5 Cosmetice de care nu avem nevoie

5 Cosmetice de care nu avem nevoie

Studiind zilele trecute un articol pe site-ul american Oprah Winfrey, să-și petreacă pe produse cosmetice 30.000 $ (și ai crezut că sunt toate rele?), Există dat peste un articol interesant pe cele cinci produse cosmetice, pe care noi cu siguranță nu au nevoie. Pentru că nu funcționează.







Din moment ce sunt un bărbat care are mai multe produse cosmetice decât îmi amintesc, am devenit interesat de ceea ce era pe lista neagră?

Nu sunt de acord - în primul rând, cum să verificați cât de modern este gelul pentru spălare? Formulele de produse cosmetice sunt în mare parte foarte asemănătoare și rareori se schimbă. În al doilea rând, nu există nici substitui mine un sentiment de prospețime pe Iniscience tonic preferat de către Methode Jeanne Piaubert (și pielea mea după ce se pare mult mai umed decât fără ea), și nimic nu oferă un astfel de efect de matuire minunat ca lotiune de curatare rogojini Avene.

Scapa de post-acnee, riduri, strângeți fața ovală

Căutăm voluntari pentru un proiect cu un laser Fractora. Doriți să scăpați de urme de acnee, să îmbunătățiți pielea și să strângeți fața ovală? Trimiteți cererea dvs.!

Detalii și se aplică pentru participare +

5 Cosmetice de care nu avem nevoie






2. Masca pentru picioare. Sunt total de acord. Dacă nu aveți nevoie de un motiv special pentru a vă ridica picioarele mai sus. În alte versiuni, măștile pentru picioare sunt destul de ciudate și foarte incomode de a utiliza produse, rezultatul căruia nu este evident.

3. Scrub pentru buze. Pentru a înmuia și hidrateze buzele, este suficientă balsam. În general, frecarea poate provoca iritații. După pugalok de la Amy, care in functie de cercetare, exfolierea pielii poate cauza cancer al buzelor, am tufarisuri, în general, partea de by-pass zona. Pentru producătorii de produse cosmetice nu împiedică să renunțe la toate mijloacele noi, dar totuși am încredere în principalul expert.

4. Toate tuburile cu inscripția "Anticelulită". Potrivit experților de pe site-ul oprah.com, nici un remediu nu va scăpa de celulită. Și dacă, în general, sunt de acord - o cremă de vreme nu va face, dar totuși nu voi mai fi de acord - cu o cremă mult mai bună decât fără ea. Doar nu așteptați minuni.

5. Cremă pentru gât. Este suficient să aplicați pe gât același remediu ca și pe față și să nu uitați de protecția SPF. Singurul lucru pe care, în opinia mea, este necesar să se ia în considerare - este ereditatea: dacă mama ta este o problemă cu pielea gâtului a început mai devreme, o crema speciala anti-imbatranire sau crema cu efect de ridicare pentru această zonă specială poate avea sens, chiar dacă sunt doar 25. Navigați este necesar pentru starea pielii, nu pentru vârstă.

Mi se pare chiar dificil să spun că nu am nevoie de mijloace decorative și decorative. De fapt, acum nu este necesar, în alt sezon sau la o oportunitate - da. E ca niște cizme de cauciuc neglijate de la un rezident al orașului - în vara nu este adevărat, iar în toamna pentru ciuperci - da 🙂

Ceea ce este necesar și ce nu este este în mare parte o chestiune de preferințe personale. La urma urmei, suntem cu totii diferiti, iar nevoile noastre sunt diferite.
Eu, de exemplu, până de curând nu au înțeles sensul de loțiuni, tonice. Este pentru că au apărut cele greșite. Dar de îndată ce mi-am găsit propria mea, am apreciat beneficiile acestei faze în îngrijire.

Pentru mine, uscarea pentru lacuri este absolut inutil: nu am observat nici o economie de timp semnificativa atunci cand le folosesc.

Penki pentru o baie - în aceeași listă. Vă puteți răsfăța, dar pentru mine nu există nici un beneficiu practic.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: