15 Interesante despre clubul de lupte, mă întreb

15 Interesante despre clubul de lupte, mă întreb
3. Pe DVD-ul oficial cu filmul "Fight Club" există un mesaj de la Tyler Durden, care durează doar o secundă: "Ieșiți din apartament. Faceți cunoștință cu un reprezentant al sexului opus. Opriți cumpărăturile excesive și masturbarea. Renunță la slujbă. Începutul bătăliei. Dovediți că sunteți în viață. "







15 Interesante despre clubul de lupte, mă întreb
5. În fiecare scenă a filmului "Fight Club", există o ceașcă de Starbucks.

15 Interesante despre clubul de lupte, mă întreb
6. Avertizarea FBI în filmul "Clubul de luptă", de fapt, un mesaj pentru publicul din caracterul filmului Tyler Durden.

15 Interesante despre clubul de lupte, mă întreb
7. În scena scurtă a filmului "Clubul de luptă", când personajele lui Brad Pitt și Edward Norton au fost băiate și au lovit bilele de golf, au fost de fapt beți.

15 Interesante despre clubul de lupte, mă întreb






8. Când deschideți meniul în versiunea de film a discului Blu-Ray, în loc de filmul „Fight Club“, meniul este afișat filmul „Nu a fost niciodată sărutat“ pentru câteva secunde, în scopul de a induce în eroare privitorul, astfel încât au crezut că a cumpărat greșit conduce.

15 Interesante despre clubul de lupte, mă întreb
9. Când Edward Norton în film îl bate pe Brad Pitt la ureche - a fost o adevărată lovitură, provocată de regizorul David Fincher.

15 Interesante despre clubul de lupte, mă întreb
11. Termenul "Street Paper" se referă la un drum sau o stradă planificată de inginerii orașului, dar nu a fost încă construită. Tyler Durden a locuit pe strada Street Paper.

15 Interesante despre clubul de lupte, mă întreb
12. În filmul "Clubul de luptă" pentru a juca Tyler Durden, Brad Pitt a scos coroanele din dinții din față, astfel încât scindarea dintelui a devenit vizibilă.

15 Interesante despre clubul de lupte, mă întreb
14. Inițial, a fost planificat invitarea lui Russell Crowe, Matt Damon și Courtney Love la film.

15 Interesante despre clubul de lupte, mă întreb
15. Caracterul filmului, Marla, în prima versiune a scenariului, a rostit fraza „Vreau să aibă un avort“, dar această frază nu ca reprezentanții companiei de film, si director al filmului Fincher a schimbat-l „Nu dracului în neregulă cu școala primară“, fraza a înfuriat reprezentanții companiile de film chiar mai mult, dar Fincher a refuzat să readucă versiunea originală.

25 de fapte interesante despre aur

29 fapte interesante despre vin







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: