18 Adevăruri pe care trebuie să le spui - informații esoterice

Viața este călătoria voastră și numai a voastră. Alții pot merge împreună cu tine, dar ei nu pot merge în locul tău. Iată 18 adevăruri care îți vor aminti că nici o obligație nu te poate lega de voința ta. Începând de astăzi, sunteți pe deplin responsabil pentru viața voastră.







18 Adevăruri pe care trebuie să le spui - informații esoterice

Eu nu pot fi decât eu însumi.

Opriți să încercați să potriviți idealurile cuiva despre perfecțiune. Fii imperfectă prin perfecțiunea ta. Fii tu însuți. Când alții încep să chicotească cum te-ai schimbat, râzi ca răspuns la faptul că nu se schimbă niciodată.

Într-o zi, Judy Garland a spus: "Fiți mereu versiunea originală a dvs., nu o copie a altcuiva". Trăiți, ghidat de acest sfat. Este imposibil să trăiești în rolul altcuiva. Puteți juca doar rolul propriu. Dacă nu sunteți voi, atunci, de fapt, nu trăiți - există.

Aceasta este viața mea și visele mele, care sunt vrednice de implementare.

Viața este fie o călătorie curajoasă, fie nimic. Nu putem deveni ceea ce dorim să devenim, continuând să facem absolut același lucru pe care l-am făcut înainte.

Dacă vreți cu adevărat ceva, încercați să obțineți, nu acordați atenție modului în care dorința dumneavoastră este legată de ceilalți. Acesta este modul în care visele devin realitate. Nu ascultați când oamenii spun că este imposibil. Singurul loc în care obiectivele și visele tale pot deveni imposibile este capul tău.

Dacă o dată ce v-ați prezentat obiectivul, atunci sunteți deja pe cale să-l atingeți. De aceea, mergeți mai departe, depășind toate obstacolele. Lăsați-vă visele să fie mai puternice decât temerile voastre, iar acțiunile voastre vorbesc de la sine. Modificați modul în care vă spune inima, nu oamenii din jurul vostru. Tu, și nu ei, continuați să trăiți cu deciziile pe care le luați.

Totul, bun și rău, este o lecție de viață.

Toți cei pe care îi întâlniți și tot ceea ce întâlniți face parte din lecția dvs. numită "viață". Nu uita niciodată lecțiile pe care viața ți le-a dat, în special acele lecții care se împotrivesc planurilor tale.

De exemplu, dacă nu ați primit lucrarea pe care ați dorit să o primiți, aceasta înseamnă doar că există o modalitate optimă pentru dvs. care nu include această lucrare. Iubiți-vă, încredere în alegerea voastră, amintiți-vă ce vreți și continuați înainte.

Câțiva prieteni adevărați sunt tot ceea ce am nevoie.

Când vine vorba de relații, dați preferință nu cantității, ci calității. Petreceți timp cu prietenii care vă iubesc și vă apreciază, care vă înnobilează și vă fac mai bine. Prietenii adevărați vă vor ajuta să vă simțiți singuri, nu numai pe voi înșivă, așa cum vă aflați în prezent, ci, desigur, așa cum doriți să fiți.

Petreceți mai mult timp cu cei care vă fac să zâmbiți și încercați să evitați pe cei care vă exercită în mod constant presiune. Prietenii adevarati fac ziua ta un pic mai stralucitor prin simpla prezentare in ea. Este mult mai bine dacă aveți unul, dar un adevărat prieten, decât dacă sunteți familiarizat cu toți oamenii din această lume.

Acțiunile și cuvintele mele afectează în mod direct viața din jurul meu.

Dă un exemplu personal. Realizați ceea ce îi învățați pe alții sau nu-i învățați deloc. Confirmați-vă cu fapte! Oamenii se vor uita la afacerea dvs. mai degrabă decât să asculte glasul tău gol.

Prin exemplul personal, inspirați, inspirați, împingați oamenii pentru a le face mai buni. Și dacă cineva a făcut ceva foarte bine, nu uitați să-i admirați rezultatele. Încurajați oamenii.

Dați-le timp pentru a realiza greșelile. Dacă știu că vă așteptați la lucruri mari de la ei, ei vor încerca cel mai probabil să vă justifice așteptările. Deveniți persoana cea mai pozitivă și optimistă pe care o cunoașteți. Optimismul atrage fericirea. Dacă rămâi mereu pozitiv și deschis, atunci oamenii buni vor veni la tine.







Promisiunile nerestrărate distrug relațiile.

Vă asociați mereu cu anumite obligații. Întrebarea este că le faceți? Dacă ai spus că vei face ceva, atunci fă-o! Dacă nu îți poți păstra cuvântul, atunci pentru alții înseamnă că nu-ți apreciezi timpul și relațiile cu ei. Nu promite prea mult.

Puține lucruri sunt lucruri importante.

Fii mai simplu. În cele mai simple momente ale vieții noastre este fericirea absolută. Deci, priviți apusul soarelui, petreceți mai mult timp cu familia.

Bucurați-vă de micile lucruri, pentru că într-o zi puteți privi înapoi și înțelegeți că acesta a fost principalul lucru din viața voastră.

De obicei, oamenii regretă ceea ce nu au făcut.

Nu veți atinge obiectivul de 100% dacă nu trageți. Începeți să vă creați propriile alegeri, șanse și schimbări în viața voastră. Trebuie să faci alegeri și să torturezi fericirea, altfel viața ta nu se va schimba niciodată.

Ca urmare, nu mai nu regret eroarea pe care am făcut, și șansele pe care nu le-am încercat să folosească, și deciziile pe care le-am întârziat prea mult timp.

Micii oameni pot face lucruri minunate.

Rămâi în spiritele bune, chiar dacă alții nu o susțin. Zâmbet, chiar și atunci când se confruntă cu fețele încruntate. Prin acțiunile lor mici și simple puteți să vă influențați serios familia, oamenii din jurul vostru și din întreaga lume.

Puteți ridica și arunca gunoiul pe care îl vedeți pe stradă. Ajută-ți prietenii, trăiește-i cu bunăvoință. Luați acasă lucruri pe care nu mai aveți nevoie și le dați celor care au nevoie de ele. Oamenii apreciază ajutorul neașteptat și cei care i-au oferit. Lasa totul dupa tine sa fie ceva mai bun decat a fost in fata ta. Făcând acest lucru, deveniți conștient de ce faceți acest lucru.

Eșecurile ne fac mai puternici și mai înțelepți.

Durerea te face mai lungă. Lacrimile te fac mai îndrăznețe. Dezamăgirea te face mai înțelept. Fii recunoscător pentru trecutul tău, pentru că te-a ajutat să devii ceea ce ai devenit. Spuneți mulțumesc trecutului pentru un viitor mai bun. Trăiți prezentul, aflați trecutul, speranța pentru viitor. Viața nu așteaptă furtuna iminentă, este învățarea dansului în ploaie.

Toată lumea merită o atitudine bună și respectuoasă.

Trateaza-i pe toti cu bunatate si respect, chiar si pentru cei care sunt nepoliticosi pentru tine - nu pentru ca sunt oameni minunati, ci pentru ca esti o persoana minunata. Nu există un cadru care să determine în ce măsură o persoană merită respect.

Trateaza-i pe toti cu respectul pe care il vei trata cu parintii si cu o asemenea rabdare cu care te-ai trata pe fratele tau mai mic. Oamenii vor observa bunătatea ta.

Fiecare persoană este interesantă în felul său.

Nu are rost să faci nimic dacă nu o voi face corect.

Nu are rost să faci nimic dacă nu intenționezi să o faci în mod corespunzător. Încercați să fiți cei mai buni în munca dvs. și în ceea ce vă place. Lucrați pentru reputația dvs., pentru reputația perfecțiunii complete.

Frauda nu este uitată niciodată.
Nimănui nu-i plac mincinoșii. În cele din urmă, adevărul va ieși în continuare. Tu îți influențezi acțiunile și, în cele din urmă, acțiunile tale îți vor afecta viața. Dacă acționați sincer, veți avea pace în sufletul vostru, iar pacea minții este neprețuită. Aici. Fii sincer și nu te ocupi de oameni necinstiți.

Creșterea personală la început va provoca neplăceri.

Creșterea întotdeauna începe în cazul în care se termină zona de confort. Prin urmare, părăsiți zona dvs. de confort și încercați ceva nou. Înfrângerea necunoscutului și bucurați-vă, câștigând o nouă experiență. Mergeți la un restaurant în care nu ați mai fost. Aruncați o privire la noul parc.

Suntem obsedați de rutina zilnică. Noile impresii ne ajută să creștem și să facem viața interesantă. În această săptămână, încercați să faceți ceva nou în fiecare zi. Poate fi o activitate complet nouă sau doar o mică aventură, cum ar fi, de exemplu, o conversație cu un străin.

Odată ce ați început roata în viitor, veți obține tot mai multe oportunități de a vă schimba viața. Dacă utilizați această strategie de pași mici, în mod constant, spre o nouă experiență, puteți trece peste o linie care, de fapt, reprezintă o barieră serioasă numită teamă.

Fericirea este o alegere interioară.

Dacă sunteți fericiți, aceasta nu înseamnă că totul este perfect pentru voi. Aceasta înseamnă că ați învățat să nu observați neajunsurile. Cu alegerile zilnice, vă puteți face fericit. Alegeți împrejurimile potrivite.

Alegeți bucuria a ceea ce aveți, nu zgomotul a ceea ce nu aveți. Alegeți o atitudine bună. Alegeți o expresie de recunoștință. Alege iertarea de ofensă. Alegeți-vă îngrijiri. Ia-ți responsabilitatea pentru fericirea ta chiar acum. Alegerea este a ta.

Cu cât investesc mai mult în mine, cu atât îmi gestionez mai bine viața.

În fiecare zi, faceți timp și cheltuiți-vă energia. Dacă vă acordați atenție, nu vă veți pierde în această viață și, în timp ce veți avea puterea și posibilitatea de a vă schimba calea. Sunteți numai rezultatul cunoașterii voastre.

Cu cât mai mult timp și mai multă energie veți cheltui pe achiziționarea cunoștințelor corespunzătoare, cu atât mai bine vă veți gestiona viața.

Având cunoștințe, dar inactivitate, este imposibil să realizăm ceva.

Foarte des trebuie să mă confrunt cu oameni inteligenți care nu pot obține nimic în viață, pentru că nu vor să folosească cunoștințele pe care le au deja. Cu alte cuvinte, ei cred că, pentru a profita de această oportunitate, au nevoie de cunoștințe, abilități și abilități suplimentare.

Da, desigur, cu cât sunt mai multe cunoștințe, cu atât mai bine, dar dacă nu faceți nicio acțiune, atunci cunoștințele pe care nu le dați. Trebuie să progresați treptat. Trebuie să folosiți ceea ce știți.

Amintiți-vă că, dacă dobândiți cunoștințe, aceasta nu înseamnă că voi creșteți mai presus de voi. Creșterea personală are loc atunci când ceea ce știți vă schimbă viața.

Împărtășiți-vă cu prietenii, ei vor fi de asemenea interesați:

Cele mai populare în rețea:







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: