10 modalități simple de a mulțumi interlocutorului - o explozie a creierului

Ce abilități de comunicare obțineți cel mai rapid? Urmând aceste zece sfaturi simple, veți fi uimiți de rezultate.

1. Uită-te în ochi

10 modalități simple de a mulțumi interlocutorului - o explozie a creierului

V-ar plăcea, ce ar putea fi mai ușor? Cu toate acestea, acesta este unul dintre cele mai eficiente fai-fx-ah-kov. Mai presus de toate, la oameni, suntem mai mult decât convinși. Dar nu-dă-te-but-doar-spune-i "trebuie să fii sigur". Este mai bine să decideți cum să o realizați. Și ef-fek-ttiv-ei privitorul-no-go-con-so-ta încă nu-che-th nu pri-do-ma-li. Imediat, atunci-ki-koi prak-ti-ki nu este tre-bu-et-xia. Peste o sută de atâți - aceia pentru ei înșiși, de la-acum totul unde să se uite în ochii co-fi-sed-n-ku.







10 modalități simple de a mulțumi interlocutorului - o explozie a creierului

3. Denumiți o persoană după nume

4. Zâmbetul

10 modalități simple de a mulțumi interlocutorului - o explozie a creierului

Smile-ka-ve-li-kaya forță. Încercați să fiți mai răi și râdeți-ya-xia. Oamenii nu co-știu - dar-o-ra-zha-ti-ti-vo-de-tion-co-be-sed-nik. Dacă vrei să fii ca și cum te-ai simțit în jurul valorii de ele, tu, tu, tu, tu, te, cunoști limbajul corpului și ești sigur, cu vz-im-nosti.

5. Strângeți ferm mâinile

Să presupunem că de partea voastră nu veți fi agresivi. Nu încercați să vă sporiți puterea imediat. În același timp, mâna nu ar trebui să fie razlib-le-na. Co-voce-dar-este-wo-do-wa-ni-yam, la-o sută-la-nu-dar numai câteva secunde pentru a înțelege, secol sau nu. Spo-koi-noe și asigurați-ne-r-ko-p-zh-tie pro-de-ve-chi ho-ro-gât primul în v-chat-le-nie. Ho-ro-shim sub-spor-ryem va fi drept-span-osan-ka și limba pos-ziv a aceluiași.

6. Ascultă







Menshego go-go-ri-te și mai mult-schu sch-shai-te. Amintiți-vă că aveți două urechi și o singură gură. În același timp, fluxul de cuvinte sub-sta-exact-dar-doar-vă-ascultați. Oamenii, unii dintre noi pe zy-va-em "pri-yat-ny-mi-in-shche-nii", stiu cum sa ascult ce vorbesc du-te-la-RIT a-fi-sed-nick. Pentru a învăța tehnicienii serviciului activ, este necesar: să-asculți, să înțelegi, ob-d-mama și numai după aceea renunți . În primul rând, out-of-the-box din cazuri și obra-ti-te-vnimanie pe govoroy-shche-go-go. În al doilea rând, pe-re-fra-zi-ruy-te auzi-shan-noe și za-dye-tae-nya-yuschie in-pro-sy. În al treilea rând, va trebui să trăiți până la evaluarea rapidă și câștigurile rapide. Fii convins că tu ai făcut-o și așa, dar în formă, înainte să-ți spui părerea. Iar de cealaltă parte, răspunsul este că co-be-sed-nik a realizat că a auzit-o.

7. Mai plăcut

10 modalități simple de a mulțumi interlocutorului - o explozie a creierului

Flattery este o condiție pentru ego co-be-sed-nik, pentru că este un astfel de techno-ne-ro-yat-but-ef-fek-tiv-na. Începeți-vă să faceți o astfel de expresie, cineva - paradis într-un fel - co-be-sed-ni-ku să se simtă ca un ex-pe-tom în pre-mine- go-go-ra, de exemplu: "Știi atât de multe despre mar-ke-tin-ge ..." sau "Cum crezi, crezi că am o sută de yang Dar tu ești ska-ki-ki-ka-va-et-această greșeală? "I-pol-zyya acest str-te-giyu, în yy-ry-osta-nu- co-be-sed-nik: esti pe-lu-chi - ca raspuns la intrebare, iar partenerul poate simti sensul.

8. Învățați să acceptați complimente

Pri-no-mama com-pli-men-tu - nu este simplu, este usor sa fii auzit ca un ego-si-ost self-amor. Dar, de asemenea, bor-mo-tat nevra-zu-mi-tel-noe: "Spa-si-bo, si voi" - nu este necesar. În acest caz, tu bu-de-te-tu-glas-a pus slysh-com unrelieved. În schimb, pentru a vorbi: "Tu te-ai uitat-te-în-de-ori ori mai bine decât mine" sau "Toată această just-to-blah-da-rya tu" - acceptați -aplicație cu o asigurare spontană: "Spa-si-bo! Îmi place foarte mult să aud, "sau" Spa-si-bo! " A fost atât de bine.

9. Dacă o persoană este ucisă, cereți-i să continue

Toate într-un pa-da-li într-o situație, când e ceva ras-ska-zy-va-eh și tu brusc pe-re-bi-va-yut, kom-chish și duh-ma-eesh, și dacă cineva a servit in-on-shche. Într-o astfel de citație, ar trebui să îi încurajați pe ras-skaz-chi-ka, ob-rt-shish-shis lui, de exemplu, cu fra-zoy: istorii-riyu despre asta pe ezz-ku pe velo-lo-si-pe-de? Ai rămas-tu-vezi-tu-asta-din spatele-tu-g-las sob-ka-ki. Ce era mai departe? ". Deci co-be-sed-nik ne-re-hundred-no-confused-sya-sya și în sensul că este apreciat.

10. Nu vă plângeți.

10 modalități simple de a mulțumi interlocutorului - o explozie a creierului

Comunicați cu oamenii, zak-tsiklen-ny-mi pe negatie-ve, la fel. Mulți oameni numesc aceste "energii-ty-tsy-che-mi-mi-mi-you-pi-ra-mi", pentru că sunt buk-val-you-sa-sy-sy-vy-yut de energie . Bu-de-te-ny-ti-kom - și de la tine instantaneu, dar de la-ver-nut-xia. Dacă înțelegeți brusc dacă sunteți pe cha-li-li-lo-wat-xia și ceilalți dintre voi nu vă dau niciodată să mergeți, faceți-l pe nebun -zhe-nye-pere-re-build-te pe armonie pozitiv-ny.


Se încarcă.







Trimiteți-le prietenilor: