11 Argumentele în favoarea faptului că nu ați pierdut 11 ani de școlarizare

11 Argumentele în favoarea faptului că nu ați pierdut 11 ani de școlarizare

Școala este un templu al cunoașterii, al științei; Un loc care îi ajută pe copil să-și găsească mai târziu locul în societate. A fost o astfel de școală că am fost reprezentați de profesori și părinți!

Dar cât de mult a rămas în memoria noastră din școală? Este școala într-adevăr același "templu" care ajută o persoană în viitor să decidă asupra alegerii unei căi de viață și, cu bună știință, am petrecut 11 ani din viața noastră studiind?







Este cu acest incitant, eu sunt sigur nu numai mine, întrebarea, am decis să adresez locuitorilor din Ekaterinburg, prin urmare, elevi care au părăsit odată banca școlii și au intrat în adulți!

Am abordat oameni pe stradă și am întrebat doar trei întrebări simple: "De cât timp ați părăsit școala?", "Cine ați vrut să deveniți?" Și "Cine sunteți astăzi?".

Dintre respondenți am avut 26 de persoane, doar 18 s-ar putea lăuda că sunt oamenii pe care doreau să devină. Dar, în ciuda faptului că nu toți dintre respondenții mei au stabilit nici un moment în scopuri școlare, totul a vorbit cu căldură despre timpul petrecut la școală, și chiar a încercat să demonstreze că aceasta este una dintre cele mai bune perioade din viața oricărei persoane.







Deci, după ce am efectuat un mic studiu între locuitorii orașului, atât studenți cât și reprezentanți ai generației mai în vârstă, am obținut rezultate destul de interesante și lecții din viață!

- În primul rând, a meritat să studiezi la școală, dacă numai pentru că acolo cunoaștem oameni noi, ne găsim prieteni adevărați și întâlnim prima noastră iubire.

- Școala ne pregătește pentru competiția dură care ne așteaptă la maturitate.

- În cazul în care, cum nu în școală, fetele încă se pot lauda cu costume și pantofi noi!

- Dacă vrei să fii independent de părinții și rudele tale, trebuie să înveți cu siguranță.

- Universitatea nu va fi luată fără un certificat bun, ceea ce înseamnă găsirea unui loc de muncă și câștigarea unui număr mare, există puține șanse.

- În școală începem să gândim diferit, direct; avem o viziune asupra lumii.

- Școala ne învață disciplina și responsabilitatea.

- Mulțumită școlii, orice persoană devine o persoană.

- De asemenea, învățăm să scriem virtuos în școală.

- Trebuie să studiezi la școală dacă vrei să fii alfabetic, inteligent și competent în toate chestiunile de către o persoană.

Am obținut rezultate și concluzii ca rezultat al experimentului. Nu știu despre tine, dar mi sa părut destul de convingător! Se pare că adulții ne-au spus adevărul în copilărie, școala este într-adevăr un templu!







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: