15 minute împotriva proiectului robot deepstack poker universitatea de alberta

Universitatea din Alberta (Canada) a construit un robot de poker și a invitat pe toată lumea să se lupte cu el în heads-up. Am o experiență diletantă în construirea de roboți poker, așa că am fost interesat să încerc. Am înregistrat cu succes și am cântat puțin. Îți spun eu.







Robotul joacă foarte uman. Are un preflop de agresiune înaltă, dar se încadrează pe flop și încă mai cade pe turn.
El face apeluri profunde pe mâinile marginale. În general, el flop foarte prost pe flop. Se pare că el are adesea nevoie de o șansă exagerată și vagă de a invita flop-ul. Este în el clar din inteligența artificială. Din categorie, atunci când acțiunea este corectă din punct de vedere matematic, dar creează lacune grave pe care adversarul experimentat îl exploatează pe turn și pe râu. Asta înseamnă că oamenii nu ar juca așa, din cauza amenințărilor potențiale pe străzile târzii.

El urmărește vizita. Unele linii pe care le percepe ca putere, unele ca slăbiciune. De exemplu, dacă îl ataci dublu cu o jumătate de bancă, el "nu crede". Crede că ești slab. Un dublu atac din trei sferturi din bancă respectă deja.
El însuși are câteva linii fixe. De exemplu, un pot de pe flop + o jumătate de oală de pe turn este un semnal clar de slăbiciune. În cazul în care flop-ul și rândul său, pune un vas complet, atunci există o mulțime de putere.
Dacă robotul a plătit rândul, atunci probabilitatea unei deschideri pe râu este foarte mare. În general, o bluză pură împotriva Robotului trece cu mare dificultate și, probabil, nu va fi un joc pozitiv.







0.13 85s Am pus jumătate din flop pe flop din cauza scăzutului de foldequity, ceea ce deja știu

1.24 A3 trei sferturi de transpirație pentru a crește foldequity. În cazul unei ridicări, treceți ușor. Mâna nu este bogată, nu este păcat.

1,52 98 aici este important să verificăm și să ridicăm râul. Mi-am privit adversarul mult timp. Am crezut că râul va fi pus în orice fel. Și în bluf și în valoare. De fapt, autopsia pare un pic prostească, dar acestea sunt realitățile meseriei noastre.

4.45 63s trei sferturi de transpirație tot timpul. În primul rând, foarte rar 3bet preflop, confruntat cu un astfel de pariu (spre deosebire de banca, pe care o rearanjează liber). După cum a scris mai devreme, un pachet de atacuri în trei sferturi de transpirație percepe o mare forță

9.29 AJ Această bătaie de atac robot - flop sudor + o jumătate de tură - este adesea o slăbiciune, dar pe river trebuie să faci un pariu de frânare

10.52 J8 Apropo, încă un push-preflop de la Robot, despre care am uitat. Se pare că e acoperit?

11.31 (Chris Rea!) J8s A scăpat de bucata de fier! Dar m-am dus deja să plec.

12.07 87 un exemplu de distribuție proastă împotriva Robotului, unde are un mare avantaj. Nu am vrut să sun la preflop și nu a trebuit. După ce un pachet de transpirație + transpirație la etaj a trebuit să plătească râul. Uită-te la mâna lui și compara cu observațiile mele despre ce înseamnă această linie în performanța robotului.

13.07 87 Verificarea flopului de la Botha, Osbenno după preflopul său 3bet - este adesea o slăbiciune. Prin urmare, stabilim confortabil.

14.01 55 Aici este fața principală a robotului. Butonul "trece" se lipeste. Dacă a plătit brusc rândul său, nu a pariat niciodată pe râu.

Preflop. Preflop plătim 3bet pentru posibilele șanse potențiale în stivele de joc
Flopul. El pune după 3bet, este puterea. O mare tentatie de a suna, dar trebuie sa cresti. Asul de pe flop împreună cu tragerea la culoare face distribuția rapidă. Robotul nu-i place să se rostogolească, dar stivele sunt adânci
Porumbar. Momentul în care trebuie să puneți linia de slăbiciune. În spectacolul Robotului, pe o mână slabă, va pune o jumătate de bancă. Fac și eu același lucru.
Râul. El a plătit rândul. Overbet este mic și urcă cu ușurință în linie, vtch și posibilă bluff. Cel puțin, Robotul crede așa, deoarece foarte rar se pliază pe râu după acțiunea de pe turn.







Trimiteți-le prietenilor: