10 cele mai bune sliders pentru wordpress, gb blog despre wordpress și dezvoltare web

Postat recent PSD-uri de sursă, astăzi vreau să introduc mai multe plug-in-uri la care aceste surse pot fi răniți. În plus, o mică descriere a fiecărui plug-in, astfel încât să nu leagăn "pisica într-o bătaie". Încă o dată pentru a verifica dacă plug-in-ul știe cum și performanța nimănui nu-i place, nu? Voi spune imediat - toate glisoarele în formatul plugin pentru WordPress, deci nu ar trebui să existe probleme cu instalarea și configurarea.







10 cele mai bune sliders pentru wordpress, gb blog despre wordpress și dezvoltare web

Una dintre cele mai bune, după părerea mea, setările posibile și simplitatea simultană, dar pierde la Nivo, care este mai mică. Vă permite să setați dimensiunea imaginii de la admin, fără a intra în junk de cod. Se adaugă prin schimbarea șablonului. Nu există previzualizări, care este trist.

10 cele mai bune sliders pentru wordpress, gb blog despre wordpress și dezvoltare web

Cu adevarat Rege al glisantelor. Sincer, nu recomand cu adevărat să folosesc pluginul pentru WordPress, deoarece nu a fost actualizat pentru mult timp, spre deosebire de script. Și cea mai recentă versiune pentru WordPress este plătită. Ei bine, sau ca o opțiune - să adaptați un nou script la shell-ul vechi al plug-in-ului, dar aici aveți nevoie de cunoștințe mai serios. 16 opțiuni pentru schimbarea imaginilor, suport pentru teme, previzualizări, aspect excelent și validat, personalizare bogată. Nu am văzut încă un scenariu care să fi făcut Nivo.

10 cele mai bune sliders pentru wordpress, gb blog despre wordpress și dezvoltare web

Acest candidat este mai simplu, dar are și propriul chip. În primul rând, el poate construi pe un cod scurt, este convenabil. În al doilea rând, el poate crea mai multe diaporame care pot fi utilizate în diferite locuri. În al treilea rând, el poate construi într-o widget lateral. Și întoarceți imaginile. În opinia mea, este destul de cool. Și da, suportul rusesc în kit

10 cele mai bune sliders pentru wordpress, gb blog despre wordpress și dezvoltare web

Nu este un plug-in rău, cu imagini degetul mare, aspect bine și alte bunătăți. Dar are o trăsătură excelentă - suportă dispozitive mobile. că în prezent este un lucru foarte rar. Dar există un minus, chiar doi, pentru a descărca trebuie să vă înregistrați și nu există nici o versiune pentru WordPress. Doar versiunea scenariului, dar posibilitățile sliderului merită o mică lucrare asupra instalării.

10 cele mai bune sliders pentru wordpress, gb blog despre wordpress și dezvoltare web







Ce pot spune despre acest plugin? Este mic, complet personalizabil extern, setări frumoase din zona administratorului. Și funcționează.

10 cele mai bune sliders pentru wordpress, gb blog despre wordpress și dezvoltare web

El vă poate arăta tot ce vreți. Mai mult de 10 șabloane de ieșire din kit, propriul API, suport pentru dispozitive mobile și o grămadă de alte bunuri. Crede-mă - astăzi este cel mai bun cursor. Și costă doar 12 $. desigur, toate versiunile ulterioare sunt gratuite. Da, după cum pretinde dezvoltatorul, acest plug-in este singurul care suportă IE10 complet, care este instalat în Win8.

Articole similare

Îmi place mai mult acest Slider Nivo. Slavă Domnului, există o mulțime de a alege)

Clientul a cerut cursorul pentru creditare. Și cel mai simplu, nu întregul ecran. El a arătat un exemplu în imagine. Îmi amintesc exact că se pare că l-am văzut cumva (cinci poze, crescând la rândul său atunci când s-au mutat de la un diapozitiv la altul). Dar acum nu știu. Deși, pot fi greșit.
Dacă v-ați întâlnit - vă rugăm să reveniți. )

Nu pot găsi pluginul WordPress Content Slide. Wordpress.org nu o are, dar o grămadă de alții sunt oferite. Oamenii pot să-mi arunce cineva prietenia? Vă mulțumim în avans!

Vreau să instalez glisorul în interiorul articolului, m-am uitat deja la tot cu ochii mei. Vă mulțumim pentru ajutor))))

Și cum puteți configura Sliderul de conținut pentru a afișa toate cele trei diapozitive necesare.

Sincer, nu știu, pentru că am lucrat cu el destul de superficial și de mult timp.

Mulțumesc, m-am gândit așa, am decis să rămân blocat.

Există un NivoSlider cu un aspect reproiectat

Multumesc pentru info!

Probabil că trebuie să actualizați postul, adăugând glisiere bune și bune

De asemenea, am observat că în loc de 10 numai 8

Am observat că există 8 plug-in-uri și nu 10)))

Bine ai venit!
Instalat diapozitive Meteor. Am făcut totul conform instrucțiunilor, dar ... diapozitivele nu sunt transmise. Nicăieri. Rechecked atât dimensiunile și codurile. Nimic nu a ajutat. În ce poate exista un motiv?

Selecția este mare! Vreau să fac slide-uri de la knig.Podskazhite se referă la modul în care să facă acest lucru atunci când faceți clic pe imagine, omul ajuns acolo unde am nevoie? Și ce un cursor este mai adecvat pentru aceste scopuri. Mulțumesc.

Al treilea în partea de sus, care Content Slider - foarte bun. Pentru scopurile dvs. este destul de potrivit. Cel mai bun, IMHO, acesta este NivoSlider, dar ca plug-in pentru WordPress - este plătit

Am numarat, de asemenea, 8 =) multumesc pentru articol!

Vă mulțumim pentru o analiză detaliată și ușor de înțeles a plug-in-urilor, foarte ajutat!

Dean. Bineînțeles că puteți, trebuie doar să alegeți CUM doriți anunțurile să fie afișate. Eu, de exemplu, publică articole populare în bara laterală și cineva folosește un cursor static, fără a se răsturna automat

mulțumesc, dar care este caracteristica glisoarelor? Pe măsură ce deranjează intermitentul etern, am văzut-o personal. La început m-am gândit să iau un subiect cu un cursor, dar mi-am schimbat mintea. Aș dori ca vizitatorii să vadă anunțurile de articole, dar în alt fel. Este posibil deloc?

Du-te la subiectul "slider de conținut", nu am nimic sensibil cu privire la acest lucru. Numai Premium

În panoul de administrare WP, în fila plugin-uri -> adăugați noi în căutare, tastați "Content Slider" și vedeți ce este potrivit pentru dvs. Întotdeauna am atenție la numărul de descărcări și la data ultimei actualizări, este clar că acestea sunt indici ai cererii plug-in și a suportului normal.

Apropo, da, de asemenea, o opțiune excelentă

Sunt în novici VP, nu-mi spuneți ce (script plugin) afișează, de asemenea, titlurile imaginii din postări.

Artem - acesta este un mic plus al cursorului Nivo, vă permite să utilizați un scurtcod pentru a introduce un cursor. Funcționează, judecând după descriere, cu versiunea JQuery, nu cu plugin-ul Nivo

Vă mulțumesc foarte mult pentru glisiere

Multumesc pentru post, a ajutat la alegerea unei optiuni dificile de 8 prepositii) +1

Este frumos atunci când există o evaluare pozitivă a muncii. Sper că ați făcut alegerea potrivită

Am observat că în loc de 10 doar 8 =)))

E bine))) Ești a doua persoană care a observat. Dintre cei care au scris despre asta

Vă mulțumim pentru informații interesante.

Dacă aveți nevoie de un plug-in - voi face o revizuire a acestor lucruri, beneficiul acestora este complet diferit

Vă mulțumim pentru articol și pluginul pe care îl utilizați pentru a afișa înregistrări similare. Formularul

Mulțumesc foarte mult, 3 zile scormonindu-se în gunoaie prin motorul în sine, nu a găsit nimic, aici timp de 1 minut ... M-am oprit la: WordPress Content Slide!

spune-mi ce fel de plugin aveți "Înregistrări similare". Mulțumesc

dar încă nu înțeleg de ce sunt necesare aceste glisante? care se rotesc când se încarcă ceva?

Nu, nu este. Ele vă permit să răsuciți poze sau posturi, atrăgând atenția. În general, vă puteți adapta la diferite lucruri

Moned Slider - plugin galymy, Nivo încă folosește cursorul, este mai frumos, desigur.

Indicatorii de gust și de culoare sunt diferiți Dar, cu Nivo, desigur, nimeni nu poate compara







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: