(2 raspunsuri)

Am fumat acum 6 ani și nu vreau să renunț. Îmi place afacerea asta. Dar iată problema, am câteva kilograme în plus.

Recent am mers pe o dieta in care intreaga dieta este pictata in acea zi, dar asta e cum sa fii cu fumatul. Cineva spune că țigările ajută la scăderea în greutate, în timp ce alții spun că frânele inhibă procesele metabolice. Ea nu strica pentru a atinge numerele prețuite pe scara sau în picioare încă arunca la momentul am fost pierde în greutate?







Anita (regiunea Rostov)

Cele mai bune răspunsuri

Într-adevăr, fumatul dulls senzației de foame și afectează metabolismul, dar asta e chiar acolo, în cele din urmă vom obține metabolismul - problema de natură diferită.







Trebuie remarcat faptul că nicotina stimulează producerea hormonului fericirii, precum și „dulce“, acesta este unul dintre motivele pentru care ekskurilschikov trage mânca ceva tip. Rezultatul este creșterea în greutate.

Dieta - este de obicei stresant pentru organism, și să renunțe la fumat este puțin probabil la funcționarea fără stres, pentru că fumatul este în primul rând un obicei psihologic. Dupa renunti vei iritabilitate, stare proasta, tuse (lumina de eliberare de rășini), și, și, desigur, câteva kg la coapsa (distribuția naturală de grăsime), și există riscul de a îmbunătăți circulația sângelui, ten, respirație, financiare stat ... În orice caz, decizia este a ta.

Vezi și: Vina. Dar nu vă vor face rău?

Alte răspunsuri pe care le puteți citi mai jos pe pagină, precum și exprimarea opiniei dvs. sau sfaturi utile.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: