4 Motive pentru care oamenii își fac cabinele personale

De ce este greu să faci blog sau 4 motive pentru care oamenii își fac adesea blogurile personale?

Buna ziua tuturor! M-am întors la paginile blogului meu, din care am dispărut pentru o perioadă destul de lungă, cu un motiv. um, fără motive obiective. de fapt :)







Dar acum mi-am recăpătat calmul, am pregătit mai multe articole. care în viitorul apropiat intenționez să pun pe site. Cu toate acestea, astăzi am vrut să vorbesc puțin despre altul, și anume, să speculeze pe această temă, de ce este dificil să menținem un blog personal? Desigur, în exemplul meu, am foarte relevant. Am trimis 4 luni fără succes pentru a scrie cel puțin un articol și de fiecare dată când am venit cu un milion de scuze diferite. Până în prezent nu mi-am pus o întrebare, dar ce mă reține din punct de vedere psihologic?

4 Motive pentru care oamenii își fac cabinele personale
Vorbind în general, există 4 motive cele mai populare. de ce oamenii nu mai fac bloguri. Iar poveștile abandonate sunt pline și pe site-uri, și pe gж, și în соцсетях, și pe YouTube.

  1. Nu există timp sau lipsă de organizare pentru scrierea unor posturi regulate. Acesta este un motiv foarte frecvent pentru care blogging-ul este abandonat. Dacă postați pentru prima oară postările pe entuziasm, atunci mai devreme sau mai târziu se transformă într-o rutină. Există și alte probleme mai importante și chiar și câteva ore pe săptămână nu mai puteți aloca mai mult pentru a scrie un alt articol despre atracțiile de vârf ale Parisului condiționat.
  1. Interesele s-au schimbat. Situația banală - familia a condus un blog turistic, dar la un moment dat a încetat să călătorească. Bineînțeles, este dificil să conduci un site / canal despre turism fără călătorii constante. Pe bagajele vechi ale amintirilor vechi nu veți merge departe: schimbările de informații, impresiile sunt șterse și scrierea devine mai dificilă. Cel mai probabil, blogul va fi abandonat până la următoarele călătorii.






  1. Lipsa motivației. Cel mai adesea, este vorba de componenta materială. Dacă blogul nu generează venituri sau nu execută alte funcții care îi sunt atribuite, atunci apare întrebarea logică: am nevoie de ea?

Pentru a fi sincer, toate aceste motive nu sunt despre mine. Am o priză în cealaltă. Și da, mi-am dat seama că după ce am început să fac bloguri. Atâta timp cât nu încerci - nu știi? :) Deci, al patrulea motiv:

  1. Este greu să scrii despre personal. Sincer, sunt un pic gelos de oameni care pot spune calm pe internet despre viața lor actuală și despre planurile lor, despre sentimente și probleme, despre ceea ce au mâncat și unde au petrecut în această seară. Nu neapărat pe paginile site-ului dvs., chiar și în instagramme sau, de exemplu, pe forumuri. Nu înțeleg deloc. Nici nu pot obține instagrame, nu știu ce să postez acolo :)

Cu toate acestea, a ținut de creasta, nu spun că nu este prost. Am decis să nu părăsesc blogul. În plus, Argentina devine acum o destinație populară pentru emigrare. Poate cineva articolele mele să fie utile, dar brusc? În ceea ce privește evaluarea țărilor, încerc să fiu obiectiv, nu vărjesc petrol, nu mă tem să scriu despre neajunsuri. Dar nu vor exista fluxuri negative, în Argentina sunt foarte confortabil :)

Ei bine, aici, următoarele articole de pe blog sunt planificate:

  • Cum de a închiria un apartament în Buenos Aires? Experiența noastră personală.
  • Despre vreme și modul în care trăim în timpul iernii în Argentina
  • Dezavantajele Argentinei: obiective și subiective
  • Viza pentru studenți și poliția de migrație
  • Ce dificultăți vă puteți confrunta dacă doriți să vă mutați în Argentina?

Vor fi mai multe articole despre atracțiile orașului Bayres, voi scrie și despre regiuni (încă nu am vizitat încă toată lumea). Poate că vor exista niște posturi secundare, dar în orice caz vor fi totul despre Argentina. Când am plecat din Thailanda, m-am gândit: "Wow, am atâtea materiale nescrise despre Tae, cu un an înainte". Și acum înțeleg că trebuie să facem totul la timp. Scrieți despre evenimentele de acum un an nu are sens: toate impresiile proaspete au dispărut deja.

Ei bine, promit să nu se rătăcească și să înceapă deja să vorbească despre viața noastră în Argentina :)







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: