11 Cele mai apreciate citate din Dust Starry (2018)

Odată am spus că nu știu prea multe despre dragoste - nu este adevărat. Știu foarte mult despre dragoste! Am văzut-o, am privit-o de secole. Fără ea, privirea la lumea ta ar fi insuportabilă. Toate aceste războaie teribile, durere, minciuni, ură.






Am dorit să se întoarcă și să nu arata foarte bine, dar uite cum oamenii se iubesc - este grozav. Chiar dacă putem privi în cele mai îndepărtate colțuri ale universului, nu veți găsi nu este nimic mai frumos, așa.
Știu că există iubire din senin, dar, de asemenea, știu că poate fi imprevizibil, neașteptat, incontrolabilă și de nesuportat, și poate fi foarte ușor de confundat cu ură, și vreau să spun, Tristan, care cred că te iubesc.
Inima mea, mi se pare, e pe cale să izbucnească din piept. Mă simt ca și cum nu îmi aparține, acum îți aparține. Și dacă te-a iubit în schimb, nu vreau nimic: nu cadouri, nici lucruri, nici o demonstrație de loialitate, suficient pentru a ști că mă iubești prea.
Inima ta în schimbul a mea.

Nu este clar de ce. De ce nu vrei să fii tu? De ce să te prefăcești oamenilor pe care nu vrei să le faci? Da, de ce te chinui?

"Ține-mă și închide ochii!"
- De ce? Știți de obicei ce fac vedetele. Ei strălucesc.







M-am așezat, nu am atins pe nimeni. Și brusc, un nebun zburător a căzut asupra mea.

Reputația este creată pe toată viața, se prăbușește în câteva secunde.

Merită să arunci ceva și lucrurile vin din nou în modă.

Arăți minunat! Gheare tăiate?

Este imposibil să strălucești când inima este ruptă.

Stai strâns, căpitan la volan!

- Tu ești nepoliticos pentru mine?
- Nu mai.

Numai inima ta în schimbul a mea.

11 Citate cele mai bune din praful de zmeura (2007)

11 Citate cele mai bune din praful de zmeura (2007)

11 Citate cele mai bune din praful de zmeura (2007)

11 Citate cele mai bune din praful de zmeura (2007)

11 Citate cele mai bune din praful de zmeura (2007)

11 Citate cele mai bune din praful de zmeura (2007)







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: