03. Schizofrenia și dizabilitatea - o întrebare pentru un psihiatru - 03 online

Bolile cronice: Schizofrenia, sindromul anxietă-depresiv

Bună, sunt diagnosticat cu schizofrenie F20.0 la oreion și mă duc acolo gratuit. 1) Pot obține orice antidepresive și antipsihotice sau există o listă restrictivă? 2) dacă este necesar să se înregistreze un handicap cu shizovreniya sau este la modă să rămână fără handicap? Și care sunt avantajele pentru mine dacă declar un handicap dacă este vorba despre un "început" al afacerii? vă mulțumesc. Vreau să obțin medicamentul gratuit







Etichete: handicap în schizofrenie

Dizabilitatea în psihiatrie Pot face o dizabilitate fără a trece printr-un spital de noapte.

Comisionul șoferului Am o astfel de istorie, în copilărie și în tinerețe am fost în sondaje.

Oligofrenie Doctor! Fratele meu are oligofrenie în formă ușoară. În armată nu a luat-o, în.

Nebulizator la BPOC Doctor! Numele meu e Ruben. Am stadiul IV BPOC, emfizem.

Dementa vasculară Bunica mea are o demență vasculară de 70 de ani. Are dreptul la 1?

Este o dizabilitate? Te rog spune-mi! Este posibil să se întocmească un handicap cu un diagnostic.

Retragerea unui diagnostic de la psihiatru Cum poate fi diagnosticată o tulburare de personalitate organică?

Retardare mentală ușoară Am un diagnostic de întârziere mintală ușoară a copilăriei.

Recaderea schizofreniei Am 24 de ani, diagnosticată cu schizofrenie (voci în capul meu), la descărcarea de gestiune.







Encefalopatia Prompt vă rog. După ce RMN-ul creierului a fost diagnosticat.

Obținerea drepturilor am nevoie de sfaturi Vreau să obțin drepturile, dar în momentul în care am plătit.

Disabilitate - Schizofrenie Am o întrebare pentru tine. Dacă am o dizabilitate în schizofrenie.

Neurosis sau schizofrenie Faptul că sunt îngrijorat de starea mea mentală. Ya

Contabilitatea HDPE Din cauza situației dificile, casa a încercat să se agațe. Ei au salvat. Au trimis.

Suspiciunea schizofreniei Numele meu este Svetlana, am 26 de ani. Am o suspiciune.

Nu uitați să evaluați răspunsurile medicilor, să ne ajutați să le îmbunătățim, punând întrebări suplimentare cu privire la această problemă.
De asemenea, nu uitați să le mulțumiți medicilor.

03. Schizofrenia și dizabilitatea - o întrebare pentru un psihiatru - 03 online

Bună, Alexander.
Da, cu boala dată, este posibilă înregistrarea unui grup de handicap.
Incapacitatea unui grup care nu lucrează nu se bazează pe diagnosticul disponibil, ci pentru că este imposibil să lucrezi, să ai grijă de sine, să creezi o familie, să faci treburi casnice. Spitalizarea frecventă într-un spital cu normă întreagă, din cauza exacerbarilor bolii, a lipsei efectelor de reabilitare - vorbim, de asemenea, despre severitatea afecțiunii
Grupul de invaliditate este confirmat anual prin spitalizare. Apoi invaliditatea poate fi retrasă sau desemnată pentru viață. Nimic special pentru care să se gândească grupul nu este necesar. Doctorii înșiși vor determina severitatea afecțiunii și vor da un extras pentru posibile beneficii.
Dorința dvs. trebuie să vă adresați medicului psihiatru PND și el vă va explica întreaga secvență de acțiuni.
Lista medicamentelor gratuite este limitată și redusă în mod regulat, dar este.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: