6 Tipuri de manipulatoare, care se încurcă

  • 6 Tipuri de manipulatoare, care se încurcă
  • 6 Tipuri de manipulatoare, care se încurcă

    Această strategie este adesea ales de către femei. Desi suferinzi de sex masculin prea mult. Suferind de obicei grav bolnav sau pe moarte. De ani de zile 20. Și dacă nu moare, este atât de neajutorat și slab ca orice stres și să-l frotiu va ucide pe perete. Dacă nu pentru tine, el nu ar fi supraviețuit. Cât de frumos că ești un astfel de inteligent și puternic, gata să plătească facturile stradaltsevy, gatiti-l cina, să conducă negocierile cu societatea de administrare pe conductele de scurgere. Și dacă refuzați dintr-o dată să-și îndeplinească obligațiile și să înceapă gândească în mod egoist despre ei înșiși (înlocuirea negocierilor cu proprietăreasa pentru o campanie într-o cafenea cu prietenii, de exemplu), sufferer dramatic bolnavi unele boli severe cu simptome ambigue, și tu picătură totul, forțat să se uite după l.







    6 Tipuri de manipulatoare, care se încurcă

    „Ei bine, hai, bine, ce faci tu, îmi pare rău, ce? Ei bine, să. Ei bine, să. Ei bine, da. " Boring - un disc de vinil, care blocat vreodată. Dacă el este de ai nevoie de ceva, a scăpa de ea va fi mai dificil decât de propria umbră. Alezajul-Manipulatorul va merge în spatele tău și coada nudet să-l ajute să găsească un hotel, rescrie textul, pentru a corecta CV-ul și de a face mult mai mult de afacerile sale personale. Acesta va merge, până când ozvereesh de la acest zgomot alb și nu-i dea ceea ce vrea. Eu renunț? Voila, Bore fericit se scurge peste orizont strîngînd labe prada.







    Este la fel de obserat și foarte bine în psihologie. Îi place să aranjeze "testele", să ia cu ușurință și nu face niciodată așa ceva. Manipulatorul-Blackmailer adesea captează oameni pe cuvânt și îi conduce în capcane logice. dovedind că, dacă nu își îndeplinesc cerințele, ele vor arăta neconcordanță. Poți să mă duci la aeroport la șase dimineața? Văd. Și m-am gândit că tu ești prietenul meu "- și totul, pentru a merge nicăieri.

    6 Tipuri de manipulatoare, care se încurcă

    vina ta de asemenea, că procurorul vrea să mănânce. El a parazita cu maiestrie pe vina si scade stima de sine, și tu, ca un al doilea-elev de clasa, obraznic, urca din modul lor de a procurorului schimbat dreptatea lui temperament cu milă și a recunoscut că ați corectat. Și nu întotdeauna promisiunile lui suna ca o acuzație directă - acestea pot fi deghizat ca complimente „truc“. „Ei bine, ai angajat cel mai responsabil, cine altcineva nu va putea să rămână să lucreze sâmbătă?“. Refuză - pierderea titlului mândru de „responsabil“ și foarte, foarte dezamagi manipulatorului. La urma urmei, el a fost tu exploatație pentru un tăiței fără vlagă și era încrezător că va funcționa.

    6 Tipuri de manipulatoare, care se încurcă

    Hen este foarte îngrijorat pentru tine. Pentru că ea știe doar ceea ce este cel mai bine pentru tine. Hen decide cu care comunici, ce să mănânce, cum să se comporte cu oamenii unde să lucreze și cum să trăiască. Hen - nu neapărat unul dintre părinții tăi. Acesta este un prieten care a lucrat acquaints cu toți prietenii tăi necasatoriti, deoarece se pare că a rămas mai departe cu fetele, si ordinele de la tine într-o cafenea cu sos de rucola din apa de bine, pentru că nu ai grijă de tine. Acesta este omul care vă oferă tocuri înalte, pentru că femeia feminină nu poate merge la adidași urâte, sau văr, persistent sugerăm să stai jos cu nepotul ei să se grăbească să vrea copiii lor. Refuzul de îngrijire și propriile lor încercări de a pilota viața văzută ca o palmă peste față și respingerea dragostei. Îmi pasă de tine, si tu!

    Text: Olga Lysenko







    Articole similare

    Trimiteți-le prietenilor: