Înlocuirea bendixului de la starterul vw t4

În general, colegii, bandixul a fost în cele din urmă acoperit.
A scos demarorul, a dezasamblat-o.
La naiba, câți dintre ei au atins în viața mea și acest design a fost întâlnit pentru prima oară.
Spune, schimba bendix-ul aici pe acest design







Fixarea clasică a bandixului: inelul de blocare 2 este fixat de manșonul de strângere 1, în care se sprijină banditul

nu există nici o dificultate.

La același starter, în măsura în care înțeleg din întreaga rețea, același design se află în bendiksa:

Bendix în poziție nefuncțională

Bendix în poziție de lucru

Ceva îmi spune că la capătul axei de-a lungul căruia banditul merge, același inel de blocare este așezat și există o manșetă de îndoire. Și dacă la primul proiect cu această bucșă am bătut inelul cu un chei, atunci trebuie să ridic un tub metalic care va intra în bendix și o axă va intra în el. Și cu ajutorul lui pentru a bate manșonul de strângere de la inelul de blocare în bendyx, și apoi ridica ringlet.







Cine are o experiență similară, împărtășește, pliz!
În schimb, după reparație voi face un raport detaliat de fotografie pentru următoarea generație :)

Ei bine, în general, nu am așteptat sfatul, insuportabil.
Am început să acționez prin intuiție.

Instrumente și adaptări pregătite. Ridicat în garaj, diferite conducte și o pereche de capete 1/4 pe 8 și 9.

Iată restul care a fost de fapt necesar.

Aici sunt, principalele personaje.

Săgeata de pe bucșă arată canelura de aterizare a inelului. Canalul de întoarcere este pe axă, în aceste caneluri și inelul este fixat.







Trimiteți-le prietenilor: