451 grade Fahrenheit

451 grade Fahrenheit

Vreau să ating atât de mult importanța a ceea ce este scris, cât de mult lucrarea în sine, ca o capodoperă literară.

451 grade Fahrenheit

451 grade Fahrenheit

451 grade Fahrenheit-temperatura la care arde hârtia.







Cartea începe cu faptul că pompierul Guy Montag a sosit la apel, zâmbește și. aprinde flăcările uitându-se la felul în care cărțile sunt inflamate. El primește o adevărată plăcere din partea lui. După ce muncește deghizează și se duce acasă. Dintr-o dată se cunoaște pe fata, Clarissa. El nu o înțelege, conversația ei îl deranjează, vrea să vină acasă curând. Dar, în cele din urmă, ia pus o întrebare care la făcut să se gândească și să se schimbe.







Imaginea viitorului descrisă de Ray Bradbury este înspăimântătoare

Șase picioare de câine, care injectează ac otrava în prada lui, tub de șarpe suge sânge și de stomac conținutul, în loc de medici și de foc, desigur, a cărui activitate nu implică stingerea incendiului, și au dat foc la cărți.

Rezervați-gândire ne face să gândim, să speculeze pe tema vieții și toate în acest spirit.

Scrierea silabei este ceva! Citește ușor și simplu. Atâta cât nu îmi plac descrierile naturii, reflecții lungi, l-am citit cu respect.

451 grade Fahrenheit

Nu văd, în acest moment, complot similitudini cu viața noastră modernă, dar tendința de evenimente acolo.

451 grade Fahrenheit

După aceea, este greu să iei ceea ce este scris în serios.

Tema războiului mi-a atins mult mai mult decât povestea principală. În viitor, pare chiar mai rău. Sfârșitul pentru mine a rămas neclar, probabil cu scopul de a atrage cititorul în meditații lungi.

Prin citirea rekomenduyu.No nu au atins cartea, inconsecvențele prea evidente și prea mult lipsa de precizie.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: