10 Fapte teribile despre mcdonald's

10 Fapte teribile despre mcdonald's

Efectul masajului asupra pielii. Revizuirea lui Julia, St Petersburg Masha, Moscova. Masaj după celulită Masaj după naștere. Revizuirea Nade, Petersburg Corectarea corpului. Feedback Элеоноры, МСК Masseur Alexander despre masaj terapeut Valentine Denisov-Melnikov Masaj special anti-celulita. Julia, Moscova Nastya, Sankt-Petersburg. Reducerea volumului Juliei, Moscova. Rezultatele masajului Catherine, Peter, un sfat despre masajul anticelulitic. Veronica, Moscova. Senzație de masaj Julia, MSK: Valentine este un maser foarte bun. Încearcă!






Arhiva versiune a forumului

10 Fapte teribile despre mcdonald's
10 fapte îngrozitoare despre McDonald's. Harm McDonald's.

Știați că, împreună cu burgeri, ați putea mânca gândaci mărunțiți și pene de rață?

Mai jos este o listă cu cele mai dezgustătoare aditivi pe care o folosește o persoană, "indulgându-se" cu mâncare de la McDonald's.

2. Ulei de silicon. În nuggeturile de pui de la McDonald's conține o mulțime de dimetilpolysiloxan - ulei de silicon, care este adesea folosit în fabricarea lentilelor de contact și a altor consumabile medicale. Dimetilpolisiloxanul este, de asemenea, un antispumant.

3. Butilhidrochinonă terțiară. Acest aditiv poate fi găsit în optsprezece feluri de mâncare de la McDonald's. butil hidrochinonă terțiar este adesea numit „antioxidant“, dar nu există nici o mențiune că acest lucru nu este un antioxidant natural, și substanțe chimice sintetice cu proprietăți antioxidante. McDonald's ne distruge cu o chimie evidentă, care nu este potrivită pentru mâncare.

Terț-butilhidrochinona oprește oxidarea grăsimilor și a uleiurilor, ceea ce vă permite să prelungiți termenul de valabilitate al produselor semifinite. Această substanță este utilizată în producția de diferite tipuri de produse semifinite, precum și în lacuri și pesticide.

În plus, butilhidrochinona terțiară este utilizată în cosmetice și parfumuri pentru a reduce rata de evaporare și a crește densitatea. Acest conservant chimic este atât de periculos încât doar cinci grame pot ucide o persoană. Dar nu intra in panica, Food and Drug Administration spune ca, in general, aceasta substanta este in siguranta.

4. Cistein-L. Restaurantele de tip fast-food utilizează cisteină-L - un aminoacid derivat din părul uman, pene de rață și peri porcine - pentru aromatizarea cărnii, pentru înmuierea pâinii și pentru coacere. De asemenea, acest aminoacid reduce timpul de coacere în producția de pâine în masă. Practic, cisteina-L este produsă în China prin dizolvarea părului sau a penei în acid, iar apoi se răspândește în întreaga lume ca un îndulcitor de pâine.

5. Medicamente cu prescripție. Cercetătorii de la Universitatea Johns Hopkins au studiat pene de pui de crescătorie și au găsit fapte interesante. În alimentele de pui, al căror carne este destinată restaurantelor fast-food, se adaugă antidepresive, precum și alte medicamente eliberate pe bază de prescripție medicală. De fapt, puii sunt crescuți pe o dietă de medicamente eliberate pe bază de rețetă și fără prescripție medicală, precum și medicamente interzise.

6. Propilenglicolul este un compus chimic care este conținut în antigel, țigări electronice și alimente fast-food.

7. Acidul Carmic este o substanță derivată din insecte care poartă carmin, care este folosită pentru colorarea produselor alimentare, în special a cărnii, în roșu. Carmine este unul dintre suplimentele inofensive pe care le utilizează lanțul de restaurante McDonald's.

8. Dimetilpolisiloxanul conține aproape toate prăjite produse fast-food, și poate fi găsit în lentile de contact, plastilină inteligente, cosmetice, șampoane și balsamuri de păr, lustruieste si placi ceramice rezistente la căldură - și nu-i întreaga listă.

9. Dioxidul de siliciu este de obicei adăugat la carnea de vită și carnea de pui prelucrate pentru a preveni aglomerarea. Dioxidul de siliciu este enumerat ca ingredient în produsele restaurantelor americane de fast-food Wendy's și Taco Bell. Experții sugerează că dioxidul de siliciu nu este dăunător pentru consumul uman, dar este interesant faptul că suportul aspectul apetisant de carne și pentru a preveni ingredientele sale antiaglomeranți, de asemenea, reprezintă componenta principală a diamtomită, care este utilizat pe scară largă ca un insecticid natural.

10. Celuloza este o pastă prelucrată din lemn care face parte din aproape toate articolele de meniu rapidă. Celuloza este folosită în aproape totul, de la brânză și dressing pentru salată până la cupcakes și sirop de căpșuni. Producătorii de celuloză folosesc alimente pentru a îngroșa și întări produsele, înlocuiesc grăsimea și măresc conținutul de fibre. De asemenea, utilizarea celulozei duce la o reducere a costurilor prin minimizarea unor componente cum ar fi ulei sau făină.

Celuloza pulbere este produsă prin pulverizarea pulpei primare în substanțe chimice pentru a separa pulpa, care este apoi curățată. Versiunile modificate necesită procesare suplimentară, de exemplu efectul acidului pentru degradarea ulterioară a fibrei. Unele dintre restaurantele cu fast-food în care produsele conțin celuloză sunt McDonald's, Arby, Jack in the Box, KFC, Pizza Hut, Sonic, Taco Bell și Wendy's.

- Nu-mi pasă, nu mănânc toate astea. Mâncarea de la McDonald's pentru mine nu e mâncată.

- Dacă totul este adevărat, atunci eu sunt în McDonald's nu mai este cu piciorul meu, deși fac acest lucru rar în astfel de instituții. Și vreau să întreb, de unde?

- Și unde este glutamatul de sodiu preferat de toți? Sau nu mai surprinde pe nimeni?







- Nu voi renunța niciodată la bigtails! Apropo, sunt respectate standarde stricte în mac, care nu se pot spune despre restaurantele obișnuite. McDonald's își menține reputația și nu tolerează încălcările tehnologice. Alimentele sunt mai sigure decât în ​​multe alte restaurante.

- Oh, la naiba, acum începe, se va arăta că nu mănâncă fast-food. Mănânc aici, îmi pot permite, cunosc măsura și mă păstrez în formă splendidă.

- In-n-out rece acolo, chiar prune cu tine taie.

- Oamenii rahat, va fi întotdeauna acolo.

- Îl respect pe tatăl Jones!

- Nu-mi place această gută! Este mai bine să mănânci carne de porc prăjită cu ceapă și ketchup.

- De la creatorii KFC și Burger King!

- Suficientă calomnie! Aceste informații despre McDonald's se răspândesc în mod regulat de către concurenții rețelei.

- Și fac cârnați din hârtie igienică!

- Nu mănânc în McDonald's

- La fel ca și doresc Che să răspundă și ca răspuns la jignesc, dar am înțeles că cu astfel de oameni este inutil să argumenteze că, în loc de argumente solide și dovezi ale nevinovăției sale ar putea afirma în sine doar, încercând cumva să jignesc o persoană a cărei opinie este cu totul diferită de a ta.

- Pf. În general, nu-mi pasă. Principalul lucru nu este să stai acolo de luni de zile, de la niște bigaks nu vei muri. Acum nu există produse ideale, umiliți-vă.

- Am două brânzeturi, o cartofi prăjiți, un mic sos de brânză și un ceai. Sau vorbești?

- Dacă da, atunci orice produs este periculos de a mânca. Aceleași magazine de fructe cu tot felul de substanțe chimice. Cina din McDonald's cel puțin pentru prezența substanțelor chimice viguroase sunt verificate, iar celuloza și carminul sunt inofensive.

- Este dăunător să respiri cu aer, nu ceea ce mănânci într-un mac. America a fost descoperită direct!

- Deci, pentru a gândi - și, în general, nimic normal nu acum vinde. Poate, în general, să nu mai mănânce? Pentru produsele naturale, trebuie să plătiți suplimentar. Și salariile nu sunt mari.

- Om-nom-nom, unde sunt bigak-ul meu și cartofii?

- Burgerii sunt doar domesticiți! În McDonald's și în alte instituții de acest tip, nu am mai fost de doi ani și nu intenționez. Sănătatea este mai importantă.

- Ca și restul grubului pe care-l cresc, totul este încă cumpărat, unde chimia și orice rahat nu sunt mai puțin decât în ​​makdak.

- Acum, chiar și fructele și legumele sunt dăunătoare. Mă liniștesc despre orice altceva. Dacă știți despre fiecare produs, cum este făcut și ce, nimeni nu va mânca nimic. Astfel, prețurile McDonald's sugerează cel puțin acceptabil.

- Am mâncat și am mâncat.

- Tin. Un astfel de sentiment că acesta este trucurile concurenților. Reticent să creadă.

- Minciuni și provocări.

- De asemenea, am refuzat. Ieri am fost acolo cu prietenii mei, au cumparat totul acolo. Eu mănânc doar înghețată, uneori, nu mai.

- Prefer să mănânc borșul pregătirii mele, pe care te sfătuiesc. La comercializarea McDonald's nu-i pasă. Să-și mănânce propriul nisip cu celuloză.

- Ei bine, celuloza si carminul sunt normale, uneori vrei sa mananci asa ca nu-l obtine!

- Nu mănânc chestiile astea, spre deosebire de prietene.

- Pofigu, e încă delicios.

- Deși îmi place fri, numai ea și mănâncă într-un mac. Îmi plac acțiunile lui McDonald pe cartofi prăjiți.

- În copilăria mea eram în CFS, nu eram impresionat, nu-mi plac mâncarea fast-food.

- Nu-mi pasă! Pentru mine, reconstruirea copilului, McDonald's - întruchiparea copilăriei și a sărbătorii! Îmi amintesc liniile uriașe de pe Pushkinskaya, stând în îngheț, timp de aproximativ 30 de minute. Apoi, despre un miracol! Miroase, interior neobișnuit, totul este atât de strălucitor și puternic colorat. Chifle înfășurat într-un crocant, cartofi delicioase cu ketchup (da copii, doar ketchup-ul dat la cartofi în copilărie). Îmi amintesc sa set de „standard“: milkshake, bikmak, cartofi și plăcintă cu cireșe, așa că, dacă chiar scrie că bikmake carne umană, și în rețeaua McDuck ca sponsori Lodge reptiloydov masonic-sioniste - mi-ar fi păsat! Cel puțin o dată la șase luni, trebuie să merg acolo. "Mulțumesc, că fără predare!"

- Pe primul canal au arătat mult timp în urmă despre McDuck, nu există nimic asemănător cu acesta. Ei chiar au explicat de ce oamenii devin grași din fast-food-ul, deci este o încercare excelentă a concurenților, dar eșecul.

- Nu sunt un fan al gardienilor burghezi.

- În orașul nostru, produsele locale sunt făcute, pui de la ferma noastră de păsări și așa mai departe, și nu foarte gustoase - pur și simplu. Nu cred că franciza obișnuită este așa de deranjantă

- Ce este McDonald's? Mai bine cânt cu Ashot Cheburekov, și este mai sigur, în comparație cu acest feed!

- Aici pentru mine pofigu, che acolo. O dată pe lună sau la fiecare două luni, mănânc acolo, sunt delicios, iar restul ca ceva de pus. Acum majoritatea produselor sunt răsfățate de orice gunoi și dacă vă gândiți la fiecare, atunci puteți muri de foame. Deci, mă bucur de momentul și nu vă gândiți la nimic!

- Dacă excludeți toate alimentele dăunătoare din dietă, puteți muri de foame.

- Dumnezeule! Da, în orice cârnați din fabrică același lucru. Și toți sunt în viață. Harm McDonald's este mult exagerat.

- Pune, nu mânca rahatul ăsta! Și nu vă sfătuiți cu adevărat.

10 Fapte teribile despre mcdonald's
- Îmi place CFS, avem o fabrică locală de păsări de curte care furnizează puiul acolo, nimic, toată lumea este în viață și bine. Mai devreme în mac a mâncat întotdeauna, gustare în mișcare, rapid-ieftine; a trebuit să fugă. În magazine, adesea nu vedeți un astfel de trashak, deci dacă mergeți mai adânc, este dăunător pentru a trăi.

- Fast food-ul este rahat! Sunt mai bine decât ciorbe de casă cu carne, cu ouă și cu ceapă verde, presupun, yum!

- Mack nu este foarte. Dar fără a avea aripi acute, kfs nu trăiesc.

- Din moment ce astfel de posturi sunt scrise, cel puțin sortează ceea ce este din asta, că macul a fost răpit cu cola! McMenew este mai sigur decât să mănânce multe restaurante.

- Mâncarea mea preferată!

- Acum este cam scump. La McDonald's a trebuit să înscrie.

- În detrimentul aditivului "carmin", care este obținut de la gândaci, este adevărat. Numai aceasta este nu numai în mac pot fi găsite, dar o multime de alte produse, cum ar fi bezele (pentru pictura în roz), tot felul de curds, în special cu aromă de căpșuni pentru a da o culoare roz frumos care adauga nyashu - „carmin“. Bon apetit!

- Din 18 ani nu mănânc acest mușcătură. Creierul, aparent, a apărut. Sunt pentru o nutriție corectă.

- Sunt mai mult CFS.

- Uneori chiar vreau să mănânc mac!

- Mâncarea mea preferată, după gătit acasă, desigur!

- Anti-propaganda, o astfel de anti-propagandă!

- Am o fată nouă în trecut. Deci, ocolind locul ăsta.

- Singurul lucru pe care l-am iubit și pe care l-am cumpărat în McDonald's este băutura de gheață cu mac, cornul și cartofii prăjiți.

- Prostii sunt toate astea. Soțul meu a lucrat la o unitate de ambalare a cărnii, a furnizat tăițe de carne acolo și a fost monitorizat îndeaproape pentru calitate. Da, și macul însuși, mai ales dacă este un meniu pentru copii.

- Oh, dar nu mi-a plăcut (pita și sosul sunt superbe, dar tăițele nu sunt la fel ca și când ar fi fost alți burgeri).

- Plâng și mănânc, plâng și mănânc!

- În orașul meu nu există MacDonald.

- Mă mănânc rar, dar îmi place doar cheeseburgerul regal! Ce păcat că dețin doar unul, așa că aș mânca 10 bucăți odată! Restaurantele McDonald's fac brânzeturi excelente și nu-mi pasă de ce sunt.

- Îmi iubesc cartofii și laptele!

- O dată pe an acolo mănânc și chiar o dată la cinci.

- Este distractiv și delicios, nu conduce!

- Și nu-mi pasă! Dar este delicios!

- Nu, sunt pentru o dietă sănătoasă și nu mănânc în mac. Inainte de a manca, dar atunci cand se afla in jurul sub patul copiilor pentru câteva luni, o bucată de cheeseburger și nu a pierdut fără stăpân și, într-adevăr am fost speriat.

- Sub paturile pentru copii sunt adesea necesare pentru a curăța, așa că nu va fi înfricoșător.

- Aici, am vizionat recent un program despre alimente.

- De la fast-food Subway doar uneori intercepta Butera, în tot felul de maci kiefsi nu mănâncă, eu sunt vegetarian si am fost acolo mai ales nu se potrivesc, maxim - cartofi prajiti, dar nu se poate mânca cartofi.

- Pe factura de medicamente este de acord. Se întâmplă, eu cumpăr carne de pui și dă multă medicamente atunci când gătesc. Da, există vaccinuri speciale. Dar nu același număr. La fel se întâmplă cu ouăle. Nu vă surprindeți faptul că marca comercială McDonald's nu monitorizează disponibilitatea medicamentelor în carne.

- Mmm. tehnologii s-au adunat aici singuri!

- Nu pot să fac fără cartofi prăjiți, o dată pe lună sunt frustrat. Deși este dezgustător. Îmi place rola cu creveți, carne, pui Nu mănânc deloc.

- 9 puncte. Dioxidul de siliciu este nisip pur.

- Nu sunt o rață - ciudat nisip. Voi merge și apăsați cartofii.

- Nu mănânc nimic din meniul McDonald's. Cred că acest aliment nu este mâncat.

- Mănâncă toate trucuri murdare, și apoi se plâng de celulita!

Mănâncă alimente de la McDonald's?







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: