6 Povestirile tinerilor milionari din Internet și unde poți vorbi cu ei în direct

6 Povestirile tinerilor milionari din Internet și unde poți vorbi cu ei în direct

6 Povestirile tinerilor milionari de internet și unde poți vorbi cu ei în direct

Alexander Kuznetsov, care este, de asemenea, CPAking

La ce faceți bani?

Cum ați făcut bani online?

A lucrat ca designer, designer de layout, blitz, programator, SEO-shnik. copywriter, marketer. Inundați cu nămol de la o nișă la alta. Când mi-am dat seama că era deja aglomerat, m-am dus mai departe. Acum șase ani a venit la CPA. Am început să cumpăr traficul în "VKontakte" și să îl îmbogățesc în jocuri, primind bani pentru înregistrare. Șase luni nu a mers. Am cumpărat un trafic pentru 1 000 de ruble, pentru o zi sau două o combinat și nu a respins costurile. Apoi am decis să rezolv în mod normal, după ce am cheltuit 30.000 de ruble. Sa dovedit că am rămas mult timp pe piață.







Ce se schimbă acum în afaceri?

Ce sfat poți oferi începătorilor?

Îmi dau întotdeauna doar un singur sfat: trebuie să luați și să încercați. Nu contează ce trafic și ce oferă, deoarece toți lucrează în pachetele potrivite, trebuie doar să găsească o abordare. Banii cheltuiți cu înțelepciune vor fi respinși. Principala mea problemă la început a fost că tremuram pe fiecare ruble, pentru că nu aveau bani. Acum e ca și cum ai juca cărți pentru bani. Am întotdeauna alocat suma pe care sunt dispus să o pierd și aproape întotdeauna câștig. Pentru că joc calm și fără teama de a pierde bani. Pentru fiecare test de succes pot arăta o duzină de succes. În nișă, acest lucru este normal.

6 Povestirile tinerilor milionari din Internet și unde poți vorbi cu ei în direct

Roman Shiryaev, fondator al Puzat.ru

La ce faceți bani?

Am o companie cu un personal de 32 de persoane, care se ocupă de crearea și monetizarea site-urilor de informare. Acum, avem peste 150 de proiecte de conținut. În plus, un proiect educațional se află în plină desfășurare. Nu reclamă venitul personal, dar dacă luați în medie, atunci fiecare proiect aduce aproximativ 30.000 de ruble pe lună. Puteți calcula singur venitul total.

Cum ați făcut bani online?

Am fost întotdeauna atras de a lucra pe Internet. În primul rând, am făcut site-uri pe cont propriu, apoi am adunat o echipă. Comunicarea cu clienții a fost uneori nu cea mai plăcută. Am decis: de ce pentru alții ce se poate face pentru ei înșiși?

Ce se schimbă acum în afaceri?

Criza a făcut oamenii să lucreze. Venitul pe site-urile de informații a scăzut cu 30-40%. Anterior, mulți au încercat să creeze sisteme care să funcționeze fără participarea dvs. Să mergi doar la bani o dată pe lună. Acum trebuie să ne îndreptăm spre modalități nesfârșite de a câștiga bani. Dar, aplicându-le, nu numai că vă puteți întoarce la nivelul anterior, dar și să creșteți veniturile. Orice criză trece, după o recesiune, are loc o creștere. Cine nu-și scade mâinile, el va fi în frunte.

Ce sfat poți oferi începătorilor?

Greseala de incepatori este de a face site-ul cel mai comun pe hobby-ul tau. Femeile - de obicei despre frumusețe și copii, bărbați - despre mașini și pescuit. Dar site-ul de 500.000 de ani despre pescuit nu este necesar de nimeni. Căutați subiecte non-standard, verificați-le la rate în "Direct" sau Google și numărul de solicitări cel puțin pentru același wordstat.yandex.ru. Spune nu construcția, ci rezervoarele septice. Nu sănătate, ci oftalmie. Dacă hobby-ul dvs. este un subiect non-standard, atunci acesta este de două ori un plus pentru dvs.

6 Povestirile tinerilor milionari din Internet și unde poți vorbi cu ei în direct

Denis Levantrovsky, CMO EverAd.ru

La ce faceți bani?

Sunt unul dintre cei doi coproprietari ai rețelei CPA Evera. În cursul zilei, EverAd procesează o medie de 5.000 de comenzi. Câți bani aduce acest lucru, puteți să estimați.

Cum ați făcut bani online?

Apoi am trecut la trafic, în special pentru resursele de joc. Cu un an și jumătate în urmă, am fost invitat să particip la EverAd ca partener de conducere. Ca rezultat, am cumpărat jumătate din proiect.







De ce te interesează acum?

Metode eficiente pentru testarea ligamentelor. Cum să merg rapid într-un plus? Cum se realizează o conversie ridicată? Un exemplu de lucrare de succes este o picătură pentru tratamentul alcoolismului Alkoprost. Am testat diferite ipoteze. Una dintre concluzii este de a segmenta pagina de destinație pentru cei care vor să nu mai bea și cei care vor să-l ajute pe rudă să o facă. Doar acest pas va crește EPC pentru marketingul de mail de la 15-16% la 30% mai mult. Rețeaua de teaser a fost lansată imediat cu segmentare, EPC - 6-7%.

Ce se schimbă acum în afaceri?

Cu fiecare lună care trece, rata de răscumpărare pe margini este în scădere tot mai mult - până la 20%. Dar nu există o scădere a ordinelor. Dimpotrivă, piața este în creștere, în special bunurile WOW. De ce? Cred ca oamenii nu isi pot permite sa mearga in fiecare weekend in cafenele, ci sa se complac cu ceva ce doresc. De exemplu, cumpărați-vă un nou lucru rece.

Bunurile rusești înlocuiesc importurile chinezești și celelalte, care au crescut în preț cu un factor de două. Avem o rețea internă - la 90%. Din nefericire, rusul devine tot mai scump. Producția prea mare depinde de componentele străine.

Ce sfat poți oferi începătorilor?

Oamenii urmăresc după câteva "jetoane" și cunoștințe secrete. Și experiența mea arată că majoritatea accidentelor se datorează lucrurilor elementare. Mulți prieteni au dat seama că nu au calculat modelul economic în avans. Da, există povești de succes ale lui Steve Jobs, care a început prima dată afacerea și apoi a început să calculeze. Eu personal cunosc oameni care au investit în arbitraj undeva 5.000 de ruble și câteva luni mai târziu le-au transformat într-o avere. Dar toate astea - poveștile de succes ale altor persoane, nu ale tale.

Chiar și atunci când plasați un cort de fructe pe stradă, trebuie să calculați modelul economic și să prescrieți procesele de afaceri. cum veți interacționa cu cel puțin o bază de legume. Pe Internet, cu atât mai mult este necesar. Tot subtilitatea este modul în care este calculată competent în afacerea noastră.

6 Povestirile tinerilor milionari din Internet și unde poți vorbi cu ei în direct

Artemiy Sibirskiy, CEO al EmpireCPA.ru

La ce faceți bani?

Pe produs (py, mob și web), instalații, servicii. Cât de mult câștig? Aceasta este o întrebare prea intimă. Pot să spun că, cu o abordare adecvată în nișă, puteți câștiga 10.000 $ și 100.000 $ pe lună.

Cum ați făcut bani online?

În prezent, arbitrajul pentru mine nu este o meserie, ci o afacere deplină. Și îmi place asta. Există multe direcții de dezvoltare, scalare, creștere a vitezei, și cu ei - profituri.

Ce se schimbă acum în afaceri?

Criza a oferit noi oportunități

Ce sfat poți oferi începătorilor?

Nu întârziați momentul intrării. În continuare, cu atât mai dificil va fi.

6 Povestirile tinerilor milionari de internet și unde poți vorbi cu ei în direct

Denis Seredovich (Seredovich), arbitru de top în domeniul financiar

La ce faceți bani?

Câștig bani pe oferte financiare sau, mai precis, pe conturi bancare și pe lucrări cu micro-micro. Dacă vorbim despre venit, atunci este de la 1 milion pe lună. Nu numai că am continuat să dezvolt direcția de împrumut în direcția financiară, dar intenționez să lansez propria IFF online (organizație de microfinanțare) la începutul toamnei.

Cum ați făcut bani online?

El a servit timp de 5 ani, în baza unui contract în marină, căsătorit, soția sa a convins să renunțe la serviciu. Am un loc de muncă la o fabrică metalurgică, dar căutam bani. A început să facă site-uri sub AdSense. Apoi, Google a pompat filtrele, astfel încât un număr de site-uri au crescut, veniturile au scăzut. Apoi am început să fac site-uri pe un subiect financiar și apoi am devenit arbitru.

Ce se schimbă acum în afaceri?

Câștigă totul ca și mai înainte pe bănci și împrumuturi, dar mai presus de toate, banii acum aduc arbitraj de micro-credite. De la bănci este mai mult sau mai puțin profitabilă să lucrezi cu "Tinkoff", de la microîntreprinderi - "Platisa", "Ezayem" și o serie de altele.

Ce sfat poți oferi începătorilor?

6 Povestirile tinerilor milionari din Internet și unde poți vorbi cu ei în direct

Anton Makhno, CEO al Vipnetc.ru

La ce faceți bani?

Există o mulțime de proiecte. Unul dintre cele interesante este traficul mobil. După ce am citit biografia lui Steve Jobs, am început mai întâi cu o direcție muzicală. Împreună cu VimpelCom, am realizat un serviciu unic (acum servicii similare sunt dezvoltate de alți operatori). Scopul este să ascultați muzică în orice număr cu internet gratuit la viteză maximă. Serviciul a trecut deja la betatest și lucrează pe cele mai mari site-uri ale portalurilor de muzică.

Cum ați făcut bani online?

Am preluat CPA ca student. Punctul de cotitură a fost atunci când am început să comunic cu oameni mai experimentați decât mine. Mă îndoiesc că aș face acest lucru și voi începe să câștig bani dacă nu ar apărea în viața mea. Dar, în același timp, am lucrat de 4 ori mai mult decât ei.

Ce se schimbă acum în afaceri?

Nu sunt dependent de motoarele de căutare, dar partenerii mei depind de ei. Prin urmare, cu partenerii mei webmasteri, am ajuns treptat la punctul în care echipa mea va fi implicată în generarea de bani. Până la urmă, incompetența în această chestiune poate pune în pericol site-ul, respectiv pentru site-urile mari, respectiv existența companiei în ansamblu.

Ce sfat poți oferi începătorilor?

Mai multă persistență. Obișnuiam să consult personal gratuit, dar această persoană sa întâlnit foarte puțini oameni. Cu multă persistență, mai devreme sau mai târziu totul se va întoarce.

Vă recomandăm să vă familiarizați mai mult. Când te întâlnești, nu fi timid și nu fi modest ", dar sunt interesant pentru această persoană." Am o întâlnire în fiecare an care transformă noțiunea de afacere. În plus, există un cerc de profesioniști în alte industrii decât ale mele. Împreună cu ei fac proiecte interesante și de succes.

Cu toate acestea, nu recomand ca nimeni să facă o afacere obișnuită. Parteneriatul și munca în echipă, unde toată lumea este angajată în propria afacere, este baza succesului.

Acest lucru va fi spus în rapoarte, argumentând la mesele rotunde - și puteți vorbi despre acest lucru personal cu orice vorbitor în timpul whisky și pauze de cafea, sau la lux dupăpart: alcool, gustări, dansuri, GO-GO. Trabucuri cubaneze, oameni interesanți și afaceri. În general, tot ce vă place.







Trimiteți-le prietenilor: