6 feluri de mâncare delicioase de la picioarele de pui - rețete culinare pentru prepararea delicioasă la domiciliu

(astfel încât pe o parte există o margine lungă) pentru a descompune bucățile de grăsime (sau se toarnă în 2-3 linguri de ulei vegetal),

descompuneți picioarele, stoarceți sucul de lamaie și stropiți picioarele,







3.postaviți în cuptor, încălziți la 180 ° C, rezistați 35-40 de minute, deschideți folia și alta în cuptor timp de 15 minute, expunând 200 ° C.

3. Picioare de pui cu smântână și brânză

- carne de pui - 10-15 buc.

- smântână - 100-150 gr.

- usturoi - 5 denticule.

- condimente pentru pui.

- sare, piper negru.

1. Picioare de pui spalate in apa si cu atentie asezonate.

2. Strângeți usturoiul cu usturoi, amestecați cu piper negru și condimente pentru pui.

3. Se freacă în fiecare "picior", apoi se înmoaie în smântână.

4. Așezați "picioarele" pe o tavă de copt, pătată cu ulei topit sau vegetal.







5. Se presara cu branza rasa pe partea de sus.

6. Am pus în cuptor și se coace timp de 30-40 minute la o temperatură de 180 de grade.

4. Picioare de pui în sos de soia de miere.

Felina este pur și simplu excelentă și hassle timp de 1 minut, principalul lucru aici este sosul! Puiul se dovedește foarte gustos chiar și fără decaparea preliminară.

1. Bateți crema cu usturoi, sare, zahăr, boia de ardei și piper negru măcinat într-un castron.

2. Puneți copacii de pui într-o pungă mare (sau un recipient cu capac) și turnați o marinată cremoasă. Închideți sacul și îl agitați. Refrigerați timp de cel puțin 2 ore (de preferință între 24 și 48 de ore).

3. Preîncălziți cuptorul la 220 ° C. Acoperiți foaia de copt cu folie. Scoateți puiul din marinadă și puneți-l într-o matriță. Se toarnă puțin ulei de măsline, apoi se presară cu gust de ardei și sare de mare.

4. Coaceți timp de 30 de minute, până la maro. Serviți imediat.

6. Picioarele de pui cu coaja de brânză

Reteta din seria "a alergat acasa si a pregatit rapid ceva uimitor de delicios". Am cumpărat un pachet de pâini de găină, am efectuat trei mișcări, am trimis vasul la cuptor și am ajuns în duș și după 30 de minute toată lumea e fericită.

- 1 kg de copane de pui

- 200 g de smântână cu un conținut de grăsime de cel puțin 20%







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: