10 cele mai bune grădinărituri și cele mai bune paturi de flori de celebrități

10 cele mai bune grădinărituri și cele mai bune paturi de flori de celebrități

Dmitri și Polina Dibrovy // Foto: Starface

Cineva din celebrități care lucrează pe terenul său, cineva este relaxant. La vârful cititorilor sezonului de vară starhit.ru a făcut o evaluare






star gradinari.

10 cele mai bune grădinărituri și cele mai bune paturi de flori de celebrități

Amenajarea peisajului lor de 15 hectare Dibrovy a inventat fără ajutorul designerilor. Fântâna a fost văzută în Franța și și-a dat seama că doreau un lucru similar. // Photo: East News

1 loc. Polina și Dmitri Dibrovy

Ce: Vila Paulina, o suprafață de 15 hectare

Unde: 20 km de Moscova de pe autostrada Rublevo-Uspenskoe

Reședința lui Dmitri Dibrov în maniera europeană este numită după amanta - Villa Paulina. Pauline urmărește ordinea în grădină, are încredere în munca grea a grădinarului, de exemplu, arbori tăiați. "Mândria mea este grădina de parc", recunoaște gazda. - Există liliacul în creștere, struguri de fată, ea nu aduce rod, vânturile drum - timp de trei ani împletit jumătate din casă, opt lămâile, noi le radă în forma unei mingi. Și există o fântână uscată, nu are un castron, ci doar laturile cu o înălțime de aproximativ 10 cm. Au invitat designeri, au făcut proiectul cu o estimare a prețurilor ridicate. Apoi am găsit un program de calculator și noi înșine am creat un model de grădină, în conformitate cu care am cumpărat plantele și le-am plantat. Nu există grădină. Creșesc numai în vase mici pentru copii și căpșuni. "

10 cele mai bune grădinărituri și cele mai bune paturi de flori de celebrități

Anastasia Melnikova cu fiica ei la dacha // Foto: Andrey Fedechko

2 loc. Anastasia Melnikova

Ce: vila profesorală

Unde: 30 km nord de Sankt-Petersburg

Suprafața Dacha de 50 de hectare aparținea bunicului actriței - un doctor, profesorul Alexander Melnikov. Acum, mama Elena se uită în spatele casei, iar Nastya și fiica ei, Masha, curtează grădina. Cumva din turneul lui Dushanbe, actrita a adus 100 de trandafiri. "Și în timpul filmării seriei" Foundry "de pe masă, investigatorul meu de eroină avea trandafiri în ghivece, noi în fiecare zi de filmare. Oamenii uimiți au vrut să arunce, dar am început să-i duc acasă. Plantați pe acest site, așa au apărut trandafiri de turnătorie. Ei 175 - au existat atât de multe episoade ", - a împărtășit actrița.

10 cele mai bune grădinărituri și cele mai bune paturi de flori de celebrități

Anastasia Makeeva și Gleb Matveichuk se ocupă de gazon // Fotografie: din arhiva personală

3 loc. Anastasia Makeeva

Ce: casa hortensiei albe

Unde: Novomikhailovsky decontare, Teritoriul Krasnodar

Actrita vine adesea la parintii ei la dacha. "Mândria noastră cu mama mea este o hortensie albă", a spus Nastya. - Cu câțiva ani în urmă, când au cumpărat-o, a fost mic, dar acum a crescut aproape la înălțimea unui bărbat! O altă decorare a curții - o struguri sălbați, a fost plantată acum cinci ani și a împletit aproape întregul zid al casei.

10 cele mai bune grădinărituri și cele mai bune paturi de flori de celebrități

4 loc. Irina Agibalova

Ce: locul de executare - 2

Unde: 55 km est de Moscova

La 11 hectare de ex-participanți la emisiunea "Dom-2" pe TNT a construit o casă cu două etaje și o grădină. "Un loc preferat, îl numim" frontal "- un site cu
magazine și o fântână. Oaspeții frecvenți sunt participanți la proiectul "Dom-2". Ei adoră un arbor cu o chicinetă și un grătar. Familia noastră mare îi place să se adune aici ", spune hostessul. Pe paturile de Irina Agibalova care nu cresc: roșii, castraveți, squash, dovleci. O mulțime de fructe de pădure, care anul trecut au răsturnat 120 de cutii de compot.

10 cele mai bune grădinărituri și cele mai bune paturi de flori de celebrități






Glory cântăreț pe un teren de 32 de sute de metri pătrați de anarhie - nici un plan, o singură regulă: ca ceva în magazin de grădinărit - pentru a cumpăra și a plantelor // Foto: din arhiva personală

5 loc. Singer Glory

Ce: "colțul belarus"
Unde: 7 km nord-vest de Moscova

"Eu însumi sunt un designer de peisaj", spune cântăreața "StarHitu". "Recent am aterizat un castan, o salcie, o cireșă și un răscruce de guelder." Un vecin se uită la o ceașcă de ceai - Love Uspenskaya. Și cumva producătorul Viktor Drobysh vizita cu tatăl său Yakov, au făcut-o pe Slava o surpriză, au cumpărat, au adus și au plantat căpșuni. Din moment ce tatăl producătorului vine de la Gomel, paturile se numesc în glumă "colțul bielorus".

10 cele mai bune grădinărituri și cele mai bune paturi de flori de celebrități

Pe 25 de hectare Mikhail Turetsky cresc nu numai plantele ornamentale, ci, de exemplu, mini-castraveți // Foto: dintr-o arhivă personală

6 loc. Mikhail Turetsky

Ce: un herbar din Amsterdam

Unde: 2 km vest de Moscova

"Pe parcelă avem o casă cu trei etaje și o grădină. Soția mea Liana a fost angajată în construcții și design, - a spus Mikhail la StarHit. "Ea a visat întotdeauna o grădină și în ultimii ani a creat un adevărat miracol". "Cumva am hotărât să scot răsadurile din Olanda", a spus Liana. - M-am îngrijorat de tot, o să le lipsească. Dar sa dovedit că Amsterdam - capitalul privat al grădinarilor, astfel încât obiceiurile sunt loiale exportului de plante. De acolo avem crini din vale, mini-castraveți foarte gustoase. Și recent a adus callasi iubitori de căldură. Blossom, în ciuda vremii schimbătoare din această vară! Au existat și alți "străini", de exemplu, thuja și rododendroni din Germania. De asemenea crestem magnolia, castanul, migdalele. "

10 cele mai bune grădinărituri și cele mai bune paturi de flori de celebrități

Andrey, Ilya, Serghei Safronov cu una dintre cele opt pisici Stasikov care trăiesc în țară // Foto: dintr-o arhivă personală

7 loc. Frații Safronov

Unde: 60 km nord-vest de Moscova

La 12 hectare de vila Iluzionistii Serghei, Ilya si Andrei Safronov cresc legume exotice, de exemplu, sparanghel din Italia, rosii din Thailanda. „Rosiile sunt pline de culoare și foarte luminoase: portocaliu, galben, verde, roz, și are un gust mai dulce decât de obicei, - spune Ilya Safronov - cea mai mare parte plantarea și îngrijirea mamei noastre Svetlana angajat în plante.“ De asemenea, face pregătiri pentru iarnă. Mai ales fiii ca castraveții ei, secretul lor, conform lui Svetlana, este mararul parfumat care a crescut de mai mulți ani pe site. Illusionists sunt întotdeauna pe cârlig - pentru a ajuta la strângerea recoltei,
dar le place să prăjească shish kebab mai mult, special construit un arbore în acest scop. Pe mirosul de mâncare, pisicile locale, de asemenea, a alerga. "Sunt opt ​​dintre ei - trei dintre cei locali, cinci locali. Ca să nu ne confundăm în nume, cu toții sunăm Stasiki ", a declarat Ilya Safronov pentru StarHit.

10 cele mai bune grădinărituri și cele mai bune paturi de flori de celebrități

DJ Fyodor Fomin poate să urmărească ore întregi cum soția lui Nastya Kalmanovici forțează un gazon // Foto: din arhiva personală

8 loc. Fedor Fomin

Ce: "Nuggetul de Aur"

Fedor Fomin efectuează toate lucrările de pe site în șase sute de dj-uri. Aici cresc 24 de tufișuri de lemn de câine, două lămâi verzi pe litoral, opt viță de vie de struguri Amur. Patru paturi sunt sparte și sunt instalate două sere. Acum proprietarul este ocupat cu problema aerisirii - solul este "perforat" pentru a îmbunătăți accesul
aer. În Facebook îi cere să depășească aeratorul: "Ai cineva pentru o zi? Am avut kebaburi shish. Putem, bineînțeles, să dăm furculite în timp ce carnea este prăjită, dar procesul mecanizat este mai convenabil. " Proprietarul de îngrijire a spus pentru StarHit: "Recent am atras un fiu de 4 ani în design peisagistic. Au găsit o piatră de piatră și au pictat-o ​​în aur. "Taverna" din Tikhon este considerată magică - alături de el dorește și îi sfătuiește pe oaspeți, spune: "Realizați".

10 cele mai bune grădinărituri și cele mai bune paturi de flori de celebrități

Într-o vizită la prezentatorul TV vin adesea colegi: Alexander Nosik, Yana Poplavskaya, Yuri Grymov // Foto: dintr-o arhivă personală

9 loc. Arina Sharapova

Unde: 60 km sud de Moscova

Lucrul cu pământul este cel mai bun mod de a scuti stresul, președintele TV Arina Sharapova știe sigur. Ea are un program aglomerat, așa cum a deschis recent Școala de Arte și Tehnologii Media, unde elevii sunt introduși la elementele de bază ale profesiilor creative contemporane. Dar ziua de la dacha - și nu există oboseală. Mândria prezentatorului TV este o livadă plantată de bunicile și bunicii. Există 25 de copaci: mere, cireșe, cireșe, prune, gutui de aur. "Noi gatim, facem sucuri, compoturi. Buteliile sunt atât de mari încât, oferindu-ne pregătirile prietenilor și cunoștințelor, suntem pregătiți să le predăm trecătorilor ", a declarat Arina împărtășită cu StarKhit.

10 cele mai bune grădinărituri și cele mai bune paturi de flori de celebrități

Pe 12 hectare, care aparțin cântăreței, există două case: într-una se trăiește singură, iar a doua - invitația // Foto: Persona stele

10 loc. Edita Pieha

Ce: o sală de gimnastică în aer liber

Unde: Districtul Vsevolozhsky, la 10 km nord de Sankt Petersburg

A cumpărat dacha în 1989 pentru 25 de mii de ruble. Apoi am închiriat o parte din pădurea din apropiere. "Vecinii mei și cu mine suntem ca o familie mare. Creste castravetii si rosiile - nu al meu, toata lumea stie despre asta si ma trateaza la recolta lor ", a declarat Edita Pieha pentru StarHit. Recent, cântăreața are o pasiune nouă - "mers pe jos scandinav", așa că pădurea este acum - ca o sală de gimnastică! Îi ia pe cei trei câini, toate descoperirile de nebreed, și trece cu bețe de trekking pentru cel puțin doi kilometri.

Text: Tatyana Nikitina







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: