9 cămăși, care brodate complet margele - țara de mame

Este scris pe troparul Giulgiu „Iosif cel cu copac snem trupul tău Prechistoye, a aruncat pur lui Giulgiul cu arome în mormânt noiem acoperind pozitiv.“






Înhumări la pictogramele afișate: la capul lui Hristos gri Nicodim, apoi Ioan Evanghelistul, apoi Fecioarei. În continuare, purtătorii de smirnă Maria Kleopova și Salome. La picioarele lui Hristos, Iosif din Arimatea.

9 cămăși, care brodate complet margele - țara de mame

Asta am făcut-o. De țesături naturale groase. Întotdeauna scriu "noi", deoarece soțul meu participă foarte mult la această afacere și empatizează și cumpăram materiale. De asemenea, eu sunt foarte interesat de participarea prietenilor virtuali, participarea lor am fost alimentat pentru a continua o broderie destul de plictisitoare.

Mai multe fragmente ale icoanei de înmormântare.

9 cămăși, care brodate complet margele - țara de mame

9 cămăși, care brodate complet margele - țara de mame

9 cămăși, care brodate complet margele - țara de mame






9 cămăși, care brodate complet margele - țara de mame

Dimensiunea completă a Giulgiului. Lungimea de 558 bile este de 416 bp. Aceasta este de 118cm de 99cm.
Icoana înmormântării. 358 bile pentru 226 bile. Acesta este de 75 cm de 49 cm.
Există aproximativ 240.000 de margele pe Giulgiu (dacă sunt exacte, apoi 239 676)


A doua adormire Riza pentru Catedrala Sf. Paul. Fața și mâinile sunt pictate pe panza, această imagine mi-a fost dată

Dimensiunea este de 120.5 cm de 80.5 cm
340 mărgele pentru 550 de margele
Folosit 22 de culori de margele
Albastru-albastru - 4 nuanțe
Alb - 4 nuanțe
Aur - 4 nuanțe
Rose-bard - 5 nuanțe

Pe clopotelul 212 Gemenii

Am brodat și am cusut exact 3 luni + o săptămână pentru elaborarea schemei

Greutatea broderiei cu margele este de aproximativ 3 kg cu panza.
Greutatea lucrării finite este de aproximativ 4 kg.

Reticent, publicați acest post cu o fotografie, pentru că eu sunt foarte timid. Dar permiteți-mi această înregistrare să fie amintirea mea, un stimul și un mic pahar! La începutul lunii, am început să scap de greutate. Vyalenko, cu reticență. A început să meargă pe benzile de plastic. Apoi m-am luat bine. În general, contul pierderii normale active în greutate am 2 săptămâni. Ce avem? De 2 ori pe săptămână dans activ ca antrenament nebun, în prezent, 11 sesiuni de masaj anti-celulită. Imaginea următoare "înainte" și "după".

Bunica mea are 90 de ani, are 5 copii. Bunicul nu a existat mai mult de 40 de ani. Au fost schimbate, chiar și pe copiii de pe următoarea stradă. Eu sunt cu ce? Faptul că bunica mea spune întotdeauna că spun ei, dacă puneți țăranul la fel, atunci chiar dacă faci clătite, ea a plecat și a plecat. Oamenii, actualul este cinstit. Cine face asta? Cine aruncă totul și merge, chiar dacă nu vrei? Cei care au o "durere de cap" pot, de asemenea, scrie.

Dragi mame, chiar vreau să vă aud experiența - cum experimentați ingratitudinea copiilor. Deși nu se poate spune pepinieră - un copil de 16 ani. Nu pot spune că este răsfățată de excese, lucruri scumpe sunt date mai ales pentru vacanțe mari sau trebuie să le meritați. Vreau să împărtășesc câteva situații - aceasta este marginea, fierberea, așa că reacționez foarte dureros.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: