23 Cum să începeți o conversație

23 Cum să începeți o conversație

Ei bine, cum te poti relaxa, daca nu esti sigur daca poti incepe o conversatie cu un tip, ca sa nu mai vorbim de faptul ca scaunul este retras si se comporta in mod natural. Bine. Să ne întoarcem puțin.







Probabil că ați uitat că mulți tipi sunt la fel de timizi ca și tine. Și toată lumea va fi foarte fericită dacă veți face primul pas. Un băiat timid de la cor, un atlet care trece prin stadionul școlii sau un geniu din clubul de calculator - toți v-au văzut, dar nu știu cum să vorbească cu tine. Deci, vorbește cu ei!

Sunt 23 fraze de început pentru a începe o besside. Nu le memorați, nu sunt atât de universale. Aceasta este doar o opțiune pentru a începe o conversație. Gata?

1. Cum ați decis sarcina numărul 12? (el ramane in spatele tau in matematica si se uita la temele lui)

2. Ce filme bune te-ai uitat recent? (stați în linie pentru bilete împreună)

3. Ați văzut cine a înscris acest gol? (el se află în fața dvs. la un meci de fotbal școlar)

4. De ce nu pot găti un pui la grătar? (mănânci într-o cantină școlară un fel de mâncare misterioasă încât ei au curajul să cheme micul dejun)







5. Unde ai mai trăit? (tocmai sa mutat)

6. Ce un câine drăguț (sau pantofi uimitori sau un pulover frumos și altele asemănătoare - uitați-vă la situație)

7. Poți schimba 10 ruble pentru mine? (în timp ce verifică să continue să vorbească)

8. Știi unde se află biblioteca aici? (poate că vom ajunge împreună)

9. Salutări! (el va spune: "Bună ziua").

10. Ai fost aici înainte? (într-o excursie, într-o cafenea, la vizita unui medic)

11. De unde vă aflați? (în excursii, tururi, petreceri, plaje, concerte, târguri etc.)

12. Cat de departe iti fugi de obicei? (l-ai condus, și poate că ai făcut o anumită distanță împreună.)

13. Ce oră este? (când răspunde, spune că are un ceas frumos sau spune: "Da, am crezut că a fost prea târziu" și explică de ce acest lucru este atât de important pentru tine)

14. Vă rugăm să ne spuneți manualul de istorie (nu vă lăsați în scop, dar dacă ați uitat să o luați, folosiți șansa!)

15. Mi se pare că te-am văzut undeva. Ai fost la o astfel de tabără? (această veche întrebare a lumii va permite să afli mai multe despre interesele și viețile celuilalt)

16. De cât timp a fost aici? (vă aflați într-o coadă lungă sau la o stație de autobuz)

17. Cine a fost profesorul tău de engleză? (ambii stau în fața programului școlar)

18. A început ploaia din nou! (acesta este un stereotip, dar discuția despre vreme poate deveni un impuls spre celălalt)

19. De unde ați învățat să tastați atât de repede? (sau trageți bine, faceți fotografii, dansați, jucați chitara)

20. Nu este ca scena din. (un film, un program sau o carte potrivită)

21. Ești fratele lui Ani, nu? (ca și când ai cea mai mică îndoială, dar în schimb poți întreba cine ești)

22. Ați auzit că școala dorește să dețină o disco (sau o okkikh sau alte activități școlare)

23. Ieri nu erai, nu? (de ce nu-i arăta că fără el clasa nu mai era la fel)







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: