3 motive pentru care sunt blogging - dan tigrov

3 motive pentru care sunt blogging - dan tigrov

Înainte de a face ceva, îmi pun o întrebare simplă: "De ce?", Stabilind astfel obiective, priorități și valabilitate pentru mine. După o anumită reflecție, au apărut mai multe răspunsuri, care sunt descrise mai jos. Să vedem ce se va întâmpla cu timpul.







1. Răspunsuri la întrebări.

Uneori, oamenii se întorc la mine cu întrebări despre tranzacționare, despre tendințele pe diferite piețe, datorită faptului că par să o urmez. Desigur, nu pot răspunde la toate întrebările, dar vă voi spune ce știu. Există "întrebări veșnice ale noilor veniți", care odată îngrijorați de mine și de alți comercianți, există întrebări investitorilor cu privire la gestionarea încrederii și așa mai departe. În general, vreau ca acest blog să răspundă la întrebările: "Ce este tranzacționarea?", "Ce este această profesie - comerciant?", "Cum să câștigi bani pe fluctuațiile ratelor de piață?", "Ce este managementul încrederii și cum să investești corect? “. Și că începătorii și investitorii știu ce se întâmplă, ce așteaptă, cât pot câștiga, ce riscuri există și care nu au spus ulterior: "nu am fost avertizați".







2. Feedback.

3. Auto-realizare.

Există un astfel de efect: atunci când explicați cuiva, atunci subiectul pe care îl înțelegeți mai bine. Deci, în acest context, beneficiind și de alții, studiez și eu.

Lista posibilelor motivații

Pentru astăzi, probabil, toate motivele mele pentru blogging. Dar, pentru a extinde puțin tema, ne vom gândi de ce cineva face bloguri. Iată o listă a posibilelor motivații:

Asta e tot. Mult noroc!







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: