8 Soiuri de piper acut care merită în creștere, un site despre grădină, cabana și plante de interior

Într-o săptămână, de îndată ce văd că piperul a început să crească, am petrecut prima fertilizare cu drojdie (100 g pe găleată cu apă): după udarea a 1 litru de soluție pentru fiecare bucșă. Într-o săptămână se observă deja că piperul era plăcut. Frunza este stralucitoare in soare, pulverizarea frunzelor este efectuata de drojdie.







Cea mai atractivă calitate a ardeilor fierbinți este Mireasa. Câteva ardei colorați se maturizează deodată pe bușon, iar atunci când îl scoți și îl aduci în casă în toamnă, revine din nou la viață și dă lăstari noi. Spectacolul este uimitor, totul înflorit. În fotografie, acest lucru este clar vizibil.

Medusa. El arată șic și într-o oală, dar nu dă nici o lăstare suplimentară: ardeii cântă și se usucă pe tufiș.

Clopotul roșu. El este foarte tarziu in ziua: nici macar nu a coborat pe pamant, el a trebuit sa se sapa si sa aduca in casa. Dar în anul următor l-am pus într-o seră, și a crescut aproape până la tavan. O vedere neobișnuită - toate acoperite cu fructe. În verde, gustul este picant, nu picant. Un dezavantaj este că este subțire, dar nu reflectă gustul din marinadă.







8 Soiuri de piper acut care merită în creștere, un site despre grădină, cabana și plante de interior

Am și Bell Bell. Arbustul este de 70 cm înălțime, totul este împrăștiat cu clopote galbene. Ceva interesant. Nu prea fierbinte, dar și în casă (nici măcar nu are timp să devină galben în seră).

Degetul lui Peter. Frumoasă și foarte arzătoare! De asemenea, a trebuit să ia acasă, fotografia arată că un tufiș este viu, celălalt este uscat, dar gustul nu este foarte afectat.

Cornul de oaie a crescut foarte mult. Pe tufișul de ardei, din anumite motive, erau doar câteva piese. Se poate observa că este cu randament mediu, dar nu este inferior altor tipuri de rigiditate.

Ogonek - foarte arzând, atunci când decaparea castraveți, este suficient pentru a pune doar două bucăți, gustul îmbunătățește: castraveți sunt obținute-o delicatesă solidă.

Thai dragon (Bush). Înălțimea de până la 50 cm. Pereții de piper se colectează în mănunchiuri. Fructele diferă în formă și culoare (galben, portocaliu, roșu, alb, purpuriu). În formă, conic, proboscis, etc. Ciorchinii protestează în sus cu fructe. Conform stingerii, el nu este deloc inferior altora.

Puteți scrie despre ardei fără sfârșit. Am o colecție de 40 de articole.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: