3 Cotiera Skoda superb i în vw passat b5

Vreau să descriu dezasamblarea consolei centrale.
Există multe capcane pline de eșecuri de ceva important.
Este important să urmați instrucțiunile pas cu pas!

1. Scoateți capacele din mijlocul consolei și deșurubați șuruburile.







2. Deșurubați o pereche de șuruburi la începutul consolei sub torpile.
Atenție vă rog! Fii foarte atent. Locul în care șuruburile sunt înșurubate este foarte fragil și refăcut, apoi aproape ireal. Bineînțeles, de o parte mi-am rupt dispozitivul de fixare. Acum, dopul decorativ nu rămâne în poziție. Mă voi gândi ce să fac cu ea ...

3. Scoateți partea din spate a cotierei. Pentru a face acest lucru, scoateți cu grijă scrumiera din spate.
Atenție vă rog! Atașarea scrumiera este destul de fragilă și trebuie scoasă din afară, de asemenea, cu o sensibilitate deosebită și un efort elastic (nu știu cum să spun altfel).
4. Răsuciți cele două șuruburi din colțurile superioare ale găurii de scrumieră.
5. Deplasați partea din spate spre dvs. La partea inferioară, pe partea laterală, se află și două zăvoare din plastic. Nu uitați de fire, trebuie să fie deconectate de la brichetă.







6. Scoateți buzunarul interior care se află sub capacul cotierei. Și vezi 3 nuci. Trebuie să fie deșurubați. Kakraz datorită faptului că am scos panoul din spate la piulițele de la distanță este ușor de accesat, și am rătăcit în necunoștință de această gaură sub capac, mi-am curățat toate mâinile, la naiba.

7. Atenție! În fotografie, săgeata indică mânerul senzorului frânei de mână, acesta trebuie deconectat înainte de a începe să scoateți cotiera. Pentru că este lipit acolo și dacă este rupt, vor fi probleme. Desigur, l-am rupt. A trebuit să-l pun pe lipici, care, desigur, nu a ținut-o pentru că era sub încărcătură tot timpul, apoi a făcut-o cu un șurub și a pus-o pe lipici.

8. Cotiera însăși trebuie deplasată ușor spre scaunele din spate, după care partea din față a consolei poate fi îndepărtată liber, în caz contrar veți sparge blocurile. Da, le-am rupt, de asemenea, dar au un efect redus asupra lor. Manipulați maximul și scoateți-l.

9. Am decis să văd cum se odihnește brațul brațului.

10. Și capacul decorativ din spate. A fost foarte zgâriat, așa că am eliminat atingerea moale și a lipit filmul (care era aproape de mână). Și nu știam că e atât de îndepărtată, așa că am rămas acolo unde am ajuns. )

11. Asta a mai rămas după ce am scos cadra metalică.

12. Cadrul metalic din ambele brațe este identic, bine, cel puțin la fel ...







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: