Cum să conduci clanwar - articolele mele - catalog de articole

Cum să conduci ClanWar

1. Jucătorii trebuie să apară pe serverul cw la ora stabilită, întârzierea jucătorilor este egală cu înfrângerea. (Chiar dacă nu a existat niciun jucător.)

2. Jucătorii echipelor, de îndată ce intră pe serverul cw, nu au dreptul să utilizeze chat-ul general (spun), dar pot folosi comanda de chat (say_team). Dreptul de a folosi chat-ul general are doar căpitanii echipei și arbitrul.
Violatorii acestei reguli sunt avertizați, după 3 avertismente, jucătorul este eliminat din meci.
3. După ce toți jucătorii ambelor echipe au intrat pe server, arbitrul anunță o încălzire de 5 minute.
3.1 Alegerea partidului pentru care echipele vor începe să se desfășoare este efectuată de o rundă cu cuțite. Judecătorul anunță începutul unui cuțit rotund cuvintele: „cuțit rotund + puncte pe o hartă, în cazul în care echipa ar trebui să îndeplinească marcajul“ Regulamentele de cuțit rotund (de exemplu, pe dust2 - - cutit rotund Lungime.): Este interzisă utilizarea de arme, grenade de orice fel. Achiziționarea armurii de corp este permisă. Dacă timpul este în picioare, victoria este acordată echipei care a condus acțiunile atacătoare.
4. După 5 minute, judecătorul îl întreabă pe căpitanii echipei cu privire la pregătirea.

Căpitanii, la rândul lor, trebuie să coordoneze toți jucătorii din echipa lor și să anunțe pregătirea echipei lor, cu cuvintele: * Numele echipei * gata.
5. După confirmare, arbitrul face 3 repornire, după a treia repornire, meciul începe și judecătorul anunță acest lucru cu cuvintele: "LIVE! LIVE! LIVE!"
6. După numărul de runde (15) specificate, arbitrul anunță schimbarea partidelor cu cuvintele: "Schimbarea echipelor!", Jucătorii trec pentru echipa opusă.
7. Atunci meciul merge până în momentul în care una dintre echipe, prima va înscrie 16 runde câștigate pe suma de laturi.

(De exemplu, Echipa „A“ câștigă, jucând pentru Terroristov Team „B“ 10: 5 (15 runde pentru prima parte) pentru a face echipa „A“ pentru a câștiga jocul, este suficient pentru CT pentru a câștiga toate cele 6 runde (total 10 (T. ) +6 (CT) = 16))
7.1 Dacă la sfârșitul unui meci ambele echipe au marcat 15 runde câștigate, atunci fie o remiză este recunoscută (dacă este prietenoasă / cw training), fie este numită Overtime.
7.2 Regulile orelor suplimentare: echipele se joacă pentru aceleași părți ca la începutul meciului. (De exemplu, echipa A a jucat pentru ct prima parte, respectiv, și FROM începe să ct.) 3 se fac restarturi și începe OT.
Prelungirile sunt un meci scurt, în care în loc de 15 (pentru lateral) de runde sunt jucate doar 3, și în consecință, trebuie să câștigi 4 cu suma laturilor. Dacă o remiză este fixată în VT, atunci este atribuită o altă OT și așa mai departe. până când câștigătorul este identificat.
8. După meci jucătorii trebuie să părăsească serverul în 5 minute.