iar cei care ieri la stadion au strigat "Rușine!". te înșeli și nu ești fan. În general, nu știu de ce te duci la stadion. Este o rușine pentru tine!