15 Secretele atractivității lui Marilyn Monroe

15 Secretele atractivității lui Marilyn Monroe

  1. 7 "Aroma sa". O parte integrantă a oricărei imagini a lui Marilyn a fost parfumul. Unul dintre faimoasele aforisme ale actritei arată că Monroe a fost parfumat chiar și pentru noapte: "Cu ce ​​mă duc la culcare? Desigur, pe mine, desigur, câteva picături de Chanel numărul 5 ". Această compoziție legendară a Casei Franceze a corespuns în totalitate nu mai puțin decât legendarul Marilyn. Era convinsă că "nu există femei care să nu le placă spiritele, dar există femei care nu și-au găsit mirosul".
  1. Conștiința propriei feminități. Femeia a fost dată lui Marilyn prin natura ei, a apreciat-o și a încercat să accentueze în orice mod posibil. "Mă simt cu siguranță ca o femeie și mă bucur", a spus Monroe. - Feminitatea generează o frumusețe adevărată. Atragerea femeilor este puternică numai atunci când este naturală și spontană. " Această convingere a ajutat-o ​​să trăiască într-o lume care "conduce bărbații".
  1. 9 Forme feminine. Marilyn nu a fost niciodată mai aproape de parametrii de model clasici: greutatea sa la momente diferite, a variat de la 53 la 66 de kilograme iar cifra a fost întotdeauna feminin - cu un bust magnific și curba expresivă a soldurilor. Actrita nu a depune eforturi pentru subțirime - cu siguranta ar lipsi sexualitatea ei - și era sigur: „Fetele care se văd ca grăsime, deoarece acestea nu poarta o dimensiune de zero, ar trebui să știe că, de fapt, ele sunt frumoase, iar societatea este urât.“






  1. 10 Abilitatea de a arăta demnitatea unei figuri. "Corpul este conceput să fie văzut, nu ascuns sub îmbrăcăminte", a spus Marilyn. Această actriță, desigur, nu a urmat literal această "dogmă", dar steaua întotdeauna în modul cel mai abil, a subliniat frumusețea figurii ei. Rochii cu siluete strâmte și decolteu adânc i-au permis să se arate în toată gloria și să admire admiratori.
  1. 11 mic dejun "Protein". Actrita nu a uitat de importanța micului dejun, care, după cum știți, ar trebui să fie amănunțită. Dimineața, Marilyn a mâncat fără delicatețe, dar nu obișnuită. A încălzit laptele și a amestecat două ouă crude cu o furculiță. Această încărcătură de proteine ​​ia permis să se mențină în formă.
  1. 12 Un pic de sport. Tot felul de activități nu au fost Marilyn nevoie pentru a pierde în greutate (așa cum știm deja, formele lor actrita mândru) și pentru a salva figura în formă bună. În acest scop, ea a ales să alerge, să facă yoga, și ocazional să călărească călare. Dar nu recurgea la antrenamente exigente - din nou, nu avea nici un folos.
  1. 13 Nici un bronz. În anii '60, care a fost vârful popularității lui Marilyn, tăbăcirea a fost la modă, dar steaua nu a urmat tendința care dobândea un impuls. Pielea ei păstra întotdeauna o umbra lăptoasă - aristocratică era fața ei. "Personal, sunt împotriva arsurilor solare intense, pentru că îmi place să mă simt complet blond", a spus Monroe. În plus, era sigură că "soarele îmbătrânește mai repede decât timpul".
  1. 14 tocuri înalte. "Nu știu cine a inventat tocurile, dar toate femeile din lume îi datorează!" - care dintre fete nu cunoaște această frază Marilyn! Actrita combina cel mai adesea tinutele ei seducatoare cu coastele ei, asa ca avea o privire lunga.
  1. 15 "Nu" pentru a prejudicia. "Imperfecțiunile sunt frumoase", a spus Marilyn, deși ea însăși pare a fi un ideal. Dar nu putem fi de acord cu cuvintele ei: ceea ce mulți oameni consideră o imperfecțiune, de fapt, îl face unic, spre deosebire de restul. Aceasta este frumusețea pe care natura o dă oamenilor.






Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: