4 Modalități de creștere a credinței copilului în sine, psihologul copilului dumneavoastră

4 Modalități de creștere a credinței copilului în sine, psihologul copilului dumneavoastră
Dacă vă mai amintiți, anul trecut am început să dezasamblat subiectul "Corecția anxietății la un copil". Cei care nu știu, pot citi aceste informații prin referință.







Așa cum am promis, astăzi continuă o mică serie de posturi.

Că copilul tau nu sufera de stima de sine scazuta, lipsa de încredere în abilitățile lor, mai jos voi da îndrumări practice 4:

În următorul articol, vom vorbi despre cum să învățăm un copil să se descurce în situații dificile de viață. Și să nu piardă lansarea unui nou articol - înscrie pentru actualizări prin RSS la partea din dreapta sus sau de jos pentru această publicație.

Totuși este posibil să respectăm:

  • 4 Modalități de creștere a credinței copilului în sine, psihologul copilului dumneavoastră
    Cum de a crește un copil - un optimist?
  • 4 Modalități de creștere a credinței copilului în sine, psihologul copilului dumneavoastră
    De la memoria imaginativă la percepția conștientă
  • 4 Modalități de creștere a credinței copilului în sine, psihologul copilului dumneavoastră
    Cum se conduce un copil în situații dificile de viață?
  • 4 Modalități de creștere a credinței copilului în sine, psihologul copilului dumneavoastră
    Pierdem cu un zâmbet
  • 4 Modalități de creștere a credinței copilului în sine, psihologul copilului dumneavoastră
    Planul pas cu pas al liniștii părintești






4 Modalități de creștere a credinței copilului în sine, psihologul copilului dumneavoastră

Tatyana, salut! Mi sa spus despre blogul tău de Agidelia. Este minunat! Și dacă ai făcut-o "cu mâinile tale" - atunci pur și simplu nu am cuvinte. Îți scot pălăria. Nu știam că pentru un copil este atât de important este jocul cu adulții (cred că copiii nu-mi pasă cu cine să se joace - ar fi un „partener“ al jocului). Dacă aveți o dorință, vă invit să participați la cursa releu "5 Desire". Chiar dacă joci acest joc doar cu tine - cred că va fi încă foarte, foarte util :)

Svetlana, e minunat să te văd pe blogul meu! Vă mulțumim pentru cuvintele voastre bune. Accept bastonul :-)

zdravstvuyte.posovetuyte, te rog, ce să facă în cazul în care un copil de cinci ani, stima de sine scăzută în mod semnificativ? putem repara și să-l inspire (ei) încrederea în sine și abilitățile lor?







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: