10 fraze care nu merită să vorbești cu o femeie!

Mulți bărbați nici nu-și dau seama că există asemenea fraze, care la prima vedere sunt destul de obișnuite, dar ele provoacă iritare la femei. Aceste fraze sunt echivalente cu împrăștiate în șosetele apartamentului, sticle goale de bere și altele asemenea.







După efectuarea unui sondaj sociologic, comitetul editorial al revistei "Live Journal" a compilat o evaluare a celor mai populare declarații periculoase. Oamenii ar fi mult mai ușor să stabilească relații și să găsească un limbaj comun cu femeile lor iubite, limitând folosirea abaterilor verbale. Deci, aici sunt - 10 fraze pe care un bărbat le poate jigni sau chiar mânca o femeie, fără să vrea chiar să:

Liderul necontestat al paradei noastre. Acesta este un răspuns tipic pentru un om poate da invitația de a vizita orice caz, nu-l provoace îngrijorare, sau, de exemplu, la întrebarea „Pot invita să viziteze părinții tăi?“. Fiecare om înțelege perfect faptul că a spune "nu" va provoca o furtună de emoții și poate duce la o ceartă serioasă, care este în mod natural neplăcută, astfel încât cea mai ușoară cale este să spui un pic promițător "Să vedem".

3. Mentionarea ex-fetelor (sotilor)
"Dar fostul meu ..." ... o expresie familiară, nu-i așa ... Poate că nu există o astfel de femeie pe pământ care să nu fi auzit niciodată o astfel de vorbă de la credincioșii ei. De fapt, astfel de cuvinte pot servi cu ușurință ca un mijloc de distrugere a relațiilor, așa că, înainte de a le vorbi, merită să ne gândim la consecințele pe care le-ar putea duce în final.

4. "Mama mea ar fi făcut altfel"







Frază-bombă, și departe de acțiune întârziată. După o zi grea, după o oră tare la sobă, sau chiar mai mult, după ce au auzit o astfel de expresie, o soție frumoasă și calmă se poate transforma instantaneu într-o harpy furioasă. Psihologia feminină nu tolerează astfel de comparații stinging.

O altă expresie din categoria de scuze goale. Amintiți-vă cuvintele "acum - într-o oră", acesta este modul în care oamenii amână adesea ceea ce li se cere imediat. În timp ce așteptați, cina se răcește, seria preferată de televiziune se apropie de sfârșit, ziua se apropie de sfârșit și cel mai important lucru este că starea de spirit se deteriorează.
În plus față de "acum", există, de asemenea, "merge deja", "conduce în sus", "în curând" și alte derivate care sunt înlocuite reciproc.

6. "Nu ai spus asta ..."

Se întâmplă ca oamenii să uite pur și simplu promisiunile făcute anterior. Pentru a nu pierde fata, trebuie să recunosc că într-adevăr a rezumat memoria, ei susțin cu încăpățânare că aud pentru prima dată, a trebuit să cumpere ceva sau uita despre evenimente, întâlniri, vizite, în general, tot ceea ce nu acordă o importanță deosebită, care a fost ratată de urechi.

8. "Luați-vă și faceți-o"

Barbatii de multe ori jignit atunci când a cerut, de exemplu, „Puteți merge la magazin?“, Este de preferat să audă cererea, „Du-te, te rog ...“. Prin urmare, jignit, el poate lovi din nou, de aceea, de multe ori o femeie trebuie să ia responsabilități pentru ei înșiși, de a face totul în sine, în mod natural, ca o consecință, expresia „Ia-mă, și să facă“ cauze reale iritare.

Răspunsul este o lovitură pentru vanitatea femeilor. "Cum îți place tunsul meu nou?" - "Este OK!", "Cina a mers bine?" - "Este OK!", "Am avut o mare odihnă!" - "Da, este bine!"

O întrebare foarte frecventă. Adidași, șosete, cravata ... totul este pierdut in Triunghiul Bermudelor, probabil, la bărbați prin natura lor, nu sunt stabilite ideea că trebuie să urmați ordinea de bunurile lor. Este amuzant să auzi glume pe această temă în treptele de viteză de benzi desenate, spectacole schiță, drame, pentru că oamenii au fost întotdeauna în măsură să râdă de ei înșiși, dar în viața de zi cu zi, atunci când se confruntă cu această problemă în fiecare zi, capul meu se învârte, și suferă involuntar sistemul nervos.

Veți fi interesat de:







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: