55 de ani - Toast la nunta de smarald

55 de ani - Toasts la Nunta Emerald

Este un moment bun pentru o vârstă înaintată,

Bătrânețea nu este deloc teribilă:

Dinții nu doare - nu mai sunt,

Soțul și soția lui sunt credincioși - ei nu au timp să-și bată jocul!







Pentru plus, datorită căreia de la o fată fermecătoare și un tânăr inteligent sa dovedit a fi un cuplu minunat căsătorit!

Pentru deducerea, datorită cărora ambii angajați ai biroului de înregistrare au fost deduși din viața de licență.

Pentru împărțire, datorită cărora au împărțit toate durerile la jumătate și, prin urmare, au scăzut semnificativ.

Pentru multiplicare, prin care ei și-au înmulțit fericirea, bucuriile, făcându-le obișnuiți și, prin urmare, mai semnificativi. Ofer un toast inelelor de nunta! La urma urmei, ele nu sunt doar un ornament, ci cel mai important simbol al căsătoriei, un simbol al loialității, atunci când inima soțului aparține soției și viceversa. După cum știți, inelul de nuntă nu are un început sau un sfârșit, ceea ce înseamnă că nu există sfârșit pentru fericirea familiei tale, deoarece durează deja cincizeci și cinci de ani. Inelul de logodnă este un simbol al iubirii veșnice, loialității și încrederii nelimitate. Mai mult de o jumătate de secol vă prețuiți unul pe altul, așa că lăsați-l să fie așa în viitor! Să sprijinim felicitările și dorințele noastre cu un sunet prietenos de ochelari! Un om înțelept a spus odată: "Oricum, chiar și cea mai solidă clădire fără fundație se va prăbuși rapid, orice casă fără un bun maestru va fi ruinată. Orice vatră de familie fără o gazdă care-i va îngriji va ieși".







Acest pâine prăjită îi dedic dedicatului și proprietarului casei, care timp de cincizeci și cinci de ani de viață împreună susțin focul chiar din vatra familiei și casa ospitalieră - o ceașcă plină! Se spune că "Cartea Căsătoriei" este alcătuită din două volume - din poezia numită "Honeymoon" și proză - până la restul vieții. După cum știți, prima parte este foarte subțire, a doua este groasă. Propun să beau pentru eroii festivităților, pe care partea a doua a cărții a fost împărțită în mai multe părți subțiri și fiecare dintre ele putea să facă miere. Nu numai prima lună, ci toți anii căsătoriei lor erau dulci și plăcuți, spre deosebire de vina care se stropeste în prezent în ochelarii noștri. E amar! Așa cum a spus cu înțelepciune scriitorul francez Honore de Balzac: „Dragostea ocupă primul loc printre pasiunile, așa cum flatează toate acestea, la un moment ca puternic sau slab, în ​​funcție de numărul mai mare sau mai mic de siruri de caractere afectate în inima noastră.“.

- Da, într-o zi, este adevărat, cu mult timp în urmă, încă am întâlnit ceea ce căutam - o femeie perfectă.

- Ei bine? Ce sa întâmplat? De ce nu te-ai căsătorit cu ea și să rămâi burlac?

"Ce ar trebui să fac?" Căuta bărbatul perfect! Și eu, din păcate, nu sunt așa.

Deci, să ne bem pentru dragi aniversările smarald nunta noastre - perfecțiune, care a găsit reciproc în timp, nu am putut pleca și au trăit împreună atât de mult timp, înmulțirea fericirea mea și a da copiii, nepoții, familia și prietenii!







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: