4 Întrebări cu privire la motorul dnepr-11 (inele, știfturi, semne de volant)

4 întrebări cu privire la motorul Dnepr-11, (inele, știfturi, semne de volant)

Buna ziua tuturor, procesul de asamblare se apropie de final, capetele au sosit deja din reparații și există șansa să mă adun pentru weekend și poate că voi conduce Niprul)))






Întrebarea 1: De când am pus pistonul forțat, atunci pistonul este plictisit pentru 79 de benzină sub 92 de grade
inel va pune kolbenshmid și inelul de ulei dialer acolo, că într-adevăr nu pot înțelege modul în care acestea au nevoie pentru a implementa dreapta atunci când este privit din axa cepului și, cel mai important, cum să implementați un inel compozit din cele 3 elemente ale încuietorile trebuie să se uite într-o singură direcție sau blochează, de asemenea, nevoie pentru a implementa separat.

4 Întrebări cu privire la motorul dnepr-11 (inele, știfturi, semne de volant)

4 Întrebări cu privire la motorul dnepr-11 (inele, știfturi, semne de volant)

Întrebarea 2: Pistonul trebuie pus în așa fel încât săgeata să indice direcția mișcării motocicletei înainte?

4 Întrebări cu privire la motorul dnepr-11 (inele, știfturi, semne de volant)

Întrebarea 3:
Pălării care atrag întregul sandviș pot fi oprite acum cu degetele, ce fel de cuplu de strângere trebuie să fac atunci când le răsucesc într-un bloc sau doar le pun pe un lac albastru? pe roșu nu vreau la 300 de grade, apoi ac de păr la cald nu vrea să fie deșurubat.

Întrebarea 4: Cum să setați aprinderea? marchează c 1 punct x care, 3 puncte nu ajung prea mult la centrul mort superior (atunci când cilindrii ajung la maxim la capete), ceea ce se știe este puterea maximă a pistoanelor.






4 Întrebări cu privire la motorul dnepr-11 (inele, știfturi, semne de volant)

Răspunsuri (4)

Firpinele se rotesc, de obicei, într-un moment mic, până la 10Nm, doar pentru a nu se întoarce când strângeți piulițele.
Cel mai important lucru este că nu există nimic în gaură, dar nu există o astfel de problemă cu opoziția.
Despre inelul pe care nu îl știu, dar cred că logica blocărilor nu ar trebui să fie într-un singur loc.

Da, săgeata este întotdeauna peste tot, cred că nu eo excepție.

Nu întotdeauna. De exemplu, în Jupiter-5, săgețile indică înapoi

Nu știam, totuși, nici nu-mi amintesc dacă erau săgeți pe sovietă, în Java, principalul lucru a fost că tăierea inelelor nu cădea pe ferestre.

1. Pe inelele nu se solicită, el a pus SM cutie convențională, cu ulei (se consideră că pentru o anumită temperatură de funcționare sunt mai bune), au fost instruiți.
2. Pistonul este cu siguranță drept.
3. Am atașat masa cu momentele de mai jos

4 Întrebări cu privire la motorul dnepr-11 (inele, știfturi, semne de volant)

4. Aprinderea du-te la opoziție. În general, în timp ce motorul este montat pe jumătate, instalați volantul, micrometrul pe piston și distrugeți semnul dvs. cel mai precis TDC, apoi din el și dansați.

Mulțumesc, acceptat, voi face un punct termolacom și a fost ultima întrebare despre inele)))

în cutia cu instrucțiuni de inele ar trebui să fie. dar în general informații de referință în cartea Kotova "Repararea și funcționarea motocicletelor grele." ajustarea aprinderii - sub instrucțiunea către brichetă dacă nu este regulată. și, cu toate acestea, recomandarea despre Opposite.ru este corectă)

Pistoane AT - cu rudele comparate? ele sunt la fel ... (mi-ai scris despre înălțimea)
sub 92 de benzină este necesar să crească raportul de compresie - ați numărat cilindrul / camera de combustie? Cilindrii tăiați?
Am luat și inelul - pe contrari, se recomandă: se îndepărtează mai bine uleiul decât întregul (în absența celui de-al patrulea inel de semințe de ulei sub deget - există intestin)
Cele trei părți sunt detașabile direct și sunt încărcate cu primii doi. Îmi voi rezolva puțin locurile, nu voi fi de prisos ...

Piston: Axa degetului este deplasată în raport cu axa pistonului în direcția de rotație.
inele:
Prima comprimare 0 °
Comprimare de 2 secunde de 120 °
3 partea superioară a îndepărtării uleiului de 240 °
4 parte intermediară a îndepărtării uleiului 360 ° (0 °)
5 partea inferioară a îndepărtării uleiului de 120 °

Ce gaură în cilindrul de sub aceste pistoane a făcut?

Și ce este necesar? Potrivit manualului 5 sotok pe MT, am pierdut 7 ...
Mă îndoiesc puțin, se pare că plutește prea mult în cilindru :-)







Trimiteți-le prietenilor: