6 surprize de a trăi împreună cu un bărbat, un site despre cum să se căsătorească după

6 surprize de a trăi împreună cu un bărbat, un site despre cum să se căsătorească după
Este un lucru să întâlnești o persoană tânără (și nu foarte) la întâlniri, mergi la filme și cafenele și altcineva - trăiește cu el sub un singur acoperiș. Viața comună întotdeauna dezvăluie într-o persoană acele aspecte ale caracterului și obiceiurilor sale care nu au fost observabile în perioada curtării. Și nu întotdeauna, aceste surprize sunt placute, dar este important să ne amintim că în cazul în care, în ciuda tuturor, viața ta împreună Prodo-lzhaet vă rugăm să vă, atunci veți întâlni, în cazul în care persoana cu care va trăi confortabil. Și dacă este cu adevărat dragă pentru tine, atunci restul nu este atât de important sau poate fi corectat.







PENTRU AJUTOR.

Când am decis să închiriem un apartament și să trăim împreună, m-am bucurat că lângă mine va fi un bărbat iubit care, pe lângă aceasta, poate rezolva orice problemă. Dar deja în a doua zi după mutare sa dovedit că nu toate problemele au fost de până la ea. În noua noastră casă a fost necesar să cuibărească niște rafturi. Anton oftat lung în primul rând, apoi o oră alege ceea ce el va cui la cui un raft, apoi calculat încă o oră și ceva vymeryat, iar apoi urmată de o lovitură cu un ciocan pe un deget. și lucrul la acest lucru sa încheiat. Pentru ai ajuta pe Anton să-l numească pe Papă, care, timp de o jumătate de oră, a montat ambele rafturi. O lună mai târziu, robinetul curgea, Anton nu încerca nici măcar să-l repare, imediat îl chema pe papă. Pentru a rezolva toate problemele, în cazul în care sunt necesare mâinile omului priceput, el a chemat o ambulanță - Papa.

Prima dată când eram foarte supărat, l-am sunat pe Anton fără mâini și apoi am ales o altă cale. Acum, cu orice ocazie, îl voi lăuda pe tatăl lui pentru că poate să facă față vreunei afaceri, spun că Anton era norocos cu un astfel de tată, care poate învăța totul și după toți acei tipi care au crescut fără tată și au învățat nu la oricine. Treptat Anton a început să-l ajute pe tatăl său, când la chemat să-l ajute, să se uite în jur, să pună întrebări. Și recent, el a schimbat mai întâi castelul însuși, care a început să profite. L-am lăudat timp de două zile la rând și a mers mândru și foarte mulțumit de sine. Cred că până atunci Anton va învăța să facă față altor lucrări economice fără ajutorul tatălui. Irina, 27.

***** Bărbații le place să-și schimbe munca pe care nu le plac umerilor altcuiva. Sunt de acord că, în general, un om care împărtășește în mod egal treburile familiei unei femei este o raritate mare. Multe familii tinere și cupluri s-au despărțit datorită faptului că nu puteau împărți datoriile de uz casnic. Dacă pre-ma pentru băiat, atunci tipul, atunci omul a făcut toată munca de papă cu ma-mi, femeia va trebui să-l obișnuiască cu afacerile interne ca un copil.

Și pentru a atinge acest obiectiv, va fi nevoie de multă răbdare, consecvență și persistență, iar multe femei încearcă să rezolve această problemă, scandaluri, isterie și whining. Toate acestea se deranjează repede și din reproșuri constante și nu-mulțumire în apropierea și înainte de ruperea atitudinilor. Mulți oameni din viața de zi cu zi sunt neajutorați ca bebeluși.

De aceea, nu spuneți prietenului dvs. că nu știe nimic și nu poate - va crede cu ușurință în acest lucru și, în general, va înceta să facă ceva în jurul casei.

SECRETELE MADRID DOCK

Am decis să trăim împreună, mi sa părut că acum Igor nu va avea secrete de la mine. Înainte de asta, ne-am întâlnit de câteva luni, dar am știut puține lucruri despre el - în cazul în care el trăiește, unde lucrează, în ce oraș trăiesc părinții lui și că îi place rock cele mai multe, motociclete și ravioli de casă. Toate încercările mele de a învăța ceva despre viața mea în fața mea, de a se familiariza cu părinții săi au fost ineficiente. Ca răspuns, am auzit doar scuze. Iti place expresia lui Igor: "Vrei asta?" La inceput am crezut ca ascunde ceva serios de la mine si chiar a fost speriat, dar cand prietenul sau a spus ca Igor nu-i place ca atunci cand intra in suflet, asta este dificil și se potrivește lung cu oamenii și că sunt în general primul cu care trăiește sub un singur acoperiș, liniștit.

Am decis că nu am nevoie de secretele trecutului său, dar în această viață cu el am fost mulțumit de tot. Trei luni mai târziu, Igor mi-a prezentat părinților, în mod neașteptat pentru mine, nu doar imaginându-mi prietena mea, ci o mireasă. Apoi el însuși, fără a cere sau a întreba, a început să vorbească despre episoade interesante din viața lui "înainte de mine". În general, problema a fost rezolvată singură. Oksana, 29.







***** Nu este ușor să câștigi încrederea bărbaților, este nevoie de timp. Mulți bărbați, în general, sunt siguri că femeile nu pot fi pe deplin sigure. Uneori, ei încearcă să salveze distanța într-o relație chiar și cu femeia pe care o iubesc. De regulă, cei care au fost deja aruncați și trădați de femei fac acest lucru.

Permiterea unei femei în sfânta sfintelor - viața ei trecută - înseamnă pentru un om să "ardă punți". Și reprezentanții sexului mai puternic încearcă să păstreze ultima cale de retragere. Ei își dezvăluie secretele și chiar și atunci nu toți, dacă sunt absolut siguri de alegerile lor. Dar deja în sine o trecere la viața trecută mărturisește că bărbatul acestei femei are încredere, tocmai ia luat un timp pentru a verifica dacă merită încredere.

ȘI ESTE FURNIZAT, DOMOSAT!

Când am început să ne întâlnim cu Maxime, mi se părea că trăiește o viață foarte plină de evenimente. Toată timpul liber a fost raspisano: trebuia să se întâlnească constant cu cineva, undeva să meargă. Apoi are un prieten de pescuit, apoi un seminar de vizită la serviciu. Toate weekend-urile au fost ocupate pentru o lună înainte - mulțimi de prieteni, prieteni și colegi au căutat în mod constant să comunice cu el. Mi se părea că nu avea timp să se plictisească.

Ce sa întâmplat cu viața din jurul lui? La propunerea mea undeva să meargă, Maxim a răspuns că este obosit la muncă și, în general, îi place să petreacă timp împreună cu mine. Nu mă deranjează, dar câteodată vreau să am niște distracții. Alain, 20 de ani.

***** Bărbații sunt predispuși să ascuțească activitatea vieții lor de burlac pentru a impresiona fetele. Dar umplerea lor vizibilă și cererea din exterior este doar o dorință de a arunca praf în ochi.

Și acei oameni care au condus într-adevăr un mod activ de viață, după ce au rămas în calea familiei, s-au stabilit. Din păcate, nu pentru mult timp. Și curând se pot întoarce la distracția burlacilor, și singuri. Nu vă așteptați ca cineva să vă ofere bucurie și distracție în fiecare zi. Asigurați-vă că viata ta strălucește.

"Ivetta, Lizetta, Musette, Jeanette, Zhorzhett"

Ne-am întâlnit cu Andrey la o petrecere fără vogă. Mi-a atras atenția cu umorul spumos, bucuria și neplacutul. Nu la lăsat pe nimeni să se plictisească și se părea că întreaga sărbătoare era pe el.

Vai! Totul a continuat ca înainte. Ce fel de el a fost, el a rămas la fel. Toate prietenele sale au intrat fără probleme în noua sa viață.

Vorbind cu el despre faptul că nu-mi place, înfricoșător. Și dacă pleacă? Larissa, 23.

***** Este greu pentru un om să-și schimbe stilul de viață. Dacă este obișnuit să comunice cu un număr mare de prietene, el va continua să comunice cu ei mereu. De fapt, pentru a spera că el se va schimba singur, atunci când veți începe să trăiți împreună, ar fi trebuit să vorbiți cu el despre el înainte de a vă muta la el. Și dacă nu erați mulțumit de o astfel de abundență de femei din afară în viața sa, probabil nu era necesar să "opriți grădina". Acum nu poți scăpa de teama de a-ți pierde - prea mult pentru el tentația noilor hobby-uri. Și teamă - nu cea mai bună stare pentru a începe o viață de familie.

CE CONSTRUIEM PENTRU CONSTRUCȚIE?

Când am început să ne întâlnim cu Ilya, am fost lovită de aspirațiile și planurile lui. Trebuia să-și înființeze propria firmă, să se dezvolte, să câștige mult de-nig și apoi să meargă la un nivel superior și să deschidă sucursale în alte țări.

Dar când am început să trăim împreună, planurile lui erau mult mai modeste. La întrebările mele: "Când îți deschizi firma?", "Ai de gând să-ți înregistrezi compania înainte de vară?" El a răspuns evaziv:

"Nu încă e timpul", "încă nu sunt pregătită", "Trebuie să așteptăm".

Nu pot să înțeleg, poate că el este atât de subțire toate calculează, și acum, de fapt, „nu e momentul“, și poate că este de les leneș, schemer și farfara? Galina, 28.

***** Planurile grandioase sunt momeala tradițională "de momeală". Dacă un bărbat încearcă să cucerească o femeie, el folosește această armă puternică și împărtășind planurile ei cu ea, are încredere în ea cea mai sacră din viața ei. Și nu a încetat din acel moment să fie obiectul cuceririi sale, tocmai acum a lăsat-o în planurile sale și le-a împărțit în două. El își împărtășește sincer visele și poate proiecte de realizare a planurilor.

Dar, în cazul în care, cu trecerea timpului, nu se schimbă nimic - și planuri, și-i cere să rămână la fel de modeste, iar restul vieții cu el, ești fericit, nu așteptați până când se clinti, și realiza visele lor în viață ei înșiși.

E fiul lui Mamenkin?

În momentul în care l-am întâlnit pe Serghei, el a absolvit deja universitatea, a avut o slujbă de prestigiu, un salariu decent și a trăit separat de părinți în propriul său apartament. Am hotărât că știe cum să calculeze puterea și să ia decizii.

Dar prima noastră decizie sa schimbat cu ușurință atunci când tatăl său a sfătuit în loc de o bună reparație a "cuibului nostru" pentru a cumpăra o mașină.

M-am gândit că el, ca toți băieții, pur și simplu nu a putut să se opună tentației de a cumpăra o nouă "jucărie" și a fost de acord să aștepte până la reparații.

Apoi a "ascultat" sfatul mamei - să nu cheltuiască bani pe haine, ci să-i lase în vacanță.

Mi-am dat seama că omul meu "adult și independent" este de fapt un copil foarte ușor de manevrat. Este capabil să intre într-o alianță cu părinții săi de a face totul împotriva mea? Și de ce părinții lui nu înțeleg că acum fiul lor însuși este capul familiei? Alena, 25 de ani.

***** Un om care începe pentru prima dată să conducă o casă comună cu o femeie este atât de frică de a face greșeli, încât, într-un efort de a acoperi, se întoarce spre părinți pentru sfat. Și aceștia au așteptat mult timp și acum se vor răzbuna cu bucurie: își vor conduce copilul deja adult. Nu este vorba despre "acțiuni comune de luptă" împotriva dvs., dimpotrivă, el face tot posibilul pentru a face totul drept. Vrei să treacă repede? Nu-l criticați și dați mai multă libertate pentru decizii și acțiuni independente.

PRIETENI, VĂ INVITĂ PRIETENII:






Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: