7 Păcatele mortale ale miresei

7 Păcatele mortale ale miresei

Minute atenție, soții viitoare și mirese actuale. Amânați lista cu ce altceva trebuie făcut înainte de nuntă și aruncați o privire la lista lucrurilor pe care nu le puteți face. Aceste sfaturi vă vor ajuta în ziua X să monitorizați situația din vacanță și să vă arătați (și să fiți) fericiți.







Păcatul 1. Discutați fără sfârșit despre nunta voastră

7 Păcatele mortale ale miresei

Dacă un prieten vă cere de serviciu întrebarea: „Cum sunt pregătirile pentru nuntă,“ poate că o face din politețe și nu doresc să asculte un monolog de 20 de minute despre argumentele pro și contra de agenții de catering și dificultatea de a alege între ele. De ce multe fete devin obsedate de nunta lor? Credeti sau nu, în funcție de psihologi, aceasta este o modalitate de a face față cu emoțiile contradictorii care însoțesc trecerea de la viața familiară căsătorit. Deși se consideră că perioada dintre logodna și nunta - este timpul plin de bucurie probleme, poate fi un timp destul de înfricoșătoare. Dar aceasta nu este o ocazie de a vă plânge pe toată lumea și pe toată lumea despre problemele lor minunate de nuntă. Iar data viitoare, când cineva vă întreabă despre pregătirea pentru nuntă, vă limitați la câteva oferte.

Păcatul 2. Încercarea de a face o nuntă de vis

7 Păcatele mortale ale miresei

O fată a mărturisit că, deși nunta sa împlinit, cheltuielile ei au scăpat sub control. "Când am citit despre ceva în reviste sau am văzut alte persoane la nuntă, am început imediat să cred că avem și noi nevoie de ea. Totul ar trebui să fie mai abrupt "Ce a făcut-o să se oprească? "Dintr-o data, mi-am dat seama ca organizez o vacanta pentru a fi cu sotia mea pentru tot restul vietii mele, si nu pentru ca vasele de pe masa sa fie combinate cu flori". Când începeți să înțelegeți că costul unei nunți a depășit bugetul inițial, amintiți-vă acest lucru.







Păcatul 3. Ignorați mirele

7 Păcatele mortale ale miresei

"Nu, nu pot să iau prânzul cu tine, dragă, am o întâlnire cu un cosmetician / întâlnire cu o florărie / croitoreasă". Nerespectarea mirelui dă un început rău căsătoriei. Dacă chiar înainte de începerea vieții de familie vă pierdeți repede atingerea și împingeți partenerul în fundal, atunci cu începutul vieții de zi cu zi totul va deveni și mai rău. Prin urmare, vă puteți petrece timpul liber de la afacerile de dinaintea nunții pentru a vă petrece timpul împreună, așa cum ați procedat atunci când nu ați aplicat încă la biroul de înregistrare.

Păcatul 4. Transformați-vă într-un superstar

7 Păcatele mortale ale miresei

Ați observat că începeți să vă strângeți un băț cu atenție la nunta voastră, prea adesea luați-vă prietenele despre ea, cereți ajutor, cereți mai multe cadouri? Întrebați-vă de ce aveți nevoie de toată această atenție. Psihologii spun că uneori o mireasă se comportă în acest fel, deoarece se teme că prietenele necăsătorite se vor îndepărta de ea după ce își schimbă starea civilă. Mireasa prea fanatică într-un mod ciudat încearcă să se apropie de prietenii ei. Dar acest comportament va duce la consecințe neplăcute și va determina mai multă respingere față de ceilalți. Prin urmare, cu excepția uneia sau a două întâlniri dedicate dvs. și nunții dvs., întâlniți-vă împreună cu prietenii dvs. pentru a vă distra și cu alte ocazii.

Păcatul 5. Este nemaipomenit să cheltuiți bani

7 Păcatele mortale ale miresei

Asta a spus o altă mireasă, care a pierdut ocazia de a gândi în pregătirea nunții. "La început am avut un buget, care se făcea pe baza cât am putut să plătesc eu și logodnicul meu, precum și ajutorul și darurile părinților. A fost suficient pentru o nuntă bună. "Deci, ce sa întâmplat? Când ceva depășește costul așteptat - de exemplu, o rochie de mireasă pentru câteva mii de șampanie mai scumpă sau mai bună - își închide ochii și este de acord. Drept urmare, toate aceste suprataxe mici au condus prompt la necesitatea de a incheia un imprumut cu banca. "Am plătit o lună sau două după nuntă, dar am lăsat o amprentă neplăcută în luna de miere. Din cauza vinovăției, nu am considerat că este posibil să cheltuiți mai mulți bani ". Prin urmare, calculați bugetul și respectați - nu doriți să începeți o viață împreună, împotmolită în datorii.

Păcatul 6. Nu înțelegeți părinții și ceea ce trec prin ele

7 Păcatele mortale ale miresei

Păcatul 7. Dieta extremă

7 Păcatele mortale ale miresei







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: