30 000 - 80 000 de ruble pe lună creând bannere - un interviu cu Serghei Solyan!

30 000 - 80 000 de ruble pe lună creând bannere - un interviu cu Serghei Solyan!

Bună ziua! Cu tine, Alexander Borisov. Amintiți-vă în acest articol, am vorbit despre faptul că în curând va publica un interviu cu un om care câștigă 30 000 de ruble pe lună pe Internet, fac de lucru nu foarte mult și greu, și, uneori, venitul lui și să ajungă până la 80 000 de ruble pe lună? Așa că astăzi postez un interviu cu el.







Faceți cunoștință - Serghei Solyanskaya. liderul studioului blogbanner.ru. o persoană care face bannere grafice de diferite formate să comande și câștigă pe această sumă cu adevărat decentă. Mulți dintre cititorii mei m-au întrebat, spun ei, - "Alexander, care face bannere atât de frumoase?", Un exemplu:

Eu răspund, "Serega mi le face." Poate că în bannere nu există ceva super cool, după părerea dvs., dar sunt bine apăsate, verificate și acesta este cel mai important lucru. Serghei este un maestru în crearea de bannere. Așa că am decis să-l intervievez și să întreb despre acest subiect - câștigurile legate de crearea de bannere. pentru detalii. Așa că întâlniți - Serghei Solyanskaya.

1. Salutări ale lui Serghei. Spune-mi cititorilor puțin despre tine. De unde te afli, unde ai studiat, unde lucrezi? Și lucrați deloc? Vreau să zic pe cineva sau lucrezi pur și simplu pentru tine? Ce faci în viață? Ce îți place să faci? Care este hobby-ul tau?

Alo Numele meu este Serghei, m-am născut în orașul Nikolaev, în sudul Ucrainei. A absolvit clasa a IX-a a liceului nr. 51. Înmatriculat în 21 de școli și trei ani mai târziu a intrat în a șaptea școală pentru un operator de PC. În prezent, lucrez ca designer de bannere prin freelancing și la firmă pe tavane întinse ca designer.

Sunt angajat în dezvoltarea bannerelor, îmi place să joc biliard, joc și baseball.

30 000 - 80 000 de ruble pe lună creând bannere - un interviu cu Serghei Solyan!

2. Spuneți-mi cum ați ajuns chiar la tema câștigului pe Internet, de unde ați început și cum ați ajuns să începeți să creați bannere personalizate?

A venit la tema câștigurilor prin intermediul unui vecin Sasha, care mi-a deschis un liber profesionist și a dat startul câștigurilor în crearea bannerelor.

3. Îți place această nișă în general - crearea de bannere? Cât de mult cheltuiți despre acest timp și cât de mult câștigați dacă nu este un secret o lună?

Îmi place foarte mult această nișă, acesta este genul de câștiguri pe care fiecare om pare să îl viseze, probabil). Petrec 3 ore pentru a crea un banner, obisnuiau sa fac o jumatate de ora, existau si 3 zile. Depinde de locul de muncă. Câștig aproximativ 30 de mii. pe lună.

30 000 - 80 000 de ruble pe lună creând bannere - un interviu cu Serghei Solyan!

4. Ce crezi că acum această nișă este deja ocupat, sau toate la fel, vă puteți alătura aici, nachuitsya face de înaltă calitate, bannere frumoase de diferite formate și precum și câștigați bani în freelancing sau în altă parte?

5. În general, ce fel de audiență vă ordonă dezvoltarea de bannere? Asta este, cine este clientela? Infobiznesmeny, proprietari ai unor magazine online sau altcineva? Și, în general, câți clienți?

30 000 - 80 000 de ruble pe lună creând bannere - un interviu cu Serghei Solyan!

6. Cât timp aveți nevoie pentru a crea un lot de bannere cu dimensiunile de bază. Ei bine, voi comanda de multe ori un banner pentru cursurile lor (în general, toate bannerele pe care v-am făcut), care este aproximativ cât de mult timp este nevoie pentru a face 6 dimensiuni de banner: 125 x 125 + 468 × 60 + 240 × 400 + 250 x 250 + 160 × 60 + 728 × 90

La crearea de pachete admise de bannere de 6 dimensiuni, așa cum am făcut pentru Alexander Borisov, durează aproximativ 2-4 ore. (Sanya obișnuia să fie diferită, chiar tu știi)

7. Cât vă costă să dezvoltați un astfel de pachet de 6 bannere?

Pentru dezvoltarea unui astfel de pachet de 6 bannere, iau aproximativ de la 1000 la 3000 r. O culoare cu dopul hifal este în medie de 1000r. merita.

Nu vă gândiți neapărat să fiți înzestrați, aveți nevoie doar de perseverență și de credință în faptul că va veni momentul când se va aprinde inscripția "Artist" pe freelance și veți avea șansa de a descoperi o viață complet diferită. Oricine poate învăța!

Va fi necesar să stăpânești Photoshop pentru început sau pentru ilustrator, apoi poți și să faci flash-ul. Există trei programe principale, de la compania americană de dezvoltare software Adobe (Adobe Flash, Adobe Photoshop, Adobe Illustrator). Am pregătit cursuri de pregătire special pentru dvs., pentru a crea bannere de diferite formate. precum și cum să câștigi bani pentru crearea lor.

30 000 - 80 000 de ruble pe lună creând bannere - un interviu cu Serghei Solyan!

Mai departe, modul în care o persoană a învățat să creeze bannere în 1-2 zile, poate să meargă liber la liber, să smulgă un proiect pentru a crea bannere și a câștiga primii bani.

10. Ce bannere fac tot mai greu? Probabil ele sunt mai scumpe?

Potrivit tehnologiei, cred că spălarea va fi mai dificilă, este de asemenea clicabilă și, prin urmare, costă mai mult.

30 000 - 80 000 de ruble pe lună creând bannere - un interviu cu Serghei Solyan!






11. Unde mai luați o clientelă în afară de schimburile independente? Este clar că, probabil, deja ați format o clientelă permanentă, dar totuși. Cum ai început? De unde ați primit primii clienți? Cum crezi unde să ajungi clientela pentru un începător? Pe primele bannere efectuate pentru recenzii sau nu?

Primele bannere pe care le facem pentru recenzii, care s-ar verifica pe sine și vor primi recenzii despre schimbul de muncă la distanță. Ridicați un pic spun rating, deoarece suntem încă un începător. Și eu. În timp, feedback-ul va merge și vor exista deja clienți obișnuiți.

12. Ce ai putea da sfaturi acelor tipi care aici doresc să înceapă să se dezvolte în direcția ta, și anume de a face bannere personalizate și să câștige? Cred că sfatul dvs. pentru ei va fi de mare ajutor să nu vă bateți la începutul călătoriei voastre.

În primul rând, aș vrea să vă sfătuiesc să credeți în tine și în puterea voastră, perseverezi în atingerea scopului tău. Fiți atent atunci când lucrați cu clienții, deoarece există înșelători care ar putea să nu plătească pentru muncă. Cereți fie 50% din plata în avans, fie consultați recenziile sale, precum și nivelul BL în sistemul de plăți webmoney.

Puteți, de asemenea, să faceți lucrarea cu filigrane, iar după plată, aruncați toată lucrarea. Termenii de referință nu au descărca angajatori suspecte, din moment ce poate aluneca un virus și hack pentru a fura informațiile dvs. și apoi cere o răscumpărare, sau maestru de numerar electronică.

30 000 - 80 000 de ruble pe lună creând bannere - un interviu cu Serghei Solyan!

13. Cum intenționați să dezvoltați mai mult în această nișă? ce vedeți ca perspective?

În prezent lucrez cu firma și cu clienți obișnuiți. Am de gând să deschid un studio web sau să deschid o mini-școală pentru a învăța această cauză nobilă.

14. Câteva cuvinte pentru a încheia interviul. Dorințele și recomandările dvs. pentru publicul meu și pentru toți cei care se află pe calea câștigului dvs. în rețea!

CUM SĂ CREAȚI CREAREA BANNERELOR (gratuit)

CUM SĂ CREAȚI BANNER (plătit)

În principiu, asta e tot. Cine este interesat de subiectul câștigurilor pe crearea bannerelor personalizate poate încerca. În principiu, pentru a învăța cum să faci bannere nu este lungă, fă-le și ele, nu pentru mult timp, și poți câștiga foarte bine! Cineva poate crea pentru el un fel de venit suplimentar, și cineva chiar permanent.

De exemplu, aveți un blog. A făcut o secțiune "Servicii" și a pus textul - fac bannere la comandă. Dar portofoliul meu, dar feedback-ul meu, etc. Bineînțeles, puteți lucra la primul și puteți pleca la muncă, așa cum se spune pentru "+" în karma.

Cu sinceritate, Alexander Borisov și Serghei Solyanskaya.

P.S. Serghei Solyanskaya dacă acesta este un pseudonim, și astfel Serghei Buibarov.

30 000 - 80 000 de ruble pe lună creând bannere - un interviu cu Serghei Solyan!

30 000 - 80 000 de ruble pe lună creând bannere - un interviu cu Serghei Solyan!

30 000 - 80 000 de ruble pe lună creând bannere - un interviu cu Serghei Solyan!

Am fost foarte interesat de acest subiect. Deja descarc un curs gratuit, dar și mă gândesc să cumpăr un produs plătit. În primul rând, mă voi instrui și voi instrui în această afacere pentru nevoile mele personale. Deși una dintre aceste zile, un bun prieten al meu a fost interesat de o astfel de întrebare, și apoi am primit o notificare prin e-mail pe această temă. Aici puteți spune că de asta nu am putut trece.

Vă mulțumesc foarte mult pentru interviu, este foarte interesant și informativ! Îi doresc noroc în continuarea afacerii sale, precum și în deschiderea unui studio web!

30 000 - 80 000 de ruble pe lună creând bannere - un interviu cu Serghei Solyan!

30 000 - 80 000 de ruble pe lună creând bannere - un interviu cu Serghei Solyan!

Bună ziua Alexandru! Odată ce am fost angajat în această afacere. Am desenat screensavere grafice și diferite machete pe tabletă la comanda, Adevărat, o muncă excelentă. În acest lucru puteți câștiga cu adevărat bani buni, într-o zi puteți câștiga 3000-4000 ruble. Acum nu fac asta deloc, nu vreau să stau toată ziua în fața calculatorului. Din acest motiv, am câștigat excesul de greutate. Prefer doar munca fizică artistică ca modelare, pictura și portrete. Multe aș sfătui să creați astfel de bannere etc. pentru a câștiga bani. Cine nu are un loc de muncă. Da, cât de mult am râs când ați scris un articol despre cum să vă luați figura și să-l puneți pe blog.

30 000 - 80 000 de ruble pe lună creând bannere - un interviu cu Serghei Solyan!

A fost util să aflăm că există oameni în afacerea lor. Mulțumesc!

30 000 - 80 000 de ruble pe lună creând bannere - un interviu cu Serghei Solyan!

30 000 - 80 000 de ruble pe lună creând bannere - un interviu cu Serghei Solyan!

30 000 - 80 000 de ruble pe lună creând bannere - un interviu cu Serghei Solyan!

O modalitate bună de a câștiga, trebuie doar să lucrați și să depuneți eforturi pentru a obține rezultate. Dar, am ales deja o nișă pe care vreau să o învăț de la A la Z, acesta este un blog. Și cel mai important, îmi place foarte mult, nu de dragul banilor.

30 000 - 80 000 de ruble pe lună creând bannere - un interviu cu Serghei Solyan!

Bună ziua, Alexander și Serghei. Întrebarea este mai degrabă pentru Serghei. Flash-bannere nu sunt programul accidental AleoFlash Intro Banner Maker nu?

30 000 - 80 000 de ruble pe lună creând bannere - un interviu cu Serghei Solyan!







Trimiteți-le prietenilor: