8 Retete de prescriptie cu creme unice

8 Retete de prescriptie cu creme unice

Magic înseamnă cu mâinile tale!

Crema de față "Potrivit pentru toată lumea!"

Într-un program foarte popular, am aflat despre rețeta pentru crema de riduri. Deoarece este foarte simplu, a fost păcat să nu încercați!







A frecat morcovul de mijloc pe o răzătoare, a pus-o într-o cratiță și a turnat cu ulei de floarea-soarelui, astfel încât morcovul era acoperit. Puneți un foc lent și pătați până când morcovii au rămas blocați (culoarea morcovilor a rămas portocalie). Apoi, ea a filtrat amestecul prin tifon, a adăugat 15-20g de ceară de albine la lichidul rezultat și a pus-o din nou pe aragaz, astfel încât ceara sa topit. După aceea, într-un amestec ușor răcit puneți 0,5 lingurițe. miere, 7-10 picaturi de ulei esential de cedru (puteti lua orice alt conifer), amestecat si turnat intr-un borcan din sub crema.

Crema după întărire devine densă, chiar dacă este tare, dar se topește de la căldura mâinilor și se aplică bine. Crema este potrivită pentru toate tipurile de piele. El sa apropiat de mine. Ca și pentru toate prietenele mele care mi-au luat deja rețeta pentru un remediu minunat. Apropo, un plus de această cremă - poate fi aplicat pe pielea din jurul ochilor.

Cremă lichidă anti-îmbătrânire pentru îmbătrânirea pielii feței

Vom avea nevoie de:
- 3 lămâi
- miere 1 lingurita
- ulei de măsline 1 linguriță
- cremă 2 linguri
- Kolonie 3 linguri
- infuzie de petale de trandafir 100 ml

Coaja de lamaie se toacă fin, se pune într-un termos, îl umplem cu apă clocotită și lăsăm să bea timp de 7 ore. Din pulpa de lămâi, stoarceți sucul. După ce se infuzează zedra, sare perfuzia, apăsați bine peștea umflată. La suc se adaugă suc de lămâie, miere, ulei de măsline, smântână, colonia, infuzie de petale de trandafir. Crema lichida este gata, aplica cu placere.

Miere crem-fructată pentru căderea pielii

Mierea este un produs unic, delicios și sănătos. Are un efect excelent asupra pielii.

Avem nevoie de gutui, frasin de munte, capsuni, capsuni, lamaie, coacaze.

3 linguri de amestec de fructe vor fi zdrobite cu 1,5 linguri de ulei de măsline și 1,5 linguri de miere. Apoi vom adăuga 1,5 picături de alcool de camfor prin picături.

Pentru piele este util să se pregătească nu numai cremă, ci și măști nutritive.

Rețeta unei creme de întinerire pentru femei.

1 lingura. lingura de miere, 1 lingura. o lingura de ulei de camfor (vandut la farmacie), 1 lingurita de vaselina, 1-2 picaturi de iod.

Mai întâi, aruncați într-un borcan curat de iod, apoi puneți celelalte ingrediente, amestecați, păstrați în frigider. Aplicați pe piele timp de 2 ore de 2-3 ori pe săptămână.

Pielea va fi strânsă, elastică, semnele de naștere, pete senile și pigmentate vor trece, ridurile vor fi netezite. Uita-te mai tineri 10-15 ani!







De fapt, gătiți cu siguranță puțin mai mult, dar foarte repede și foarte simplu.

Am decis să fac această cremă, pentru că este foarte ușoară, potrivită pentru orice piele, densitatea poate fi ajustată.

Am rămas proaspete rămășițele de mere de morcovi, am luat 1,5 linguri de reziduuri și am turnat ulei vegetal pentru a fi acoperit. Se pune într-o baie de apă timp de 20 de minute. Când uleiul este saturat - se va schimba culoarea, se va îndepărta și se va filtrează prin tifon. Apoi am pus-o din nou într-o baie de apă, adăugat 7 g de ceară și 10 g de unt de cacao, atunci când toate topit, am turnat în 2 linguri. l. apă minerală. Și începu, ca o adevărată franceză, cu grijă cu o furculiță. Când crema se răcește ușor, se toarnă într-un borcan și asta-i tot!

Am făcut-o pentru mine gros și grăsime, și puteți ajusta conținutul de grăsimi din cantitatea de apă. Trebuie doar să bici crema bine. Prin modul în care aceasta crema se poate face din aproape orice - patrunjel, marar, Buriak, caise, banane - și nu turnați de legume, precum și orice ulei - migdale, măsline etc.

CREAM UMIDIFICAT ÎN CONDIȚIILE HOME

Această cremă hidratantă este remarcabilă pentru durata scurtă de depozitare - nu mai mult de 3-4 zile în frigider. Dar efectul este excelent!

veți avea nevoie de:
o farfurie de căpșuni proaspete,
1 linguriță glicerină,
1 linguriță făină de ovăz.

Această cremă este preparată astfel:

mai întâi stoarce sucul (ar trebui să fie de aproximativ 3-4 linguri),
apoi adăugați glicerină, lăsați-o pentru o perioadă scurtă de timp - aproximativ 10 minute.
Apoi adăugați făina de ovaz și amestecați-o.
Aplicați crema în mod necesar pe fața curățată. În plus față de hidratare, crema va da, de asemenea, un efect de albire mici, care este, de asemenea, întotdeauna frumos!

Se prepară crema de la domiciliu în moduri diferite: poate fi o crema pe baza vaselina, unele creme sunt preparate pe baza de unt de shea si ulei de jojoba, uneori, există rețete pe bază de ceară de albine.

"Dvoryansky" cremă de față rejuvenantă pentru uz casnic

Se amestecă smântână, sucuri, gălbenușe, la sfârșit, se adaugă colonia și alcoolul, se toarnă în borcane și se pune într-o frigider pentru o zi, până când crema se îngroațe; depozitați în frigider.

În primul rând, faceți jumătate din dozele indicate și, de preferință, un sfert, altfel banca cremelor se va dovedi enormă.

Crema este depozitată timp de șase luni.

ia 100 gr. smântână grasă (de preferință rustică),

1 linguriță vodka (dacă există cosuri, puteți lua o tinctură de calendula),

2-3 linguri suc de castravete,

1 gălbenuș proaspăt.

Puteți adăuga vitamine A, E, uleiuri esențiale. Înghiți pielea.

Dacă nu există alergie la miere, puteți adăuga o lingură de miere într-un borcan mare de cremă.

Se adaugă toate aditivii înainte de turnarea vodcăi.

Principalele uleiuri esențiale care servesc la aromatizarea unor astfel de produse cosmetice sunt: ​​lamaie, verbena, iasomie, portocaliu și roz. Doar câteva picături trebuie adăugate.

CREAM "LEBAYAZH PURET" de la MARLIN DITRICH

Este ușor de absorbit, nu lasă urme grase, hrănește perfect și înmoaie pielea și oferă, de asemenea, un ușor efect de lifting.

Actrita a folosit o crema de acasa nu numai pentru fata, ci si pentru corp. Mai mult, randamentul produsului este de aproximativ trei sute de grame. Păstrați produsul mai bine în frigider și, cel mai important, asigurați-vă că nici una dintre gospodării nu ajunge la produsele cosmetice naturale, amestecând crema cu sosul.

Pentru prepararea "penei lebedelor" vor fi necesare: ou alb, un pahar de smantana grasa, suc de lamaie mica, 50 grame de vodca si o lingura de glicerina.

Toate componentele sunt bine amestecate și o poțiune magică pentru păstrarea tinereții pielii este gata. Aplicați compoziția pe piele cel mai bine după ce ați făcut duș. Puteți face acest lucru în baie sau în saună, între întoarcerile din camera de aburi.

La borcanul de smântână trebuie să se atașeze o etichetă pe care să se precizeze data fabricării și versiunea rețetei folosite.

Toate produsele cosmetice realizate la domiciliu trebuie păstrate ferm. O bucată de folie sau o hârtie cu ulei, așezată pe gâtul unui borcan închis al borcanului, creează un pachet suficient de strâns.

Se recomandă pregătirea unor porții mici de preparate și aplicarea acestora în timp ce sunt proaspete.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: