7 Consilii pentru alegerea lacului de unghii sub culoarea pielii

Deci, problema alegerii unui lac pentru culoarea pielii este foarte urgentă, deci sunt sigur că nu veți dori să-mi pierdeți sfatul! Acestea vă vor ajuta să faceți imaginea completă completă și să ridicați culorile necesare de lac și chiar să vă salvați banii într-un fel! La urma urmei, puteți evita cheltuieli pe produse pe care nu le potriviți absolut! E minunat, nu-i așa? Să începem să luăm lacul chiar acum! Fiți atenți la lista sfaturilor pe care le-am oferit mai jos, încercați-le pe ele însele și ridicați acele culori care vor deveni tovarășii voștri credincioși în rutina zilnică de a vă îngriji de tine!







7 Consilii pentru alegerea lacului de unghii sub culoarea pielii

1. Pale + lumină, roșie + întuneric

Primul meu sfat este un punct foarte simplu, cu o regulă simplă, pe care am scăpat recent undeva și l-am încercat imediat. Afirmă că doamnele cu tip de piele palidă ar trebui să aleagă doar culori ușoare și palide, dar femeile întunecate ar trebui să adere doar la tonuri întunecate.

Verdict: Deși acest punct este, în majoritatea cazurilor, adevărat, restricționează foarte mult alegerea culorilor pentru unghiile. Încerc să aleg, de exemplu, o culoare roz roz doar în timpul iernii, pentru a-mi da stilul meu un recurs natural. În vara, cu aceeași culoare de lac, ele arată atât de contrast încât se pare că mâinile mele sunt foarte murdare. Astfel, în sezonul fierbinte, încerc să folosesc culori închise pentru a păstra caracterul natural al stilului.







Concluzie: Folosiți acest sfat numai dacă nu sunteți un fan al manichiurii deosebite și extravagante și aderă la imaginea naturală.

2. Doamnelor cu o piele fabulos corectă ar trebui să abandoneze culorile întunecate

Femeile cu piele deschisă trebuie să stea departe de culorile întunecate, deoarece își pot transforma mâinile minunate într-o gotică frumoasă, dar mai mult ca mâinile unui om mort.

Verdict: Sora mea are o piele atât de palidă încât uneori chiar pare puțin albastră și da, sunt de acord că atunci când folosește culori foarte negre sau albastru închis, pare a fi înfricoșător. Cu toate acestea, cred că atunci când face unele tonuri (prune sau roșii), ele sunt excelente pentru tenul său lăptos.

Concluzie: Înainte de a aplica o culoare întunecată, pregătiți-vă unghiile, de exemplu, făcându-le un pic mai scurte și uitați-vă cu atenție la efectul pe care-l produce pe întreaga imagine ca întreg!

3. Cu cât este mai întunecat tonul pielii, cu atât mai multe alegeri

Doamnele cu o piele hrănitoare sunt literalmente binecuvântate pentru o gamă largă de culori pentru unghii! Culorile palide vor crea un contrast frumos, cele stralucitoare vor face mânerul la modă și chiar exotic, în timp ce cele întunecate pot fi aplicate chiar și la unghiile lungi.

Verdict: Nu pot să nu fiu de acord că femeile însușite în acest caz au sfaturi absolut universale! Nu poți să recuperezi cu ușurință lacurile de unghii, dar este și foarte distractiv și interesant să o faci, pentru că în orice caz vei câștiga!

Concluzie: Experimentați, încercați doar să vă asigurați că unghiile se apropie de imagine ca întreg. În cazul în care rochia este dominată de culori calde - alegeți place în lacuri și invers.

4. Lacul trebuie să se potrivească cu culoarea pielii întregului corp

Pentru a alege un ton de luciu de unghii, trebuie să verificați tonul întregii pielii, nu doar pe mâini. Uită-te la venele din interiorul încheieturii mâinii: dacă acestea par albastru, atunci culorile tale sunt reci, dacă verde-cald. Acum, tot ce aveți nevoie este să alegeți lacurile într-o schemă adecvată de culoare rece sau caldă.

Verdict: Cu siguranta functioneaza! Multe nuanțe nu se potrivesc cu culoarea mea caldă a pielii, iar lacul meu de coral sau gălbui nu merge deloc la sora mea palidă.

Concluzie: Totuși, nu vreau să spun fără echivoc că trebuie să te limitezi la acest principiu! După cum se spune, dacă nu aveți o pereche de pantofi, încercați ceilalți! Gray nu ți se potrivește, încearcă un lac în umbra rănii.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: