15 Recenzii despre forumurile cheri de la proprietarii argumentelor pro și contra de forumuri de cireșe

- Cost redus de piese de schimb. Portbagaj mare. Salon convenabil. Un motor primitiv. Prețul mașinilor, în raport cu komplektatsie.

- Calitatea pieselor de schimb și a căldurii corporale. Moody motor.







Am cumpărat un oraș de 50 de mii. Sunt deosebit de mulțumit de interior gri mai deschis, pe care nu l-am văzut în mai mult de o masina, intotdeauna negru sau negru și gri. Am fost foarte multumit de primii 1,5 ani (25 mii km.) Chiar dacă au fost „ciuperci“ pe roțile din spate, iar ventilatorul radiatorului aproape imediat am avut croaked (5-lea. Frecați. Cu înlocuire), și câteva luni a rupt rulmentul pe groapă (4-5 TR cu înlocuitor). Aproximativ 65.000 - șaiba din spate a fost schimbată, deoarece era înțepată. Dar cu 75 mii am început surprize la fiecare 10 mii kilometri. În primul rând, articulațiile, apoi celălalt, trei luni mai târziu primul, și mai multe etriere. În prima iarnă a perekleit fereastra de etanșare din spate la timp a încetat să dețină. (Cum ar putea fi vreodată?) In a doua iarna lovit găleată vstavkaSeychas rula de aproape 118.000 Ca urmare, m-am schimbat de două ori hub-ul frontal (acestea sunt purtătoare numai de asamblare), dublu SHRUS , TWICE spate drept și spate stânga. Spatele spatelui a crescut în găuri. Mai mult corp nu este putrezit. Pârghie o reparare frontală. În general, totul. De asemenea, am pasagerii cu două mânere uși rupte (în grabă pentru a merge pentru a debloca ușile) Din fericire electrician, cutie, motor de bine! În general, puteți conduce. Numai acum pentru o lună 2 ca pe o sarcină grea (atunci când overclockat) mașina parcurge ca un tractor. În două saloane de specialitate pentru Cheri, ei și-au întins mâinile, spun că sunt în regulă. Acesta este misterul secolului!

Echipamente electrice, interioare frumoase, scaune din piele. În general, confort!

Tot ce este aproape de roți! Suporturi, huburi, senzori, vele, elemente ale corpului. Coșul de gunoi!

Chinezii au cumparat un copil de 5 ani, cu un kilometru de 110000 km. maestru vechi a fost dornic de supapă de sincronizare centura pognlo el le-a schimbat, dar nu toate 2 lăsat impresia că ei sunt egali, a spus el din cauza aceasta, podtraivala atunci când se încălzește la rece a lucrat bine, am schimbat supapa (The 150R de supapă. neatenție împușcat arborele cu came rupt în jos a trebuit să fusta pentru a cumpăra un arbore cu came 2200r) în sine la atingere nu a încetat, a schimbat bobina de aprindere 1200. Și este în regulă. a schimbat imediat antigelul pentru că era un fel de noroi acolo. odată cu apariția iernii, a pus o pompă electrică de casă pe gazeloarea 1000r. și apoi nativ la burlac nu se ține departe. Trenurile au auzit un zgomot mic de la hub și omenyal sa-l menyaetsya în întregime costul de 2200 am cumparat o masina ieftin din valoarea de piață a acestor stocuri, și a fost gata să-l pună totul numai despre hub-ul nu a știut în acest moment, în acest 10tys.km întreg otezdil. În general, masina la fel ca înainte de a fi fost Ford Focus diesel 1 basked, de asemenea, curs lung de manipulare Ford mai moale, dar nu este strict un spațiu liber foarte mare, astfel încât viteza în viraje este necesară pentru a încetini. Shumka este sentiment destul de slab că nu este deloc, dar în nici un cabină squeaks nu pot fi auzite în motorul mașinii Rusă este audibil doar la viteze mari și în peremeshku cu sunetul cauciucurilor pe drum. Mi-a fost foarte frică să cumpăr un chinez, dar am vrut să cumpăr o mașină cu aer condiționat, cu un preț scăzut, timp de 5 ani. în final, cred că pentru acești bani n-aș fi cumpărat nimic mai bun.

cost redus, confort relativ, costul scăzut al plăcuțelor (filtru de cabină 100 ruble, filtru de aer 150 ruble filtru de ulei 60 frecare, bobină de aprindere 1200) salon spațios și portbagaj mare, gardă la sol mare.

izolarea fonică este destul de slabă, unele detalii nu sunt pliate și sunt scumpe, precum și pe multe mașini străine hubul 2200, generatorul 7000, nu schimbă podul diod și periile, deși numai pentru a colecta de la alte mașini. soba nu este foarte cald

Suspensia oscilantă. Nu există încălzirea scaunelor. Trebuie să verificăm aragazul. Zgomotul motorului este mai mare de 3000 rpm.

Aspect. Motorul puternic. Garda la sol. Salon spațios. Portbagaj mare. Piese de schimb ieftine.

Suspensia din față. Sistemul climatic. Izolație slabă a sunetului. Nu există scaune încălzite.







Alo Am citit multe recenzii despre Cherie Fora, sunt bune, rele și foarte rele. Ei bine. Nu știu cine este scris toate aceste negativitate, sau într-adevăr, cei care nu au și nu au avut această mașină, sau cei care consideră fundamental China este o țară în care totul se face nu cu înaltă calitate și așa că de ce face ceva pentru a încerca să descopere aparatul pozitiv, este mai bine să mai departe. mb. Eu personal am o cantitate mică de bani, dar pentru a cumpăra industria auto rus, practic, nu a vrut suficient de greutăți, marca de brand pentru mai mult de 5 ani, au fost foarte scumpe, și Coreea, în intervalul de preț în care a sperat că nu-mi place (Nexia și Accent) În final, am ales Cheri Fore, cu prețul său mic, rezonabil și un pachet bogat. Și aici, acum o jumătate de an am achiziționat Cherie Fora 2L, 130 de cai putere. negru metametallic cu un kilometraj de 57.000 km. Mașina mi-a plăcut la o dată, prima dată a mers cu mare plăcere, apoi am folosit, a observat unii, se poate spune dezavantaje. În timpul iernii, aragazul și suspensia din față nu sunt foarte calde, dar încă nu am observat niciun fel de neajunsuri. Timp de o jumătate de an am parcurs mai mult de 10 000 km, desigur că nu este prea mult, dar impresia despre masina sa dezvoltat deja. După cumpărarea mașinii, a înlocuit centura de distribuție cu role, tk. fostul, primul proprietar al acestuia nu sa schimbat, în principiu, atunci când sunt luați de pe centura vechi, mecanicul a spus că ar putea să treacă încă un minim de 20 000 km, dar din nou, ar trebui să fie schimbat, modificat, schimbat uleiul de motor și lumânări, toate nimic mai mult nu sa schimbat și nu a făcut-o, restul este OK. Recent, a călătorit în Abhazia pe ea, testat în vreme și de drum diferite condiții, rutiere în diferite și cu acoperire bună și pur și simplu dezgustător, cu gropi, pista, cad de multe ori în primer. Călătorit timp de 12 zile, aproximativ 5000 km. și niciodată nu a eșuat, nu a urcat pe drum, nimic nu a zguduit și nu a căzut. Tot ceea ce este despre Cherie scrie rahat negativ, de fapt, masina de încredere și nu capricios, am lucrat apartament bine și toate unitățile, respectiv, pentru întreaga călătorie doar ars două lumini pe care le-am modificat doar-5 cinci minute, problema schimba lampa numai în zona bateriei, o trageți și o schimbați, nu există probleme. Mașina dorgu este bună, până la 140 km / h este excelentă, nu o recomand mai mult și nu am nevoie de ea. Toate neregularitățile înghite bine, suspensia este destul de sigură. Ce mai puteți spune. mod în detrimentul corpului, corpul este vopsit și tratat chinezii sunt calitativ, mașina mea este acum mai mult de 6 ani, dar nicăieri nu este acolo, și semne de coroziune, dar când am schimbat cauciucurile de iarnă la vară, apoi a observat că fabrica de prelucrare la cel mai înalt nivel de jos . Așa că voi spune acest lucru, orice mașină necesită îngrijire și atitudine bună, funcționare competentă și stilul de conducere, toate mașinile se descompun, dar asta e de reparații într-un fel, iar altele sunt relativ ieftine. Tehnologia este indiferent de accidentat, mai devreme sau mai târziu se va rupe în continuare, dar faptul că Chery Fora mai bine decât noastre Pryor, Kalin, etc. acest lucru este de 150% adevărat. Părerea mea, mașina este în valoare de bani, piese de schimb ieftine, tot ce se poate comanda la magazin, la un preț accesibil, 100% mai bine decât bazinele rusești, o mare mașină nepretențioasă. Chinezii sunt bine facuti, masinile, spre deosebire de industria auto din Rusia, fac mult mai bine.

Confort, aveți tot ce aveți nevoie, de la aer condiționat până la parktronic. frâne excelente (disc). motorului. de siguranță. salon spațios, etc.

Suspensie rigidă, încălzește aragazul.

Există o mulțime de ele, mi se pare că nu există suficient spațiu pentru a le picta.

N-am găsit minusuri în mașina asta.

echipamente. exterior. spațiu. motorului. un echilibru excelent al calității prețurilor și consumatorilor.

calitatea scăzută a pieselor de schimb. roțile sunt prea mici. nu brand de prestigiu.

Chinezii buni ai noștri au făcut o mașină bună pentru suma de 330.000.

motorul pe tupitul benzinei 92 se ridică în mod specific. a inceput sa umple masina draga de 95 G, ca si cum ar fi schimbat-o prin chur rapid. centură de siguranță din față, în cazul în care butonul de reglare a centurii este înăbușit în interior. Ei bine, ultima problema este incalzirea interioara a incalzitorului, dar as vrea sa fac mai bine decat nu stiu.

Multe clopote și fluiere pentru bani rezonabili.

O mulțime de negativitate din partea, dar nu din mașina în sine.

Design solid. Echipamente bogate. Dinamică bună. Prețul uman.

Nu am observat încă.

Prețul. Opțiuni. Neugonyaemost. Confort.

Insecuritatea. Unpopularity. Pierde puternic în preț atunci când vinde. Serviciu slab de la ofițeri.

controlul climatizării. muzica este nativă + citește mp3. nu chiar, dar aproape de piele interior. jante din aliaj ușor 15. o masina frumoasa mai ales ca am avut-o in negru. dinamica buna a accelerat pana la 180 km fara probleme.

prestigiu (lipsa de respect față de drumuri). repara complicat. metal subțire. izolare fonică slabă. acum mi-am dat seama că costul mașinilor și netaya - prea ieftin.

1. Foarte confortabil și echipat. 2. Destul de fiabile și sigure (personal, mașina mea). 3. Nu este un aspect rău.

1. Dezgustarea regulată a cauciucului. 2. Motorul se mișcă la turația redusă a celei de-a doua trepte de viteză.

Motorul. Dispozitiv de alergare. Corpul.

Ați putea fi, de asemenea, interesat de:

Încercați unitățile Chery

15 Recenzii despre forumurile cheri de la proprietarii argumentelor pro și contra de forumuri de cireșe
Urmăriți două unități de testare Chery →

Oferte auto pe AUTO.RIA

folosit masina pe AUTO.RIA

masini noi pe AUTO.RIA

Apreciați noul design

Vom fi bucuroși să vă cunoaștem dorințele. Acest lucru ne va ajuta să facem pagina mai bună.

mulțumesc pentru feedbackul dvs.!

Comentarii despre modelele Chery

Recenzii ale Cheri Fora pe an

Alte servicii

Recenzii după tipul de transport

Recenzii de timbre

Ce altceva să vezi:







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: