Demontarea manetei și blocarea hayonului t5

Bună ziua tuturor.
O să-ți spun despre experienta mea instalarea biscuiti de blocare, dacă este eliminat și ar trebui să fie pus înapoi, și că toate au lucrat, sau dacă doriți, și nu oduplyaete cum să scoateți mânerul general extern))







După ce a fost instalat de multivana dv.zamok, el a lucrat neudovletvoritelno.Vernee nu a deschis snaruzhi.Tolko în interiorul mânerul interior.
Am ajuns destul de mult și am ajuns în sfârșit la asta

Nu vom descrie cum să înlăturăm acoperirea biscuiților, nu în frigider.
Deci, am scos garnitura și am privit castelul

Închiderea ușilor din spate


Mai întâi eliminăm tracțiunea care merge spre blocul din stânga A din deschiderea interioară, B - închiderea garoafelor din interior,
B-trageți la balamalele încuietorii.
După ce deșurubăm șuruburile 1, 2 și 3 și le adăugăm frumos, ele au o lungime diferită.






Deconectăm două chipsuri cu fire pe încuietoare.
Acum, blocarea este ținută de mânerul exterior. Pentru al scoate din stradă, trageți B în jos (poziția este închisă)
În timp ce am ajuns la ea, au trecut 20 de minute))) De aceea, scriu aceste rânduri, pentru ca cineva să citească și să știe.
După aceasta, mânerul este tras afară și blocajul este tras în jos de la ușă.
Apoi, puteți să vă recuperați în totalitate, am dezasamblat complet, odată ce am urcat în sus și am făcut ce trebuia - în interiorul era rugina elementului mecanismului.


La montarea instalației de blocare, de asemenea, ușa, trage B se duce în jos, introduceți mânerul exterior, atunci puteți fixa șuruburile și conectați firele.
Că totul funcționează în modul normal, acordând o atenție deosebită blocajelor din plastic pe axă (A, B, C)
Există un loc liber pentru reglarea efortului.
Este în valoare de 2 mm pentru a trage tija de tracțiune mai adâncă sau mai departe, încuietoarea nu se va fixa.
Prin urmare, când dezasamblați, este indicat să marcați cu un marcator alb, la ce adâncime se introduc tracțiunile în formare.
Toate astea m-ar salva acum 30-40 de minute)







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: