10 Fapte despre Paul datsyuk

Astăzi este ziua de naștere a unuia dintre cei mai importanți jucători din istoria hocheiului rusesc - Pavel Datsyuk va împlini 35 de ani!

Pot finaliza cariera
E greu de gandit, dar cariera lui Pavel Datsyuk ar fi putut sa se termine, in mod clar si fara inceput. În Ekaterinburg, a suferit un prejudiciu grav la genunchi și cine știe ce ar fi ajuns, nu-l primi pe Pavel la Ak Bars. Cel mai bun lucru despre acest lucru ia spus medicul de la clubul din Kazan, Ilmir Habibrahmanov:







"Coach" Ak Bars "Vladimir Krikunov, mai întâi observat talentul Datsyuk în timpul unei operațiuni comune în" Dynamo-Energiya“, a întrebat Peter Lerner se ocupe de problema Datsyuk genunchi. După operație,

10 Fapte despre Paul datsyuk

La început, tipul a avut o neîncredere față de munca noastră, dar sa încheiat rapid, beneficiul lui Datsyuk a fost întotdeauna diferit și pur și simplu o capacitate de muncă proastă. Un profesionist de cea mai înaltă clasă, literalmente obsedat de muncă! Și când și-a dat seama că îl putem pune în picioare, el a venit la el și, pe măsură ce el a făcut-o, era imposibil să se oprească, o astfel de lovitură de oase stătea, până când Paul era muncitor. A lucrat și a lucrat, așa că e creditul lui, tocmai l-am ajutat. Apoi, în Kazan, Olga Korneeva a petrecut câteva luni cu Datsyuk cu privire la cele mai recente tehnici care foloseau medicina populară, hirudoterapia. Și leecurile au ajutat. Perseverența, voința, diligența, caracterul și talentul lui Pavel l-au ajutat să se întoarcă la gheață. Dintre cei pe care i-am văzut, Datsyuk este cel mai talentat și mai încăpățânat. "

STAREAZA DE LA CEL DE SIX
"Care a fost reacția mea când mi-a ales Detroit în a șasea rundă a cursei? Glumești? Ei m-au ales doar sub numărul 171! "Cu toate acestea, la trei ani după ce proiectul Paul a decis să meargă în străinătate și imediat a jucat în baza" Detroit ". Și câțiva ani mai târziu el a devenit deja un jucător de formare a sistemului "Red Wings", după ce a petrecut în NHL pentru un total de 11 sezoane. Și este greu să ne imaginăm cum a trăit "Detroitul"

10 Fapte despre Paul datsyuk

Pavel Datsyuk și prima lui Cupă Stanley







toți acești ani fără Datsyuk, nu văd apoi cercetașii clubului de pe gheața Ekaterinburgului unui tip talentat, care mai târziu a devenit un adevărat diamant.

SIX BOMBARDIR ÎN ISTORIA DETROITULUI
Sezonul trecut, Datsyuk a mers Norma Ullmann (758) în lista de jucători mai de succes din istoria „Detroit“. Acum, rușii activ 767 de puncte din 779 jocuri, următorul său gol - Serghei Fedorov (954). Pentru a deveni cel mai bun marcator al "Red Wings" printre jucatorii rusi, Pavel este destul de capabil. Dar mai mult - mai complexă: Lidström are la scorul său de credit în 1142, Delvecchio - 1281, Yzerman - 1755, și Gordie Howe - 1809.

În general, atitudinea lui Datsyuk față de statistici este următoarea: "Urmăr doar statisticile din contul meu bancar. Desigur, voi încerca să îmi îmbunătățesc performanța și să ajung la nivelul "punct pe joc". Sper că am ceva timp pentru a corecta omisiunea prezentă. Cu toate acestea, pentru a fi sincer, rahatul este totul - puncte, plusuri / minusuri, dacă echipa dvs. nu se joacă. "

Rușii primit chiar laude de la expert de renume Don Cherry după portar cerut scuze pentru „Colorado“, într-un meci de sezonul trecut, „Uite, acest episod al meciului de ieri cu“ Colorado“. Este incredibil! înscris de Datsyuk cade pe Zhiger și imediat cum își cere scuze și întreabă dacă totul este în regulă cu el. Asta este ceea ce este un comportament gentleman. "

10 Fapte despre Paul datsyuk

Este interesant faptul că în timpul performanțelor pentru ȚSKA Datsyuk, de asemenea, a fost în centrul atenției într-una din lupte, după ce a decis să ajute partenerul: „Igor Radulov a întâlnit Mozyakina greu, căci a stat Bernatsky. Nu știu dacă se află în Magnitogorsk tafgai sau nu.

10 Fapte despre Paul datsyuk

Am fost acolo și am vrut să intervin, imediat am fost lovit. Nu-l bată pe pașaport, l-au bătut în față.

JUCĂTOR-MASTERPIECE
Suntem obișnuiți cu trucurile lui Datsyuk pe terenul de hochei, dar acest lucru nu ne împiedică de fiecare dată cu o nouă putere să-i admirăm abilitățile. Sezonul trecut a fost chiar atat de departe incat pentru prima data in istoria votului pentru proiectul TSN "momentul anului", in finala au fost prezentate doua episoade cu un singur jucator. Cel mai bun rezultat a fost obiectivul rusesc la poarta "Nashville", iar al doilea loc de onoare a luat pucul în scopul "Los Angeles".

În plus, nu vom uita că, probabil în ultimul sezon al KHL, cel mai strălucit moment este legat și de numele lui Datsyuk. Glonțul său de la poarta lui "Tractor" era incomparabil. Prin urmare, Paul poate fi numit în mod sigur principalul vrăjitor al sezonului trecut ca NHL și KHL.

VREA SĂ ÎNDEPLINI CAREERUL DE JUCĂTOR ÎN KHL
E frumos că Pavel vrea să termine cariera în CHL, și chiar mai plăcut că intenționează să facă în orașul său natal Ekaterinburg: „În timpul blocaj am jucat acolo o distanță de joc pentru ȚSKA și a fost impresionat de cât de mulți oameni au venit la mine să salut și sprijin. Ar fi grozav să se întoarcă și să ajute câștiga clubul mama. "

10 Fapte despre Paul datsyuk

Pavel Datsyuk în CSKA Moscova







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: