7 Secretele de auto-branding în rețelele sociale

Acum este mult mai bine. Îmi aduc aminte că a existat cumva un articol de genul acesta. Cu toate acestea, nu există suficiente caracteristici tehnice. De exemplu, există grupuri în același contact. Prezența acestor grupuri și de a participa la discuții, a spus cel puțin că nu ești doar plancton de birou, urmat de inovații, de cotitură într-un cerc de profesioniști și, în cazul în care nu există la nimeni să se consulte. Există o mențiune în articol, dar nu este clar, nu este dezvăluită. Și, în opinia mea, părtinire prea puternică în carierism. Nu face pentru scriere „Cariera“, și, prin urmare, s-au pus în aplicare MH cititor obișnuit, și nu este doar un alpinist socială :) Aș adăuga, și ar lua în considerare câteva exemple cu accidente vasculare cerebrale pagini, sportivi, etc. Ar fi frumos să lucrăm la cele mai populare și mai utile linkuri din rețelele sociale.







Din păcate, un CV sau o prezentare bine scrisă (în acest caz personal) - nu corespunde întotdeauna conținutului (un ambalaj bun nu garantează nimic)
Dar sunt de acord, o persoană care a petrecut timp pentru asta - are prioritate!

Cunoașteți o astfel de expresie? - "Din cei doi care se certau vina pe cel mai inteligent". Stai doi :) Andrew nu a fost agresiv, el a spus ceea ce el a crezut, probabil, un pic emoțional, ci doar în virtutea faptului că însăși subiectul nu înțelege, și se gândește numai în materialul scris. Nimic în neregulă cu asta. Și în ceea ce privește problema contactului cu tine sau cu tine - ce diferență te face cu tine, nu este mai important cum o faci singur? Oh, și nu trebuie confundat cu corespondența oficială - o discuție pe site-ul revistei pentru barbati nu este destinat tratamentului respectuos - toți suntem aici, „zhvotnye“ :)

Marcu, într-adevăr, în acest caz este mai bine să oprești polemica. Și va fi (mai precis, sa întâmplat deja), ca în cazul meu și al lui Eugene, - tranziția la personalități.

Eugene, dar o treime din căsătorie prin calcul, conform asigurării tale, asta este cu siguranță, dar acum te rog - puneți o legătură cu statisticile. 1/3 este un număr foarte impresionant.

Cu privire la prima întrebare. Scrie deja - nu există astfel de statistici, există o opinie pe care psihologii o susțin.

Cu privire la prima întrebare. Nu, Eugene, ai scris inițial deloc. După remarcile lui Mark - deja într-un mod nou. Acum, ca răspuns la postarea mea, scrieți. "există o opinie pe care psihologii o susțin". Ei bine, bine. Pentru a nu reveni la personalități, propun să părăsesc această dispută.







Scuză-mă, dar părerea ta se bazează exclusiv pe statistici? În mod exclusiv pentru dvs. vă explic ceea ce se bazează opinia mea, actualul este scurt: căsătoria de conveniență nu este doar o pradă, ci un tip de personalitate. Astfel de oameni fac totul pe baza logicii, a calcula. Astfel de oameni sunt aproximativ o treime. Este foarte simplu, nu îmi pun gândurile pe Premiul Nobel pentru a calcula nimic și, prin urmare, nu le asigur de acuratețea lor.

Este foarte încurajator faptul că am început să comunicăm într-o limbă normală și într-un schimb de opinii.

- Scuză-mă, dar părerea ta se bazează exclusiv pe statistici?

Bineînțeles că nu. De regulă, statisticile oficiale sunt ca și respirația.
Despre căsătoria de conveniență, nu sunt de acord cu totul. Da, există oameni care fac totul pe considerente de ordin comercial. Dar nu cred că o astfel de treime din totalul populației. Este într-adevăr atât de rău?

Și eu. Sper să continuăm în aceeași direcție.

În mine - da. Mi-a plăcut un exemplu foarte ilustrativ: imaginați-vă că locuiți într-un sat cu o populație de 100 de persoane. Satul va ataca 5 bandiți. Cine va câștiga? Dacă toată lumea va rămâne acasă, probabil gangsteri. Și dacă acționezi împreună, probabil că bandiți nu au nici o șansă. De aceea sunt pentru teoria majorității, dar în același timp, desigur, pentru personalitatea mea personală. Ce se întâmplă dacă, în general, despre majoritate.

În cazul căsătoriilor, am tendința de a căsători prin calcul. De ce? Potrivit psihologilor, astfel de căsătorii sunt mai lungi. Mulți oameni cred că este vorba despre bani, nu este așa. Căsătoria bazată pe calcul rezultă din tipul de personalitate care a depășit în viață o abordare judiciară și nu emoțională. Tu de dragul interesului mergi la o discuție și compară pe cei care sunt și pe cei care sunt împotriva. Cei care sunt pentru - sunt logici, linistiti, cei care sunt impotriva - dimpotriva, sunt emotionali si nu au argumente, cu exceptia cum, nu voi dormi cu o persoana neindeluita, sa nu o gasim. Foarte plat. Repet, l-am suprasolicitat cu majoritatea. Astfel de căsătorii, desigur, mai puțin.

Eugene, situația este diferită deoarece, în exemplul tău, lupta pentru viață, iar în articol lupta pentru o carieră, știi că viața este mai valoroasă, este ca și cum se întâmplă că pericolele oamenilor raliului

Dmitry, Aristotel a împărțit în continuare prietenia în trei feluri. de dragul plăcerii, de dragul profitului (interesul propriu) și de dragul de sine, adică. prietenie pentru prietenie. În cadrul acestui articol, prietenii ar trebui să obțină doar pentru a obține beneficiul potrivit. Pentru carieriștii, prin definiție, nu pot exista prieteni adevărați. La urma urmei, de dragul ridicării într-o nouă etapă a scării de carieră, ei sunt pregătiți să meargă asupra cadavrelor. Un carierist este un tip special de persoană fără principii, onoare și demnitate.

Pentru cel care conduce un „Bentley“ și fumează trabucuri cubaneze, mâncând fete in bikini (Burger ai vise - că jur), paralel cu pagina ta. El își poate permite să creeze un profil fără să se plimbe asupra imaginii sale.

Visele Meshchansky? Serghei, nu sunt ca despre vise. De fapt, nu în paralel, dar totul este destul de zgârcit și simplu, nimic inutil nu poate fi găsit pe ele. Este de înțeles, de ce ar trebui ca astfel de oameni să le dea pentru a le privi și a discuta - nu? Deci, aici nu ai deschis America. Și un exemplu. de dragul de exemplu.

Eugene, nu vorbesc despre asta. de exemplu, dacă eu sunt în avocat viață, iar hobby-ul meu este dansul (cum ar fi hip-hop), poate părea ciudat printre colegii lui, dar de ce am nevoie de opinia colegilor, dacă îmi place hobbi.Ya mea fac cu ceea ce am Kaifu, am despre acest lucru.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: