Anji a pierdut Cuplul și a plecat la playoff-ul ligii Europei de pe locul al doilea

În Berna, Elveția și Italia Udine pentru a termina meciul din etapa a VI-a rundă de grup a Ligii Europa în grupa A. Makhachkala „Anji“, într-un meci care a avut valoarea de club turneu rus, a dat „Young Boys“ - 1: 3.

Întâlnirea de la câmpul acoperit de zăpadă a stadionului de la Berna a avut loc într-un curs de coliziune, în ciuda condițiilor dificile. La sfârșitul primei reprize, adversarii au transformat șansele noastre în obiective: 38 de minute, Zarate a profitat de turbulențele la poarta Gabulov și a împins mingea în plasă, în timp oprire Akhmedov vândut în mod clar unul câte unul. Este demn de remarcat faptul că ambele obiective au stârnit nemulțumiri în rândul celor care au constatat că aceste goluri au fost eliminate din afara terenului.

După pauză, mai motivat, „Young Boys“ dribbled imediat de protecție „Anji“, Costanzo iar a doua oară a lovit Gabulov - de data aceasta din pedeapsa. După aceea, adversarii au continuat să concureze într-un fotbal deschis, dar al patrulea gol în acest meci a fost înscris în care se încheie - Gonzalez pedepsit dezvăluie „Anji“ în contra. Nu sunt fani mulțumit de „Anji“ și atacantul Lacina Traoré, care, în mijlocul a doua jumătate a unui al doilea cartonaș galben pentru o scufundare și dispute cu arbitrul și a fost trimis. Astfel, Ivorianul nu va ajuta echipa sa în prima etapă a finalei 1/16 a Ligii Europei.

Într-o altă întâlnire, "Liverpool" cu un scor minim a învins "Udinese" și împreună cu "Anji" a intrat în playoff-ul turneului.

Liga Europei
Grupa A
A șasea rundă

Young Boys (Burn, Elveția) - Anji (Makhachkala, Rusia) - 3: 1
Obiective: Sarate, 38 (1: 0); Akhmedov, 45 + 2 (1: 1); Costanzo, 52 (2: 1); Gonzalez, 90 (3: 1).
Avertismente: Gonzalez, 90 + 1 - Carlos, 8; Traore, 33; Tagirbekov, 48 de ani.
Eliminări: nu - Traore, 69.

Udinese (Udine, Italia) - Liverpool (Liverpool, Anglia) - 0: 1
Obiective: Henderson, 23 (0: 1).
Avertismente: Fabbrini, 17; Pasquale, 67; Agyemang-Badu, 80 de ani. 36; Allen, 71; Carragher, 82.
Eliminarea: Pasquale, 79 - nr.