6 Cluburi, în care Miguel danni își poate continua cariera

Căpitanul din St. Petersburg "Zenith" Danny și-a anunțat plecarea din club
Miguel Danny
Foto: Tass Alexander Sedov
Mai căpitan al 28-lea „Zenith“ St. Petersburg Miguel Danny a anunțat că în acest sezon a fost pentru el ultima în Rusia, ca de fotbal a țării și conducerea Campionilor nu a putut conveni asupra unui nou acord. "Gazeta.ru" reamintește 10 ani de portugheză în Rusia. Lucrul cu Byshovtsev






Cariera sa a inceput in Portugalia, unde a debutat in Maritima. După ce un prim mijlocos sezon a devenit interesat de "Port", pentru care era bolnav în copilărie, dar cluburile nu erau de acord cu privire la finanțe și Danny era în "Sporting".

Danny, deoarece plecarea portughezilor va fi o pierdere gravă nu numai pentru echipa din Sankt Petersburg, ci în general pentru fotbalul rusesc.
- După doar două zile după ce l-am luat pe Danny, el la ajutat pe Zenit să câștige Super Cupa UEFA, devenind cel mai bun jucător al întâlnirii cu Manchester United ", a declarat Sarsania pentru Izvestia. - Chiar și atunci a devenit clar că Danny aștepta o carieră minunată în St. Petersburg. Portughezii au câștigat toate trofeele posibile în Rusia și au devenit un jucător care a determinat fața "Zenith". În prezent, echipa doar doi jucători, definind jocul: Hulk și Danny. Prin urmare, plecarea portughezilor va fi o mare pierdere pentru "Zenith" și, în general, pentru campionatul rus.







Copiii mei au crescut aici și această țară va rămâne în inima mea pentru totdeauna. Întotdeauna voi înrădăcina pentru Zenit și sper că într-o bună zi copiii mei vor juca sub forma acestui club ", a spus Danny celui mare și puternic în fața a duzină de jurnaliști.
Aparent, acum Danny va merge în Turcia. Potrivit ultimelor informații, noul său club va fi "Besiktas", care ar putea oferi lui Danny un contract de trei ani - ceva care nu a mers la "Zenith". Cu toate acestea, în plus față de posibilele regrete în această privință și de nostalgia, există o întrebare mult mai presantă - cine poate înlocui Danny în Zenit?

El va părăsi echipa după expirarea contractului.
„Vă mulțumesc tuturor pentru timpul petrecut în“ Zenith „Sâmbătă, voi petrece ultimul meu meci pentru clubul trecut șapte ani de victorii Noi le-a petrecut la un nivel fantastic, în viitor, va sprijini ....“ Zenith „“ - fotbalist portughez a declarat la o conferință de presă, raportează agenția "R-Sport".
După cum sa raportat anterior, clubul a oferit portughezilor un nou contract, care presupune un salariu mai mic decât în ​​contractul actual.

Miguel Danny va părăsi Zenit după expirarea contractului
Danila Zhilyaev
Timp de șapte ani în "Zenith" Danny a devenit omul său pe malurile Nevei. Foto: Igor Rusak / RIA Novosti www.ria.ru
Mijlocașul Petersburg "Zenith" Miguel Danni a anunțat că va părăsi clubul după contract. El a anunțat acest lucru la o conferință specială de presă convocată.
Portughezii au menționat că a invitat jurnaliștii să vorbească despre viitorul său. „După cum știți, contractul cu clubul se termină într-o lună cu clubul nu am ajuns la un acord, așa că sâmbătă voi petrece ultimul meu meci într-un tricou.“ Zenith“, - a declarat fotbalistul.







Trimiteți-le prietenilor: