A mers mai mult, a marcat mai puțin

Novokuznetsk "Metallurg" a terminat înfrângerea serii de acasă. Lupta cu "Barys" a fost posibilă numai în prima treime.

KHL. Campionatul regulat

"Metallurg" (Novokuznetsk) - "Barys" (Astana)

„Oțelarii“ din primul minut pentru a termina rula său succes o serie de înfrângeri: la început a atacat cea mai mare parte „Metallurg“, dar pucul a refuzat cu încăpățânare să treacă linia de portar. Cyril Lebedev a fost norocos. După ritm, dar într-un canal mai calm, jocul nu a trecut. Novokuznechane a jucat prima vioară, oaspeții au încercat să profite de inițiativă.

Lupta pentru conducere, de fapt, a durat două prime perioade. În fiecare dintre acestea adversarii au reușit să realizeze doar un puc. "Metallurg" a aruncat foarte mult, foarte mult. "Barys" este de patru ori mai mic, dar a fost suficient pentru a elimina situația de pe tabloul de bord înainte de ultimele 20 de minute.

Rezultatul reuniunii a fost decis de realizarea majorității. Și în acest element, de două ori mai mult succes au fost reprezentanții Kazahstanului. Este o rușine că șaibele pierdute s-au întâmplat în a treia perioadă, iar secțiile lui Sergey Berdnikov nu aveau aproape nici un timp să câștige. "Barys" sa apărat puternic și, conducând scorul de 4: 1, nu se grăbea niciodată. Echipa de la Astana a permis proprietarilor de gheață doar o zi să se apropie de porțile lor. Oportunitatea sa bucurat cu plăcere de Konstantin Parkhomenko.

Cu toate acestea, un obiectiv frumos în ultimul minut nu la salvat pe Metallurg de la înfrângere, ceea ce a sporit seria dificilă la 12 meciuri la rând. De fiecare dată când Serghei Berdnikov este forțat să caute cuvinte pentru a explica pierderile. De data aceasta, formatorul "oțelarilor" sa referit la lipsa experienței secțiilor sale:

- "Mă bucur că am obținut 2 goluri după o secetă lungă. Beat, încercat, dar priceperea este pricepere. Dacă echipa are lideri, atunci aceștia scor și fac rezultatul. Campionatul de hochei este un maraton lung. Și maratonul conduce acei oameni care pot alerga, care acumulează ani de joc în KHL. Aceasta nu este iarba care a fost turnată și a crescut în 7 zile. Tinerii câștigă experiență și continuă să joace hochei. "