10 consilii pentru fotografierea nou-născuților - tomtosova

10 consilii pentru fotografierea nou-născuților - tomtosova

10 sfaturi pentru fotografierea nou-născuților

Îmi place să fotografiez nou-născuții. Există ceva atât de sacru în legătură cu aceasta - fotografiind o persoană minusculă care tocmai a apărut de la Dumnezeu.







10 consilii pentru fotografierea nou-născuților - tomtosova

1. Ceea ce îmi place MAI MULȚUMIRI este punerea nou-născuților în și pe lucruri. Uită-te în jur în căutarea unor castronuri, coșuri, plăci ... abordați în mod creativ întrebarea. Dacă nu găsiți ceea ce aveți nevoie, verificați magazinele Ikea, Target, magazinele de anticariat și piețele de purici în căutarea recuzităților necostisitoare.

10 consilii pentru fotografierea nou-născuților - tomtosova

2. Chiar înainte de nașterea bebelușului, atacați magazia de țesuturi locale de dragul diferitelor țesuturi și pături. Găsiți cel puțin o copie de tot felul: foarte texturate (de exemplu, ca o pătură în fotografia de mai sus), mătase, blană artificială, un material cu bucle / textura neregulată și catifea. Poate doriți, de asemenea, să aveți mai multe materiale monocrome de culori primare: negru, alb și nuanța preferată (roz / albastru / verde) și cel puțin o colorare distractivă și vibrantă! Țesăturile sunt deosebit de importante pentru medii în cazul în care există o mizerie în jurul valorii. În plus, puteți folosi țesături pentru a înfășura un copil sub formă de plăcintă delicioasă sau pentru a acoperi o pungă cu fasole sau o pernă pentru a le pune niște cruste pentru noua idee.

10 consilii pentru fotografierea nou-născuților - tomtosova

10 consilii pentru fotografierea nou-născuților - tomtosova

4. Opriți blițul. Dă lumina lui Dumnezeu să facă toată lucrarea pentru tine. Am o mulțime de echipamente scumpe excelente de iluminat, nu am folosit niciodată la împușcarea copiilor, niciodată. Găsiți un loc în casă cu iluminare ușoară. Observați cum se schimbă iluminatul în camere diferite pe parcursul zilei. Puteți observa că dimineața o lumină încântătoare în camera copiilor, iar după-amiaza - în sala de mese. Crede-mă, există iluminare ideală în casa ta - trebuie doar să o găsești. Am fotografiat în băi, în coridoare, în bucătării, în garaj ... oriunde vrei!







5. Fii luminos și ridicol. Costume nu numai pentru Halloween! Purtați pălării, eșarfe, papuceți și arcuri frumoase la orice ocazie, pe copii îmbrăcați și goi.

10 consilii pentru fotografierea nou-născuților - tomtosova

6. Luați fotografii alb-negru. Nimic nu se poate compara cu fotografiile eterne și clasice alb-negru. Adesea, pielea unui nou-născut poate fi colorată și / sau roșie - o traducere în alb-negru va ajuta la ascunderea ei! Un inger mic (dulce Kennedy de mai sus) cu piele impecabila, dar aici arata bine b / w. Fie ca fiecare fotografie să vă vorbească - de obicei, știu pentru prima secundă dacă ar trebui să fie alb-negru sau în culori ... dacă aveți îndoieli, tipăriți-vă și alegeți ceea ce vă place mai mult.

10 consilii pentru fotografierea nou-născuților - tomtosova

7. Faceți cea mai preferată fotografie. Fiecare mișcare foto include în mod necesar o fotografie de miez pe mâna papalistului. Îmi place cum accentuează micuța copilului în comparație cu mâna mare a tatălui. Uitați-vă în revistele preferate și găsiți-vă fotografia. Și faceți totul pentru al elimina.

8. Imprimați fotografiile în mod regulat. Suna foarte simplu, dar in aceasta epoca a tehnologiei digitale este usor sa uiti de FOTOGRAFII PREZENTATE. Nu utilizați imprimanta de acasă pentru a imprima imagini scumpe pentru dvs. Mergeți în jurul și în centre comerciale și în magazine. Găsiți cel mai apropiat magazin de fotografii profesionale și vedeți dacă imprimă. Dacă nu imprimă, vor recomanda o tipografie pentru dvs.

9. Arătați pielea bebelușului. Lăsați copilul să rămână "în ceea ce naște mama". Trebuie să fie, de asemenea, și instantanee de filme goale. Puteți acoperi ușor "candid" cu o pătură. Pielea lor nu va fi niciodată atât de catifelată, moale și superbă.

10 consilii pentru fotografierea nou-născuților - tomtosova

10. Este scris. Pokaki. Calmează-te! Fotografierea nou-născuților este o muncă grea, murdară! Nu vă grăbiți și luați o mulțime de poze. Este perfect normal să luați 100 de fotografii și să obțineți aceeași imagine din care inima voastră va cânta. Fotografia mea cea mai preferată este cea pe care fiica se află pe o grămadă mare de cărți. Pentru a face acest lucru, am petrecut mai mult de două ore. Nu regret nici o secundă.

11. Sodele dulci. Cine nu admiră nou-născuții care dorm? Veți înțelege că în primele zece zile de viață, bebelușii sunt mai ușor de purtat și împachetați. Țineți bebelușul adormit și înfășurat până când sunteți gata să începeți sesiunea foto. Întotdeauna cer clienților să activeze încălzirea la putere maximă (părinții trebuie să transpire până la sfârșitul sesiunii foto), astfel încât copilul să se simtă confortabil. De asemenea, puteți folosi o sticlă de apă fierbinte sau un dispozitiv de încălzire pentru a încălzi locul copilului.

10 consilii pentru fotografierea nou-născuților - tomtosova

Cartea mea preferată despre fotografierea copiilor este cartea lui Nika Kelsh "Cum să fotografiezi copilul tău" (Cum să-ți fotografiezi copilul, NICK KELSH). O ador! Nick vă va face să credeți că "cea mai importantă parte a echipamentului este inima ta".

Și în final (promite), dacă îți poți permite să angajezi un fotograf profesionist, fă-o (și spun asta, nu doar pentru că eu sunt unul dintre ei). Îmi pare rău că nu am făcut-o când sa născut primul meu născut. Dacă într-adevăr nu vă puteți permite să invitați un profesionist, contactați fotografii locali preferați și explicați-vă situația. Nu spuneți de câte ori am făcut fotografii la o reducere pentru a ajuta orice familie. Aș face o fotografie a fiecărui copil din lume dacă aș avea timp. Cred cu adevărat că majoritatea fotografilor sunt uimitor de compassionați și generoși. Dacă încă nu puteți găsi, cereți unui prieten foarte apropiat sau unui membru de familie să vă fie asistentul dvs. în primele zile! Mamele tinere au nevoie și merită ajutorul pe care îl pot obține.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: