20 Secretele lui McDonald's

Buna ziua tuturor =) Cred ca multi dintre voi iubiti sa mancati McDonald's si astazi va voi spune cateva lucruri care va vor ajuta sa va salvati "sangele".






Am lucrat acolo exact un an, cu cât nu aveam suficientă putere sau nervi. Deci, să începem:
1. Sandwich pe Bina (cutie de fier, care se află în spatele cazierelor (teribil de fierbinte)) este stocată timp de 20 de minute, dar cu cât este mai mult stocată, cu atât mai puțin are un gust bun. Adesea se depozitează mai mult decât timpul necesar, deoarece am fost certați pentru produsele dezafectate, iar instructorii au schimbat liniștit timerul. Deci, pentru a comanda pentru nefumători, comandați o apucare specială. De exemplu, fără ceapă, fără salată, fără castraveți, roșii etc. El nu se va mai înrăutăți de la asta, dar veți obține un garant "svezhak".
2. Dacă ați reușit să comandați cartofi prajiti, luați o porție medie, deoarece urcă în același mod ca și într-unul mare, iar diferența este de aproximativ 10 ruble. Un mic, dar frumos. Se numește o astfel de cartof "cutie completă vizual"
3. Inghetata "Horn" complet nabalovo. În interiorul vasului, casierilor nu li se permite să toargă înghețată. De exemplu, doar de sus.
4. Dacă abandonați tava în fața casei de marcat, vi se va da din nou comanda.
5. Asigurați-vă că specificați mărimea porției băuturii, cartofilor. În mod implicit, un cartof mare și o cola medie și o cafea de dimensiuni mari.
6. Comandați băuturi fără gheață. Băutura este atât de rece, iar gheața se va topi, iar în pahar va fi mai multă apă. O vrei?
7. Vizitatorul misterios. Aceasta este, în general, o poveste separată. Dacă vii mai devreme în luna, cu aproximativ 12do 14 sau 18 la 21i va comanda orice tip sandwich, cartofi și băuturi răcoritoare (!), Atunci va fi servit la cel mai înalt dezabona razryadu.Sleduet de sos și desert oferit.
8. Este mai convenabil să aduceți băuturi cu dvs., ochelari pot fi oferite gratuit la biroul de casier.
9. Amestecurile de carne, legume, salate sunt toate reale. singurul lucru care provoacă teama este sosurile, compoziția pe care majoritatea angajaților nu o cunosc.
10. Dacă găsiți un păr sau alt obiect străin într-un sandwich, trebuie imediat să îl schimbați. Nu-l abuzați))
11. Nu comanda plăcinte. Timer pe ele, de asemenea, de multe ori pasta. Și așa, sunt destul de gustoase =)
12. Cafeaua este cu adevărat boabe reale și foarte gustoase. Dar poate fi de asemenea salvată)) Ordine cafeaua obișnuită neagră, cu topirea laptelui (gratuit).
13. Nu spuneți casierului "puteți repede?". Majoritatea dintre noi, după ce au auzit această expresie, încep să se miște chiar mai încet.
14. Pentru cartofi a fost 100% proaspata (se pastreaza timp de 5 minute, apoi incepe sa se "urasca"), se comanda fara sare. Numai cine vrea sa manance cartofi nesalari?))
15. Nu luați produsul împreună cu dvs. Își pierde gustul și aspectul (după ce știi deja despre termenii de stocare)
16. 99% dintre angajați sunt niște tiranți, ștergând tăvi. Cereți să puneți a doua frunză pe tavă.
17. Copiii sunt obligați să dea pidipi (suvenir), îl puteți cere la checkout.
18.Pentru a nu auzi atât de enervant vă solicită la checkout (plăcintă va?) La sfârșitul ordinului spune "totul".
19. Verificați ordinea de pe tavă prin verificare. Sosurile, șervețelele, tuburile nu pot fi raportate. Din moment ce casierii sunt și oameni, pot uita ceva.
20. Cele mai multe calorii în Make-20 sunt nugget-uri și mari.
Sper ca cineva ma ajutat)) Toata castorul))

3878 plusuri 356 minus

  • Sus în partea de sus
  • Mai întâi deasupra
  • Topical Top

BF101 acum 1519 zile

Și ei spun că McDuck are doar fete urâte. Serios.

Extindeți sucursala 49

Sau sunt forțați să se îmbrace pentru a fi urâți. Aceasta este pentru ca nevestele vizitatorilor să nu fie geloase față de soții lor și nu le-au descurajat de vizite ulterioare la această instituție.

Extindeți sucursala 48

praesidio acum 1519 zile

Și de ce atât de mulți nu personal rusesc? Uneori insignele nu poartă hainele astea, l-am văzut pe tipul "Olga"

Extindeți sucursala 47

cryneon acum 1518 zile

Pentru că sunt mulți acum. Pentru că nu au nevoie de nimic, iar makdak-ul este un aliment alb stabil ZP + (deși taxa de 13%, starea noastră este scăzută de la alimente) și puteți abia să vă mișcați. Pentru a învăța astfel de legume este încă ceva de făcut, dar am renunțat când a fost doar începutul.

Fata a scris regulile de post, dar nu știe prea multe.

1) Bine, dar după 20 de minute nu se strică și într-o oră, de asemenea. Anterior, ei au dat hrană cu Bina celor fără adăpost, apoi McDonald's a început să amendeze statul pentru "rău pentru sănătate". Salutări adresate guvernului

2) Delirium, ele pot umple de asemenea o cameră pentru copii la fel de mare, ele pot fi de asemenea mari ca pepinieră. Depinde de starea de spirit și de experiența lucrătorului în cartofi.

3) merită un ban. Dar ceea ce este important este că în makdak, cu excepția băuturilor cu sifon, cele mai nocive sunt cocktail-urile și înghețata. Ambii aditivi și formula în sine.

6) Da, și întotdeauna se toarnă aceeași cantitate de băutură, adică înainte ca riscurile pe sticlă să se termine cu gheață. Pentru a verifica dacă gheața nu este așezată, nu deschideți geamul (așa cum faceți cu mâinile murdare). Trebuie să-l scuturăm ușor. În fața casierului, el nu poate chiar să vă ceară să ridicați și să turnați unul nou fără gheață.







7) nu, FSU-ul casierilor, Dumnezeu știe despre asta la fiecare 4 ani

8) Nu, de obicei nu vă dau contrariul. Oficial interzis. Dar puteți cere gheață, poate fi dat în capacul băuturii, dar puteți cere "mai mult gheață", apoi puneți-vă într-un pahar. Gheața este aruncată în gunoi. De asemenea, puteți cere ca apa să ia o pastilă, dați într-un pahar de înghețată

9) Da, majoritatea OMG-urilor (străbunii dvs. nu vor spune mulțumesc), dar nu puteți face nimic, toți vom muri)))
Sosurile regulate, firma Heinz, sunt mult mai dăunătoare decât cocktailurile de sprite și lactate / înghețată și patch-uri.

11) Și dăunătoare. Nu răsfoiți ore întregi.

12) Arabica și da exact așa.

13) Ca orice persoană oriunde. Din faptul că se enervează, atunci când sună după nume. Leonid și Big Mac au pus? Da, cineva, pune-o.

15) Nu este așa. O oră nu poate fi crescută. Pachetul macovsky brun are proprietăți de păstrare a căldurii și ora va fi delicioasă, apoi o altă oră 3 este comestibilă.

16) Nu ți-am spus. În maimuțe diferite un sistem diferit de umplere tăvi tăvi, mulți casieri nu au pliante și el din ignoranță de unde să-l iau va fi pe tine ignorant să privească.

17) Poți să-l aștepți timp de 5 minute, vrei-l?

18) Prin reguli și da, spun mereu, în 70% din cazuri aud un indiciu. Casieri sunt zombie cu un singur lucru de culoare, ierta-le.

19) Da. La primailam a pus un șervețel să bea, un sandwich, un cartof.

20) Nu, un cocktail minunat.

Și să fii tolerant, nu numai în mac, ci și în viață.
Iar eu mi-am dat parerea, da am lucrat intr-un mac, am folosit 8,5 ore + 4 + 8,5 ore pe schimbare si dupa 8 ore am iesit pentru o noua schimbare. Nu mi-e rușine sau rușine. Acum, RFP meu ezita de la 60 la 210k pe lună, am cântărește 60 kg, cu o creștere 170cm, profesional implicat în mai multe tipuri de sporturi extreme și nu în Rusia

Dar este atât de ușor să remediem totul:

1. Sandwich pe Bina (cutie de fier, care se află în spatele cazierelor (teribil de fierbinte)) este stocată timp de 20 de minute, dar cu cât este mai mult stocată, cu atât mai puțin are un gust bun. Adesea se depozitează mai mult decât timpul necesar, deoarece am fost certați pentru produsele dezafectate, iar instructorii au schimbat liniștit timerul. Deci, pentru a comanda pentru nefumători, comandați o apucare specială. De exemplu, fără ceapă, fără salată, fără castraveți, roșii etc. El nu se va mai înrăutăți de la asta, dar veți obține un garant "svezhak".
Bine, dar după 20 de minute nu se strică și într-o oră, de asemenea. Anterior, ei au dat hrană cu Bina celor fără adăpost, apoi McDonald's a început să amendeze statul pentru "rău pentru sănătate". Salutări adresate guvernului

2. Dacă ați reușit să comandați cartofi prajiti, luați o porție medie, deoarece urcă în același mod ca și într-unul mare, iar diferența este de aproximativ 10 ruble. Un mic, dar frumos. Se numește o astfel de cartof "cutie completă vizual"
Delirium, ele pot umple de asemenea camera de copii cu una mare, ele pot fi de asemenea mari ca pepinieră. Depinde de starea de spirit și de experiența lucrătorului în cartofi.

3. Inghetata "Horn" complet nabalovo. În interiorul vasului, casierilor nu li se permite să toargă înghețată. De exemplu, doar de sus.
Costă un ban. Dar ceea ce este important este că în makdak, cu excepția băuturilor cu sifon, cele mai nocive sunt cocktail-urile și înghețata. Ambii aditivi și formula în sine.

4. Dacă abandonați tava în fața casei de marcat, vi se va da din nou comanda.
50 până la 50

5. Asigurați-vă că specificați mărimea porției băuturii, cartofilor. În mod implicit, un cartof mare și o cola medie și o cafea de dimensiuni mari.
da

6. Comandați băuturi fără gheață. Băutura este atât de rece, iar gheața se va topi, iar în pahar va fi mai multă apă. O vrei?
și întotdeauna toarnă aceeași cantitate de băutură, adică înainte ca riscurile pe sticlă să se termine cu gheață. Pentru a verifica dacă gheața nu este așezată, nu deschideți geamul (așa cum faceți cu mâinile murdare). Trebuie să-l scuturăm ușor. În fața casierului, el nu poate chiar să vă ceară să ridicați și să turnați unul nou fără gheață.

7. Vizitatorul misterios. Aceasta este, în general, o poveste separată. Dacă vii mai devreme în luna, cu aproximativ 12do 14 sau 18 la 21i va comanda orice tip sandwich, cartofi și băuturi răcoritoare (!), Atunci va fi servit la cel mai înalt dezabona razryadu.Sleduet de sos și desert oferit.
nu, FSI-ul casierilor, Dumnezeu știe despre asta la fiecare 4 ani

8. Este mai profitabil să aduceți băuturi cu dvs., ochelari vă pot oferi gratuit la biroul de casier.
nu, de obicei nu vă dau contrariul. Oficial interzis. Dar puteți cere gheață, poate fi dat în capacul băuturii, dar puteți cere "mai mult gheață", apoi puneți-vă într-un pahar. Gheața este aruncată în gunoi. De asemenea, puteți cere ca apa să ia o pastilă, dați într-un pahar de înghețată

9. Amestecurile de carne, legume, salate sunt toate reale. singurul lucru care provoacă teama este sosurile, compoziția pe care majoritatea angajaților nu o cunosc.
Da, majoritatea OMG-urilor (străbunii tăi nu vor spune mulțumesc), dar nu poți să faci nimic, toți vom muri)))
Sosurile regulate, firma Heinz, sunt mult mai dăunătoare decât cocktailurile de sprite și lactate / înghețată și patch-uri.

11. Nu comanda plăcinte. Timer pe ele, de asemenea, de multe ori pasta. Și așa, sunt destul de gustoase =)
Și dăunătoare. Nu răsfoiți ore întregi.

12. Cafeaua este cu adevărat boabe reale și foarte gustoase. Dar poate fi de asemenea salvată)) Ordine cafeaua obișnuită neagră, cu toppingul laptelui (gratuit).
Arabica și da exact așa.

13. Nu spuneți casierului "puteți repede?". Majoritatea dintre noi, după ce au auzit această expresie, încep să se miște chiar mai încet.
Ca orice persoană de oriunde. Din faptul că se enervează, atunci când sună după nume. Leonid și Big Mac au pus? Da, cineva, pune-o.

14. Pentru cartofi a fost 100% proaspata (se pastreaza timp de 5 minute, apoi incepe sa se "urasca"), se comanda fara sare. Numai cine vrea sa manance cartofi nesalari?))
ord

15. Nu luați produsul împreună cu dvs. Își pierde gustul și aspectul (după ce știi deja despre termenii de stocare)
Nu e așa. O oră nu poate fi crescută. Pachetul macovsky brun are proprietăți de păstrare a căldurii și ora va fi delicioasă, apoi o altă oră 3 este comestibilă.

16. 99% dintre angajați sunt niște tiranți, ștergând tăvi. Cereți să puneți a doua frunză pe tavă.
Nu ți-am spus. În maimuțe diferite un sistem diferit de umplere tăvi tăvi, mulți casieri nu au pliante și el din ignoranță de unde să-l iau va fi pe tine ignorant să privească.

17. Copiii sunt obligați să dea un pidipi (suvenir), îl puteți cere la checkout.
Poți să aștepți timp de 5 minute, vrei?

18. Pentru a nu auzi un sfat atât de enervant la contorul de plăți (plăcintă va fi?) La sfârșitul ordinului spune "totul".
Prin reguli și da, spun întotdeauna acest lucru, în 70% din cazuri, aud un indiciu. Casieri sunt zombie cu un singur lucru de culoare, ierta-le.

19. Verificați ordinea de pe tavă prin verificare. Sosurile, șervețelele, tubulele nu pot fi raportate. Din moment ce casierii sunt și oameni, pot uita ceva.
Da. La primailam a pus un șervețel să bea, un sandwich, un cartof.

20. Cele mai multe calorii în Make-20 sunt nugget-uri și mari.
Nu, e un cocktail mare.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: