4 Adevărări pe care Dumnezeu vrea să le aduceți întotdeauna în minte atunci când vă confruntați cu dificultăți

Cu toții am avut zile sau chiar ani când viața merge complet diferită decât ne-am fi așteptat. Am avut perioade lungi în viața mea, când nu sa întâmplat absolut nimic și toate încercările de a începe din nou s-au încheiat cu un eșec complet. Au fost zile pline de dezamăgiri, când am crezut că absolut nimic nu se va dovedi. În această dimineață a fost una dintre acele ...







Mi-am adunat fiii la școală, ceea ce necesită mult efort și sunt doar uimit cum soția mea o face! În plus față de copil plângând, și studenții, bucătăria a fost un morman de gunoi, scutece murdare pe podea, unse cu pastă de dinți chiuvetă, în general, atmosfera din casa a fost pe katostrofy Frontoane. Când am ieșit din casă, Connor și-a amintit că a uitat ceva acasă și sa întors. Nu a închis ușa, așa că pasărea a zburat acolo.

A trebuit să găsesc o modalitate de a scăpa de ea, dar, în același timp, foarte rapid să-i adun pe copii. În cele din urmă, am condus păsările din casa în condiții de siguranță, a pus copiii în mașină, dar imediat ce am plecat de pe autostradă, camion de gunoi trecut pe lângă mine, dar apoi el conducea cu o viteză de aproximativ cinci mile pe oră, în timp ce oprindu-se la fiecare casă . Nici măcar nu știam ce să fac: strigă sau râde în mod ironic la tot ceea ce se întâmplă.

Într-o dimineață stresantă nu strica într-adevăr viața noastră, pentru că este un număr foarte mare de diferite evenimente care au scară și mai mult, dar atunci când stresul este prea prelungit, de exemplu, lipsa de muncă și bani, boli, probleme de familie și alte situații pe care le ne putem confrunta in viata, atunci stresul si experienta ne pot parea excesivi. Mai jos vom lua în considerare 4 situații pe care le-am învățat în perioadele dificile din viața mea. M-au ajutat și sunt 100% sigur că te vor ajuta.







Pentru fiecare dintre noi, lupta in viata este inevitabila, dar a pierde sau a castiga toata lumea decide pentru sine. Aceste patru reguli de bază vă pot schimba întreaga viață:

1. Amintiți-vă că caracterul dvs. trebuie să fie întotdeauna mai puternic decât circumstanțele

Nu putem întotdeauna să ne gândim la ce ne-ar putea întâmpla, dar putem face față întotdeauna situației. În astfel de momente am încetat să plâng și mulțumesc totdeauna lui Dumnezeu pentru toate lucrurile bune le-a făcut pentru mine, toate dificultățile pur și simplu nu par destul de atât, și semnificative. Fiți mereu pozitivi în legătură cu totul și nu aveți gânduri rele, indiferent de toate dificultățile.

2. Toate necazurile pe care tocmai le întăriți

Dumnezeu vă trimite dificultăți în viață, doar pentru a vă face mai puternici, pentru a vă face să credeți și să fiți persistenți, dar numai dacă Îl permiteți să facă acest lucru. Toată suferința în viață are scopul ei.

3. Amintiți-vă că planurile Domnului sunt în folosul lor

Planurile lui Dumnezeu diferă întotdeauna de cele pe care le-am desenat, dar ele întotdeauna ne conduc la cele mai bune. Aveți răbdare, învățați să așteptați, împreună, să planificați ceva în felul vostru.

4. Dumnezeu nu te va abandona niciodată

Uneori puteți simți că trebuie să depășiți toate încercările, dar amintiți-vă că Dumnezeu nu vă va părăsi niciodată, deci nu pierdeți speranța.

Dave Willis
4 lucruri pe care Dumnezeu vrea să le ții minte
când viața este grea







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: