10 Greșeli care pot afecta starea de spirit a unei zile de nuntă

Bine ai venit!

L-am rugat pe artistul de make-up și pe soția mea Xenia să scrie câteva cuvinte și greșeli tipice pe care le face mireasa în timpul pregătirii pentru nuntă. Foarte adesea, din cauza unei mici probleme sau a unei supravegheri, starea de spirit strică toată ziua. Ksusha a descris cele mai frecvente greșeli și probleme cu care se confruntă în munca ei. Nu sunt fatale, dar vă pot face nervi și vă pot strica starea de spirit.







Erori se întâmplă diferite, dar sunt în curs de construcție în cadrul unei scheme, toate miresele doresc să salveze sau să surprindă, prin urmare, uneori există un bust. Pentru a evita aceste greșeli, excludeți-le din listă.

1. LATER BREAKFASTED

Uneori mirese cred că, dacă nunta lor, ei nu vor fi cu pielea curata, tăbăcite, sau cu sprancene bine corectat, fotografia nu va fi ideal. Acest lucru nu este în întregime adevărat și nu în întregime ficțiune. Se întâmplă adesea să se gândească la ea, ei încep să numai 1-2 zile inainte de nunta, din cauza acestei make-up artist trebuie să facă o dublă datorie. În mod ideal, acest ton, ochii și buzele, precum și, picături pentru ochi, mai multe straturi de culori corectoare și pulbere. Make-up artist make-up, dar urmele de îndepărtare a părului lasă pielea prea roșu, ceea ce este foarte dificil de a bloca, punte soare poate arde pielea, de curățare poate dubla numărul de cicatrici pe față și pentru un timp va face pielea o culoare neuniformă.

Prin urmare, toate opțiunile de a lucra cu o persoană, cum ar fi un solar. depilare, curățare, sunt efectuate pentru o săptămână, și este mai bine pentru două. Numai corectarea sprâncenelor se poate face în câteva zile.

2. MULTE SALVARE

Se întâmplă să salveze artistul de make-up sau la repetiția cu el. Cineva crede că o soră sau o prietena se va face bine. Dacă printre ei există artiști de machiaj - cu siguranță! Și eu aș avea încredere în ei. Cineva crede că fotograful va rezolva totul și dacă va invita un bun fotograf, va face totul. Pe unele fotografii, el face cu adevărat totul, dar fotografiile vor fi mai târziu, iar tu trebuie să te lupți aici cu frumusețea ta acum și acum. Nu trebuie să fie salvat make-up-ul! Artistul de machiaj vă va sfătui, vă va ajuta să alegeți nuanțele potrivite, să aplicați la fel de mult machiajul ca în fotografie și la nunta veți fi cea mai frumoasă mireasă. Puteți să luați un maestru care vă aranjează prețul și un portofoliu.

Lucrez ca artist de make-up și văd adesea oameni care vin să cumpere cosmetice și să se machieze singuri. Este ca și cum ai întreba pe bucătar ce este în supă și încearcă să gătești singur. Cel mai probabil nu va funcționa nici cu prima, nici cu a doua încercare.

3. REPETIȚIE

Încercați să fiți de acord cu repetițiile cu un coafor și cu machiaj. Acest lucru este de a se asigura că acestea pot aveți orice sfat pentru completarea imaginii pe care le știi deja dinainte cum va arăta să fie într-o stare de spirit proastă în ziua ta cea mai importantă datorită faptului că machiajul nu le place. Am un prieten care a decis să salveze imaginea, așa că sa întâlnit cu maeștrii în ziua nunții. Ei se uita la câteva opțiuni din fotografii, ajustau și făceau ceva similar în mișcare. Ca urmare, toată ziua în care mireasa a fost nemultumit de aspectul, indiferent cât de convins oaspeții și familia ei, nimic nu a ajutat. Timpul a trecut și ea, desigur, a demisionat. Dar până în ziua de azi el spune că ar putea arăta mai bine, mai precis, mai familiar și nu atât de teatral. Nivelul de luminozitate al percepției este diferit pentru toată lumea, și este doar la nuntă nu au luat în considerare, iar prietenul meu nu-mi place machiaj luminos.







Încerc să mă întâlnesc cu toate miresele în prealabil, să discut cu imaginea, culoarea și soluția de machiaj. Încercați mai multe opțiuni și ajungeți la un numitor comun, deoarece mireasa în ziua nunții ar trebui să fie nu numai frumoasă, ci calmă pentru felul în care arată.

4. Armonie

Un punct foarte important. Unele mirese doresc să-și surprindă logodnicul cu apariția lor. Arătați-vă cam ca să nu se uite niciodată. În acest caz, uneori există un bust nu numai cu părul, rochia, dar și cu machiajul. Ele fac creaturi exotice, creative, care nu se potrivesc cu imaginea, sau sunt prea luminoase. Prin urmare, selectați mai multe imagini din imagini, salvați și la repetiție (pe ea!) Încercați câteva opțiuni. Uneori puteți obține o imagine, colectată de la mai multe.

5. "Totul poate fotografia! Totul poate face fotografii "(c) Alla Pugacheva

Exista mirese care cred că ei sunt atât de excelente, iar dacă există imperfecțiuni ale pielii (cum sunt, la toate), le fixează Photoshop) Nu fi surprins atunci când veți descoperi o fotografie cu tine, nu la fel de perfect cum era de așteptat, fotograful desigur artist, dar nu un magician. El a construit un cadru frumos, ai pus corect și bine, dar dacă ochii din fotografie nu sunt vizibile, pentru că pur și simplu nu „etichetate“ machiaj, fotograful nu va fi capabil să facă nimic despre el. Și înțelesul nu va fi de vină pe el. Da, și de o suplimentare de touch-up poate fi astfel încât această sumă ar putea fi de a angaja artiști make-up toți oaspeții) Aceasta este, desigur, o glumă și un pic de o exagerare, dar nu este atât de departe de adevăr, așa cum ne-am dori.

6. NATURALITATEA

7. RAPORTUL APEI

Nu subestimați acest punct. Se pare doar banal. De fapt, el este unul dintre cei mai importanți.

Multe mirese și mirele nu se leagă de faptul că înainte de nuntă, în ajun, să petreacă o petrecere de cerb sau de găină. Doar stați târziu la o cafenea cu prietenii sau terminați hassles nunta în noaptea nunții. Conform experienței, aceasta este adesea o nuntă, dar nu este mai ușor. Ca rezultat, dimineața mireasa este plină de "entuziasm" și "prospețime". Acest lucru poate fi spus, ochii roșii, ochii obosiți, vânătăi sub ochii unei culori de liliac, iritabilitate ... în consecință, sunt necesare mai multe straturi de machiaj, ochi pentru ochi și o mulțime de cafea puternică. Dar, după toate pentru noi, am numit și artistul de make-up! Lasă-l să facă cât de multe straturi este necesar, nu?) Crede-mă, acest lucru nu va fi necesar dacă te culci 8-9 ore înainte de nuntă și dormi suficient. Acesta este cel mai important lucru din ziua mirelui în această zi)

În nunta mea, am decis să mă apropii de asta în mod responsabil și am dormit înaintea nunții timp de 7 ore, ceea ce mi-a ajutat foarte mult, deoarece am avut o vizită la coafor dimineața devreme. Nu am vrut să dorm, m-am uitat foarte proaspăt și nu nervos.

Dar, aici, la prietenul meu a fost exact opusul, ea a petrecut o noapte inainte de nunta pentru a se pregăti pentru masa de tip bufet, în cele din urmă a dormit doar 2 ore, totul a ieșit de sub control, creierul a refuzat să lucreze din cauza nervilor ea ar putea ceartă cu aproape toate rudele, și starea de spirit, respectiv, a fost la zero. Sfaturile pot fi ignorate și puteți lua notă și veți fi liniștiți și fericiți în ziua nunții.

8. INCONVENIENȚĂ

Sunt oameni care știu totul. Ei știu cum merge, și cum nu, și așa mai departe.

Sper că veți înțelege corect acest sfat. Închiriați un artist de machiaj și, de la primul moment, începe să-l încredeți, gândindu-vă că vrea să facă lucrurile să se înrăutățească. Nu e așa.

Imaginați-vă în locul lui. Sau tu la munca ta. Întotdeauna îi sfătuiți pe partenerii clienților să le facă rău? Sunteți un profesionist în afacerea dvs. și doriți să faceți mai bine cum să ajungeți din nou la dvs. Deci aici. Artistul de make-up a lucrat cu mulți oameni, cu multe forme de față, etc. De aceea, încrederea unui profesionist. L-ai ales pentru asta. De aceea, încredere în stăpânul tău, el poate asculta, corecta, oferi o alternativă.

9. Lumina slaba

În cele mai multe cazuri, mireasa nu este destinat să fie artiști machiaj lucrat în camere întunecate sau în bucătărie atunci când becul Ilici, iar atunci când intră în lumina zilei sa întâmplat cu ei un șoc moral. Tonul este galben sau culorile nu arată exact ca în camera întunecată. De ce? Deoarece în lumină scăzută make-up artiști nu vedea imaginea completă și de a lucra cu culoarea galbenă, care este motivul pentru care tonul apare, de obicei, mai galben decât ar trebui să fie, sau atunci când lampa este într-o cameră cu o singură mână, atunci, poate o parte a feței va fi mai intensă culoare. decât celălalt.

Asigurați-vă că machiajul este aplicat la lumină normală și pregătiți un loc în care artistul de make-up poate lucra. Poate fi o cameră luminoasă și o bucătărie. Dar locul ar trebui să fie spațios și cu lumină naturală.

10. FASHION ALL OUR!

De asemenea, îmi place să fiu la modă. Dar nu exagerați cu ea.) În fiecare an, moda pentru machiaj și tendințele se schimbă, astfel încât să puteți lua notă de ea, dar nu întotdeauna, și totul merge. Încercați ceva nou la repetiție și aveți întotdeauna 2-3 variante de alte make-up-uri "nu la modă".

În cele mai multe cazuri, clasicul câștigă prin simplitatea și relevanța sa atemporală)







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: