Copa del sol

Copa del Sol (cu aplicație. # 8239; - # 8201; "Sun Cup") - un turneu internațional de fotbal printre echipele din nord-estul Europei. este jucat în Spania. Turneul se desfășoară în timpul pauzei de iarnă din campionatele de nord-est europene și este destinat pregătirii echipelor pentru continuarea sezonului. Organizatorul turneului este Asociația suedeză de fotbal.

loc de întâlnire

Turneul se desfășoară în comunitatea autonomă Murcia, pe coasta mediteraneană. Pentru jocuri, terenurile de fotbal La Manga sunt folosite în jurul orașului Cartagena și Pinatar Arena din San Javier. găzduind un număr mic de spectatori. Echipele, de regulă, se află în complexul complex "La Manga Club", pe teritoriul căruia se află Centrul de Fotbal Profesional pe tot parcursul anului.

• Turneul se desfășoară pe sistemul olimpic.
  • În turneu participă 16 echipe.
  • Durata meciului este de 90 de minute. În cazul unei remize după 90 de minute de meci, se joacă un penalty.
  • Un jucător care primește două cartonașe galbene în două meciuri diferite ignoră următorul joc. Un jucător care primește două cartonașe galbene sau un cartonaș roșu într-un meci este eliminat din teren și ignoră următorul joc.
  • Comitetul Disciplinar poate impune sancțiuni suplimentare jucătorului.

Fondul premiului

Fondul de premiere al turneului este de 2 milioane de coroane suedeze.

Locul 1 - 600 000 de coroane; Locul 2 - 400 000 de coroane; Locul 3 - 250 000 de coroane; Locul 4 - 200 000 de coroane; Locul 5 - 170 000 de coroane; Locul 6 - 150 000 de coroane; Locul 7 - 130 000 de coroane; Locul 8 - 100 000 de coroane.